פעילות במאי ויום העצמאות 2017 לכל המשפחה

מרכז

לגלות. להתרגש. לדמיין. ליצור – מוזיאון יפו העתיקה 7.4 – 31.8

מוזיאון יפו העתיקה מזמין לתערוכה חדשה, מקורית וראשונה מסוגה,  'פלסטלינה ART'. מדובר בתערוכה בינלאומית  ורחבת היקף, המציבה במרכזה את חומר הגלם המוכר והאהוב, הפלסטלינה – CLAY. במסגרת התערוכה, שתתקיים בין התאריכים 7.4-31.8, יוצגו מאות יצירות צבעוניות, מעוררות חושים והשראה, של אמנים מובילים מהארץ והעולם שנוצרו במיוחד לתערוכה זו.

קרדיט HEMALI VADALIA

תערוכת 'פלסטלינה ART' מזמינה את המבקרים לגלות, להתרגש, לדמיין, ליצור ולאפשר לפלסטלינה להצמיח להם כנפיים אל מחוזות ההשראה, הדמיון והיצירה. התערוכה מציגה יצירות מתחומי עשייה מגוונים, המבצעים שימוש בחומר הגלם של הפלסטלינה- CLAY: איורי ספרי ילדים, סדרות טלוויזיה, סרטי אנימציה, קולנוע וצילום, ציור, פיסול, תבליט פרסומות ומיתוג, פרויקטים חברתיים  וכן מייצבים ייחודיים בפלסטלינה.

בעוד הפלסטלינה נתפסת בעיקר כמשחק ילדים נוסטלגי ואהוב, הנמצא בשימוש יומיומי של מיליוני ילדים ברחבי העולם,  התערוכה מזמינה את המבקרים להתבונן מחדש על החומר שהוא לכאורה תמים ופשוט, לפעמים על גבול השטותניקי ולפגוש אותו באמנות רב –תחומית, היוצרת גשר וחוויה חוצת דורות, בין מבוגרים וילדים.

הפלסטלינה הינה אחת ההמצאות החשובות גם בתחום הטיפולי, אשר מצליחה לשמור על מעמדה בקרב פסיכולוגים ומטפלים בילדים ומוכתרת על ידם כחומר המעניק לרוב תחושת כוח, שליטה והצלחה אצל ילדים.

בסקר שנערך בקרב הורים בבריטניה, זכתה הפלסטלינה הבסיסית בתואר "משחק הילדים הנוסטלגי האהוב ביותר" כשהיא מקדימה אייקונים כמו לגו, בארבי וביצת קינדר.

אוצרות ופיתוח תוכן של התערוכה: לימור מרגוליס ושרה ג'יין

זמן איכות ליצירה בפלסטלינה: ברחבת המוזיאון יפעל מוקד ייחודי ליצירה בפלסטלינה –CLAY , בשיתוף עם ערוץ היוטיוב How To Clay?

במתחם זה יוצגו הנחיות ליצירת חגיגת יומולדת בפלסטלינה, מתן קישורים לצפייה בסרטונים ויצירות נוספות.

תערוכת פלסטלינה ART חורטת על דגלה הגברת מודעות וגיוס משאבים למען ילדי "וראייטי" ישראל ותציע את סיכת לב הזהב של וראייטי לרכישה?

ימים ושעות פעילות בחג פסח וחול המועד:

ערב חג: סגור

חג הפסח: 10:00-18:00

חול המועד פסח: 10:00-18:00 בכל הימים ברצף

יום שישי : 10:00-14:00

ימים ושעות פתיחה בימי חול רגילים:
חמישי: 10:00-17:00

שישי: 10:00-14:00

שבת:10:00-18:00

ראשון – רביעי (ימי חול רגילים): הכניסה לקבוצות בלבד, מ-20 מבקרים ומעלה, בתיאום מראש.

ערבי חג וימי זיכרון – המוזיאון סגור

עלות כניסה למוזיאון והתערוכה:

מבוגר  30 ₪; מבוגר – כרטיס דיגיתל – 20 ₪/ ילד – 25 ₪; ילד – כרטיס דיגיתל – 15 ₪.
כרטיס משולב בהטבה: מוזיאון + מרכז המבקרים "תמונות יפואיות" בכיכר קדומים:
מבוגר – 40 ₪. ילד – 30 ₪.
פרטים נוספים באתר: www.jaffamuseum.co.il

מוזיאון יפו העתיקה, טיילת מפרץ שלמה 10 יפו.

חוויית ניווט משפחתי ביום העצמאות בפארק נאות קדומים – יום העצמאות, 2 במאי, ו' באייר, בפארק נאות קדומים

כניסה למערה עתיקה וחיפוש אחר "סליק" סודי, שאיבת מים ממתקני מים קדומים, בניית חומה מלבני בוץ על פי מודל חומה ומגדל ועוד שלל הפעלות, הם חלק מסדרת המשימות המחכות למשפחות במהלך הניווט המיוחד שיתקיים ביום העצמאות בפארק נאות קדומים.

מוזמנים ל- 2 מסלולי ניווט ברמות קושי שונות בשטח הפארק עם משימות מאתגרות כמו שאיבת מים ממתקן קדום וחיפוש "סליק" במערה, חידות לילדים ולמבוגרים בנושא יום העצמאות ואפשרות לפיקניק בסיום הפעילות במתחם מוצל בפארק

הניווט יתחלק לשני מסלולים, ארוך וקצר, כאשר בכל אחד מן המסלולים יהיה על המשפחות לענות על שלל חידות לילדים ולמבוגרים, לצלוח משימות מיוחדות ברוח התנ"ך וסמלי המדינה, ובעיקר – לשתף פעולה ולנווט בנופיה הקדומים של ארץ ישראל, בין עצים וצמחייה האופייניים לישראל מתקופת התנ"ך ועד ימינו, מתקנים חקלאיים קדומים ואגמים קסומים.

כל משפחה תקבל מפת ניווט לפני היציאה. מומלץ גם להגיע עם מצפן מהבית

בסיום הניווט, כל משפחה תקבל מגילת עצמאות משפחתית מיוחדת ויחולקו פרסים למשפחות שענו נכונה על החידות.

המעוניינים יוכלו להישאר בפארק גם לאחר הניווט, לפיקניק או "על האש" כמיטב המסורת, במתחם מוצל עם מים ושירותים.

הניווט יתקיים יום העצמאות, יום שלישי, 2 במאי, בין השעות 9:00-14:00. עלות כניסה למשתתף – 30 ₪ מעל גיל 3.

לפרטים והרשמה: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.i

ירושלים

מוזיאון המדע בירושלים

בואו לגלות את הטבע, כיצד פרחים וחרקים יוצרים חיים מופע מחול של תאטרון קליפה, מיצב פורח של האמנית נורית גרינברג, סדנאות, הדגמות וסיורים לכל המשפחה.
לרגל האביב מוזמנים הילדים וההורים ליהנות משלל סדנאות וסיורים בנושא פרחים, חרקים ומה שביניהם במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים

.

'מעוף החיים' סרט טבע בתלת ממד מבית היוצר של דיסני NATURE.חגיגה צבעונית המזמינה את הצופים לעוף עם פרפרים, דבורים, עטלפים וציפורים מפרח לפרח, במטרה להאביק ביחד איתם פרחים מרהיבים שצומחים באזורים שונים ובתנאים מגוונים ברחבי העולםמלווה בקריינות בעברית. הסרט מוקרן מספר פעמים ביום בחופשות, סופי שבוע ואירועים מיוחדים (בתוספת 10 ₪).

בשדרות ממילא בירושלים נפתחה לאחרונה אטרקציה מחודשת  – מעלית הזמן בירושלים, האטרקציה הייחודית לכל המשפחה, שהתחדשה, השתדרגה ועברה למתחם חדש בקניון הסגור בממילא

מעלית הזמן בירושלים מזמינה את הקהל הרחב, משפחות, קבוצות ויחידים מכל גיל ומגזר, להגיע וליהנות ממסע מדהים ורב חושי הכולל 4 מייצגים חדשניים בהם משולבים אפקטים ייחודיים: מסע במעלית הזמן אל סודות ירושלים, מסע מרתק אל החלל, מסע בקפסולה זעירה אל תוך גוף האדם ומסע מרגש אל נפלאות העבר, ההווה והעתיד של בירת ישראל.

המיצגים הייחודיים  המעניקים לצופה חוויה עוצרת נשימה, יחד עם מושבים חדישים ונעימים ומסכי ענק העוטפים את המבקר מכל עבר, יוצרים אצל הצופה תחושה מרתקת ורב חושית, עד כדי תחושה שהוא נמצא בתוך המיצג.

ארבעת המייצגים הקיימים במעלית הזמן בירושלים:

מעלית הזמן – מייצג חוויתי העושה סדר בהיסטוריה הארוכה והמורכבת של העיר ירושלים.

המיצג הדו מימדי, לוקח את הצופה 3,000 שנה אחורה, למסע מרתק בזמן אל מעמקי האדמה של העיר ירושלים החל מימי בית ראשון דרך בית שני, חיי ישו ומוחמד, כובשי העיר, שחרור הכותל במלחמת ששת הימים ועד לימים אלו. בירושלים של פעם נפגש הצופה פנים אל פנים עם מלכי ישראל לאורך ההיסטוריה – שלמה המלך, ירמיהו המלך  צדקיהו המלך ואחרים, לומד על התקופות השונות, זאת בשילוב צלילים ומראות מרגשים באמצעות חיישנים הגורמים לצופה לחוש כאילו ירד אל מעמקי ההיסטוריה של ירושלים והפך להיות חלק ממנה.

לקינוח לוקח חיים טופול את הצופה יחד איתו לרחף מעל העיר ולחזות בירושלים העכשווית עם כל החידושים בה כפי שאנו מכירים אותה כיום.

בין השחקנים המשתתפים במיצג: חיים טופול, דביר בנדק, צחי נוי, עמי סמולרצ'יק ונוספים.

אורך המיצג: 30 דקות והוא מוקרן במספר שפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית, גרמנית, איטלקית וסינית מנדרינית.

אני ירושלים – במיצג דו מימדי זה מוזמן הצופה ליהנות ולחוות את הצלילים והריחות של העיר ירושלים, לקפוץ לרכבת הקלה, ליהנות מסיור בשוק מחנה יהודה, לצפות בעיר מלמעלה, ללמוד על ההיסטוריה של ירושלים ופסיפס האנשים והתרבויות הפועלים בה ולהכיר עולם שלם של תרבות, מחול, מדיה, תפילה, קדושה ורגש באמצעים טכנולוגיים חדשניים ופורצי דרך. 'אני ירושלים' הוא מופע מולטימדיה מיוחד המחבר כל אחד לירושלים הפרטית שלו במטרה להראות לכולם שירושלים היא של כולם. בהפקת המופע משתתפים יפתח קליין שמלווה את הצופים במסע, ולהקת המחול של עדו תדמור.

אורך המיצג: 25 דקות

שפות : טקסט פותח באנגלית ועברית, במהלך המופע טקסטים כתובים באנגלית, עברית וערבית וקטעי קריינות בעברית ואנגלית עם כתוביות בהתאם.

מסע ביקום – מכדור הארץ אל קצות הגלקסיה בתלת מימד מזמין את המבקרים לראות מקרוב את הרגע בו נוצר היקום – המפץ הגדול וליהנות מסיור וירטואלי במערכת השמש, סביב כדור הארץ, הירח והפלנטות השכנות. במהלך המיצג, צופים המבקרים בכוכב שביט הטס ממש מול עיניהם, מרגישים את רוחות השמש הנושבות, וצופים באסטרואיד שינחת ממש לידם. המיצג מסתיים בהמחשה ייחודית מהו גודלו של כדור הארץ ביחס לשאר היקום ומהו גודלו של גוף האדם ביחס לחלקיקים המרכיבים אותו.

אורך המיצג:  20 דקות שפות: עברית בלבד

קפסולת העתיד – מסע בגוף האדם בתלת מימד. מתי ראיתם מה קורה באוזן, במוח בשרירים או בריאות? המיצג חושף את סודותיה של המכונה המשוכללת ביותר ביקום, גוף האדם. כיצד אנו נושמים? איך אנו קולטים מידע? איך אנו מעכלים? איך אנו נראים מבפנים? את התשובות על כל השאלות האלו ועוד תוכלו למצוא במיצג הדמיות תלת מימדיות מרהיבות ומדויקות בעזרת 'אינפו' קפסולה – רובוטית עתידנית המנחה את המסע ומספקת לאורך המיצג נקודת מבט ייחודית משלה על הנעשה בגופנו.

אורך המיצג: 25 דקות. שפות: עברית וערבית.

מעלית הזמן בירושלים – שד' ממילא ירושלים

שעות פתיחה: ימים א-ה 10:00-17:00.

כניסה מגיל 5 ומעלה – בתיאום מראש בלבד עלות: 54 ₪ ברכישת כרטיס בקופת האתר. 46 ₪  לרוכשים דרך האתר.

הנחות לתושב ירושלמי/חיילים/סטודנטים

לפרטים נוספים: 02-6248381 או באתר www.time-elevator.co.il

גן לאומי ונמל קיסריה מזמינים אתכם לחוות את סיפורה של קיסריה בראי ההיסטורי.

קרן רוטשילד קיסריה והחברה לפיתוח קיסריה משקיעות יותר מ-100 מיליון ש"ח בחשיפת אוצרות קיסריה ובחידוש הנמל העתיק והגן הלאומי.

סיור בהיפודרום ובתיאטרון הרומי, טיול בין שרידי ההיכלות והמבנים המרשימים אינם יכולים להיות שלמים בלי לחזות בפאר המתגלה במיצגי "מסע בזמן" המרכיבים יחד את חוויית העיר המתעוררת לתחייה ממש מול עינינו.

גולת הכותרת של הביקור באתר, הוא מכלול המיצגים המרשים  – מסע בזמן –  המעצים את חוויית הסיור והופך אותו למסע של הרפתקה בזמן. סרט מולטימדיה בן 100 דקות מציג את העיר לתקופותיה. סימולציית מחשב חדישה מתארת בצורה וויזואלית כיצד עברה העיר מיד ליד וכיצד נראתה במהלך התקופות השונות.
בסמוך, מצוי אולם שבו מוצבים 4 מסכים המפגישים את המבקרים עם 122 דמויות מהתקופות השונות של העיר: אפשר לקבוע כאן מפגש אישי עם המלך הורדוס, עם לואי התשיעי, רבי עקיבא, הברון רוטשילד, חנה סנש ואחרים, לשמוע את סיפוריהם ולהיחשף לעלילות התקופה.

 

צפון

חוגגים עצמאות ביבנאל חקלאות היא שורש המהותארגון השומר החדש יערוך את אירוע יום העצמאות המסורתי לכל המשפחה ביער לוי אשכול, כחלק ממפגן תמיכה ועוצמה לחקלאים ובשיתוף עם מועצות אזוריות וארגונים חברתיים.


האירוע פתוח לקהל הרחב ויכלול פעילויות חקלאיות לכל המשפחה.

ארגון השומר החדש עורך מדי שנה אירוע עצמאות לכל המשפחה. בשנים הקודמות נערך האירוע בשכונת ארמון הנציב, בעוטף עזה וביער לביא. השנה, הוחלט לערוך את האירוע ביבנאל בסימן חיזוק החקלאים. במסגרת האירוע יתקיימו פעילויות חקלאיות לכל המשפחה.

האירוע יתקיים ב-2.5.17 בין השעות 10:00-16:00 ביער לוי אשכול בשיתוף עם: מועצה מקומית יבנאל, מועצה אזורית גליל תחתון, מועצה אזורית עמק הירדן, מרכז חקלאי העמק, חקלאות בעמק, מועצה אזורית גלבוע, מועצה אזורית עמק יזרעאל, מועצה אזורית מגידו, מועצה אזורית עמק המעיינות, תנועת דרור ישראל ומועצה אזורית גולן.

במסגרת האירוע יתקיימו שלל פעילויות לכל המשפחה ללא תשלום: סיורים, פינות יצירה, הפעלות לילדים. לצד, פאנל בנושא: "בניית דור העתיד בחקלאות", שירה בציבור, מעגלי לימוד ועוד. האירוע ללא תשלום ופתוח לקהל הרחב.

המסורת נמשכת והשנה בגדול –  פסטיבל 'ים של גליל מערבי' 2017:

פסטיבל 'ים של גליל מערבי' חוזר למטה אשר כמסורת רבת שנים בה יתקיימו במהלך חודש מאי ותחילת יוני סופי שבוע (חמישי-שבת) מלאים ורצופים בפעילויות ובתכנים מיוחדים ברחבי אזור הגליל המערבי.

במועצה האזורית מטה אשר ובחברה הכלכלית מטה אשר משלימים בימים אלו את ההכנות לפסטיבל 'ים של גליל מערבי 2017', במסגרתו יתקיימו במהלך סופי השבוע (חמישי-שישי-שבת) בחודשים מאי ויוני (בין התאריכים (4.5-1.6) שלל אירועים מיוחדים בכל רחבי האזור, ביניהם:  טריאתלון ומשחה אכזיב (6.5), משט אכזיב קיאקים וסאפים – מבצת לנקרות בראש הנקרה (26.5), מגוון סיורים מודרכים משפחתיים במחיר סמלי של 10 ₪ בלבד לאדם שיתקיימו בסופי השבוע של הפסטיבל, סדרת מופעי 'לילות בנקרות' 2017 –  מופעי מוסיקה ישראליים בלילות חמישי באווירה מיוחדת בין ההר לים מול הצוקים באתר התיירות ראש הנקרה (מופע ראשון ביום ה', 4.5), ספינינג המוני בין הנקרות (25-26.5), הפנינג 'דרך גוף bodyways' בכפר המחול (11-13.5), קונצרט מיוחד בקשת אילון (12.5), ערב ג'אז ובלוז במושב לימן (26.5), "משחק מנווטים" בגליל המערבי, ועוד שלל פעילויות נוספות ברחבי אתרי התיירות באזור.

לדברי יורם ישראלי ראש מועצה אזורית מטה אשר "הפסטיבל מאפשר למבקרים בו טעימה של כל היתרונות הייחודיים לאזור שלנו: חופי הים שלנו שאין כמותם באף אזור אחר, הנקרות והקסם של אכזיב, כפר המחול בגעתון, המרחב הירוק מסביב, מסלולי טיול בנחלים וביערות, פינות חמד וכמובן הישובים שלנו שמלאים באנשים שכל אחד ואחת מהם הוא סיפור מרתק. הפסטיבל מציע הצצה לחיי היומיום בגליל המערבי, כי יש לנו פה סביבה שמאפשרת גם לחיות קרוב לטבע וגם ליהנות מתרבות איכותית, גם להיות קרובים למוקדי תעסוקה איכותיים וגם לעסוק במגוון רחב של ענפי ספורט בים וביבשה".

גלי רז, מנהל התיירות וחופי הים במועצה האזורית מטה אשר ומנכ"ל עמותת התיירות גליל מערבי השותף לייסוד הפסטיבל ומנהלו המארגן את הפסטיבל לצד מנכ"לית החברה הכלכלית מטה אשר אורה פיסטינר, מספר שכמיטב המסורת ההכנות לפסטיבל נשלמות בימים אלו, "'ים של גליל מערבי' מתקיים ברחבי האזור וכבר הפך למסורת מבורכת שרבים מצפים לה. הפסטיבל יחשוף בפני הקהל הישראלי את הטבע המיוחד, הנוף והאתרים הייחודיים לגליל המערבי וכך יתקיימו באזורנו אירועים כמו מופעי מוסיקה בין הנקרות, אירועי ספורט, סיורים מודרכים ועוד. סוד ההצלחה של הפסטיבל  הוא במעטפת האירועים הרחבה – בין אם מדובר בחובבי ספורט, חובבי מוסיקה, טבע, משפחות, ילדים, ספורט – פסטיבל ים של גליל מערבי ושלל אתרי האזור היפה שלנו קוראים ומתאימים לכולם, כל אחד יכול להתחבר ולמצוא עניין".

פרטים נוספים ורכישת הכרטיסים באתר הפסטיבל – http://www.bgalil.co.il/ ובעמוד הפייסבוק 'ים של גליל מערבי'

בין האירועים המיוחדים שיתקיימו במסגרת הפסטיבל:

אירועי ספורט

6.5 משחה אכזיב ה- 8:

על רקע החוף היפה בארץ, במים צלולים בין איים טבעיים, יתקיים גם השנה משחה תחרותי ועממי לאוהבי השחייה, הים והטבע.  משחה אכזיב הוותיק שכבר הפך למסורת בקרב חובבי השחייה יתקיים השנה במסגרת אירועי ים של גליל מערבי ביום שבת 6.5. במסגרת המשחה יתקיימו מספר משחים במים פתוחים, ביניהם משחים עממים ומשפחתיים (750 מ') לצד משחים תחרותיים (5,000 מ', 1,500 מ', 3,000 מ') כולל משחה לבעלי חליפות שחייה. המשחים ייצאו לדרך החל מהשעה 7:00 בבוקר.

לפרטים נוספים ולרישום: http://live.4sport.co.il/account/event/2315

6.5 טריאתלון אכזיב –

טריאתלון אכזיב יתקיים זו השנה הרביעית במסגרת אירועי ים של גליל מערבי והשנה בשבת, 6.5. הטריאתלון הכולל מספר מקצים שונים ייצא מהקלאב-מד בחוף אכזיב לאורך חוף הים התיכון עד ראש הנקרה. את התחרות תאפיין גם השנה השחייה, הריצה ורכיבת האופניים מול הנוף המיוחד של מפרץ אכזיב מול הים והטבע עם מזג האוויר האידיאלי של חודש מאי. בין המקצים השונים – אורבן ספרינט, אולימפי, מקצים לנוער ולילדים, מיני ספרינט ועוד.

לפרטים נוספים ולרישום – http://live.4sport.co.il/account/event/2314

ספינינג המוני בין הנקרות (25-26.5)–

לראשונה במסגרת 'ים של גליל מערבי': באתר התיירות ראש הנקרה בשיתוף שמוליק מלול מחברת אינפיניטי אקטיביטי יקיימו אירוע ספינינג המוני בו ישתתפו כ-600 רוכבים מרחבי הארץ שייקחו חלק באירוע ספורט חגיגי וייחודי מול התפאורה הטבעית של הצוק, הים ועוצמת הטבע בלוקיישן המיוחד שהופך את הרכיבה לחוויה יוצאת דופן ובלתי נשכחת. את האירוע יובילו 12 מאמנים כאשר בכל מקצה ישתתפו כ-200 רוכבים, והוא יימשך כשעה וחצי. אתר הנקרות יהיה פתוח למבקרים, שיוכלו ליהנות מצפייה מלהיבה וממוסיקה קצבית, באירוע הספורט החגיגי והייחודי בתפאורה הטבעית של הצוק, הים ועוצמת הטבע. כל מאמן מביא את המוזיקה הייחודית שלו וDJ מקצועי יערוך את החומר לרשימה אחת שתתנגן לאורך האירוע.

יום ה' 25.5 – 19.00, 21.00, יום ו' 26.5 – 10:00. לפרטים והרשמה למרתון, שמוליק מלול 052-5025599. מחיר כניסה לאירוע: 160 ₪ כולל ירידה ברכבל. פרטים נוספים באתר האינטרנט: www.rosh-hanikra.com

26.5 – משט אכזיב ראש הנקרה ה-1

יחד עם מרכז התיירות והספורט הימי טרק ים אכזיב הנמצא בשמורת הטבע מהיפות בישראל – חוף אכזיב וראש הנקרה, יתקיים בפעם הראשונה במסגרת פסטיבל 'ים של גליל מערבי' משט חתירה על גבי סאפים וקיאקים זוגיים מחוף בצת למערות ראש הנקרה – הנקרות. המשטים ייצאו בכל חצי שעה בקבוצות של 15 חותרים על גבי סאפים ו\או קיאקים זוגיים בכל פעם, בליווי מדריך מצוות טרק ים אכזיב. הכרטיסים בהרשמה מראש. אל המשטים ניתן להגיע עם כלי שייט פרטיים (קיאקים וסאפים), וניתן להשכיר סאפים וקיאקים לפעילות החתירה בתאום מראש.

הפעילות בתשלום. חתירה בסאפ מותנת בידע קודם, חתירת קיאקים מגיל 15, הפעילויות אינן מותרות לנשים בהריון. לפרטים נוספים www.trek-yam.co.il

מופעי לילות בנקרות –

האמנים חוזרים להופיע בין הנקרות: שנה שמינית למופעי המוסיקה המפורסמים באתר התיירות ראש הנקרה, אחד ממתחמי המופעים המיוחדים בישראל – והשנה עם מופעי אמנים מהבולטים בתחומם – אברהם טל (4.5), דקלה(11.5), יובל דיין (18.5) ולקינוח 'היהודים' (1.6).  המופעים הליליים בין הנקרות הם חווית תרבות מיוחדת– מופעי מוסיקה בימי חמישי בלילה באווירה מיוחדת בין ההר לים מול הצוקים באתר התיירות ראש הנקרה, בערב שכולל לצד המופע בלוקיישן הייחודי גם סיור לילי בנקרות לאור הכוכבים וירידה ועליה ברכבל לחוויה משולבת של מוזיקה, טבע והרבה רומנטיקה. סמוך למתחם המופעים יופעלו דוכני מזון ושתייה.

4.5 – אברהם טל – מופע קיץ 2017

אברהם טל – מהיוצרים והזמרים האהובים, המעניינים והמרתקים בתעשיית המוזיקה בישראל יוצא לסיבוב הופעות עם המופע החדש והמרהיב הכולל את מכלול  להיטיו המוכרים והאהובים. טל והלהקה מביאים  אל הבמה חגיגה של צבעים וצלילים,  תמהיל מדויק ומעניין של פופ, אתניות  ואלקטרוניקה, שיוצרים חוויה מרגשת סוחפת ומרקידה המשקפת שנים ארוכות  של קריירה ענפה ומלאת להיטים. "אורות", "שושנה", "מחוזקים לעולם", "הימים עוברים", "בוקר פרדס חנה", "ציפיות", " להיעלם בך", "הזמן עושה את שלו",  "אדם צובר זיכרונות", "שדות האש", "אם את הולכת" , "אני לא מבין", " מסתובב", "שוב חזרו הקולות", עיניים", "כל הילדים קופצים רוקדים", ו-"קול גלגל" הם רק חלק קטן מהמסע המוזיקלי אליו יוצא הקהל בהופעה נסחף ומתאהב כבר מהצליל הראשון, כאשר כל שיר ושיר מבינים ששיריו של אברהם הם חלק מההוויה והתרבות הישראלית העכשווית שמלווה את חיינו בשני העשורים האחרונים .

11.5 – דיקלה – 'סיפור אופטימי' ההופעה

דיקלה הפליאה בנו עם אלבום המופת והמופע "ואם פרידה", שהעמידו אותה כאחד מהקולות העוצמתיים, הייחודיים והאיכותיים במוסיקה הישראלית, והזניקו את דיקלה עם שני תארי זמרת השנה ברשת ג', פרס אלבום השנה של אקו"ם, אינספור השמעות ברדיו ומופעי סולד אאוט על במות בכל רחבי הארץ. בשנתיים האחרונות דיקלה הגיעה לפסגות וגבהים חדשים ותוך כדי עבדה על האלבום החדש "סיפור אופטימי" ואיתו גם סיבוב ההופעות החדש. במופע החדש ממשיכה דיקלה להפנט את הקהל עם הלהיטים הגדולים מהאלבום החדש לצד שיריה הגדולים משלל אלבומיה הקודמים, ביניהם : הוא כותב לי מאמי, ואם פרידה, שבע בערב, אל תלך, here comes the rain again, בסמה, תראי, בוקר טוב, יהיה לנו טוב, אין עוד אהבה כזאת ואחרים.

18.5 – יובל דיין – 'ליבי ער' ההופעה

יובל דיין ממשיכה להסתמן כאחת התגליות המבטיחות ביותר בתעשיית המוסיקה המקומית. יובל התמקמה כקול נשי מעניין וייחודי בנוף התעשייה המוזיקלית. מלאת אמביציה, זמרת ויוצרת, כותבת ומלחינה את רוב שיריה. מיד עם שחרורה משירות מלא בצה"ל, החלה לעבוד על האלבום החדש שכבר הוליד 2 להיטי ענק: "בשעה טובה" שהפך לאחד מהשירים המושמעים ברדיו ו-"ליבי ער" שיר הנושא שעורר סקרנות רבה ומיד עם צאתו זכה לביקורות מדהימות כשגם הוא כובש את המקום הראשון במצעדי ההשמעות בכל תחנות הרדיו. כעת יוצאת יובל במופע חדש ומושקע בו תבצע את להיטיה הגדולים משני האלבומים, ביניהם: "לאסוף", "אל תאמר", "עד שתחזור", "צבעים", "מי אני מולם", "בשעה טובה, "בדיוק כמו הירח", "ליבי ער" לצד הפתעות נוספות.

1.6 – 'היהודים' – ההופעה

"היהודים"- להקת הרוק הישראלית, מהמצליחות והמובילות בארץ, מציינת השנה 20 שנות פעילות מוזיקלית במופע רוק מיוחד. במשך השנים מיקמה הלהקה את מעמדה בצמרת המוזיקה הישראלית עם 5 אלבומי אולפן ו- 2 אלבומי הופעה חיה שהגיעו למעמד זהב ופלטינה, עם שלל הופעות בפסטיבלים בארץ ובחו"ל. שירי הלהקה הפכו זה מכבר לחלק בלתי נפרד וחשוב בפסקול המוזיקה הישראלית. ביניהם:  הזמן שלך, הימים שלנו, אם כבר, לא קל, אלה, אצלך בעולם, מחפש תשובה, סמי, חופשי, מלחמה שקטה, עוד ארון אחד, גניבה, אין לך מקום, שחק אותה, זוג יונים, I guess it's for you ועוד.  הופעותיה של הלהקה מושקעות ביותר וכוללות תאורה מרשימה, במה מעוצבת וסאונד נפלא המבטיחים הופעה חווייתית.

כניסת קהל לכל ערב החל מהשעה: 20:00, תחילת מופע: 21:30. פרטים נוספים באתר הפסטיבל.

11-13.5 דרך גוף BodyWays בכפר המחול בגעתון

'דרך גוף bodyways' חובר לפסטיבל ים של גליל מערבי לשלשה ימים של מחול, מוזיקה, מרחבים וריקודים, עם הופעות מחול ומוזיקה ועשרות סדנאות בכל הגישות דרך גוף, קול ותנועה וריקודים ללא הפסקה. הפנינג המתאים לכל אוהבי התנועה, ובכל גיל. בואו לגלות עולם דרך גוף ותנועה. בין התכנים השונים –  מחול קול וקצב, תבונת הגוף, צלילים מרפאים, ריקודים מהעולם, ביטוי ובמה , תנועה ויציבה , תנועה מודעת, אימפרוביזציה, סיפורי גוף,  אקרו ומגע עוד. בין הפעילויות השונות (מיום ה' בשעה 16:00 ועד שבת ב17:00) – מופע חדש של רמי באר והמופע 360K בביצוע להקת המחול הקיבוצית, מופעי מוזיקה חיה ומרקידה בדשא המרכזי, רצף הופעות מחול עם אמני הפסטיבל, סדנת קצב עם כלי נגינה אתניים, מעגל שירה, ג'אם וריקודים, הפנינג אמנותי בדשא, פעילות תנועה רציפה במתחם הילדים ועשרות רבות של סדנאות בכל רמה וסגנון. ניתן להזמין כרטיס המשלב לינה בחדר, כזוג או כמשפחה או מיטה  ליחיד בחדר משותף, מזרן באוהל רועים מפנק במתחם ייעודי לאורחי הפסטיבל בקיבוץ בית העמק. ניתן להקים אוהל (קמפינג) בשטח קיבוץ געתון. פרטים מלאים, כרטיסים והזמנת מקום בחדרים באתר  www.movefestival.bodyways.org

12.5 – קשת אילון : קונצרט עם זוכי התחרות הבינלאומית לפסנתר

יום לאחר סיומה של התחרות הבינלאומית לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין לשנת 2017, יתארחו שלושת המצטיינים בפסטיבל 'ים של גליל מערבי" בקונצרט מיוחד בשם "רק אתמול זכו" בקשת אילון. התחרות נחשבת לאחת מתחרויות הפסנתר החשובות בעולם ומתקיימת בישראל אחת לשלוש שנים. השנה יתמודדו בשלבים השונים 32 מתחרים. לאחר שיתחרו בנגינה סולנית, בנגינה עם תזמורת, בנגינה עם הרכב כלי קשת ואף בביצוע של יצירה ישראלית – יגיעו אלה מהמועמדים שעברו את כל שלבי התחרות לשלב הסיום – ויוכרזו הזוכים. למחרת, יום ו' ה-12 במאי (בשעה 21:00 באולם  בר-אוריין) יעפילו אמני הפסנתר המצטיינים להופיע במרכז למוסיקה קשת אילון להנאת שוחרי המוסיקה והפסנתר באזור. לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים: www.keshetei.org.il , משרד קשת אילון טלפון 131 / 04-9858191

26.5 – ערב ג'אז ובלוז במושב לימן –

ממשיכים את המסורת –  במסגרת פסטיבל 'ים של גליל מערבי" ערב חגיגי שכולו על טהרת הג'אז והבלוז. בתוכנית: ג'אם סשן עם הרכבים רבים, דוכני מזון ובירה, מופע של ההרכב כרמל ביג בנד מטה אשר – הרכב של כ-20 נגנים מקומיים מוכשרים עליו מנצח מנחם גרודזינסקי ושיא הערב – מופע של להקת The Blues Rebels, אחת מלהקות הג'אז החמות ביותר בישראל שחוזרת גם השנה להופעה בערב החגיגי בלימן  הערב יתקיים במושב לימן יום ו' 26.5 מהשעה 20:00. רכישת כרטיסים באתר הפסטיבל.

סיורים משפחתיים מודרכים בתשלום סמלי –  

בשלושה סופי שבוע בתקופת הפסטיבל (12-13.5, 20-21.5, 26-27.5) ייצאו בימים שישי ושבת סיורים חווייתיים מודרכים לכל המשפחה במסלולים שונים ברחבי הגליל המערבי במחיר סמלי של 10 ₪ בלבד למשתתף מעל גיל 3.  תוכניות הסיורים מתחדשות עם מסלולים מרתקים שהוכנו במיוחד עבור הפסטיבל כאשר חלקם אף עוברים בנקודות חמד באזור שאינן מוכרות לקהל הרחב.  ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש ובתשלום מקוון באתר האינטרנט של הפסטיבל (http://www.bgalil.co.il ).

בין תוכניות הסיורים השונות המוצעות לקהל הרחב במסגרת הפסטיבל:

  • נחל כזיב, תצפית ושכשוך רטובטיול אל היפה והמרשים בנחלי הצפון, אל הירוק הנהדר, המצוקים האדירים והמים הזורמים, 'תצפית הנשרים', הליכה בתוך המים במעיין עין חרדלית ועוד. מומלץ למשפחות עם ילדים!
  • עכו- בהאים, אפנדים ומה שביניהם –  טיול אל מכמני העיר העתיקה היושבת על מפרץ ימי ומסע בין גנים, דתות ובתים כולל סיור בגן הקדוש ביותר לבהאים בעולם, המתחם הסופי, כיכר גנואה, השוק, הנמל, בתי-כנסת, מסגדים, חאנים ועוד מפניניה של העיר.
  • אבל יותר מכל אוהב הוא לכופף בננות – החקלאות בתפארתה –טיול אל "בתי הרשת" של הבננות ומטעי האבוקדו, אל מתקן הטיהור שהופך מי ביוב למים טובים לחקלאות, אל המסכרה (מתקן עתיק לייצור סוכר מקנים) ואל 'עידן הפרי' במושב בצת, לטעימה של פירות יבשים טבעיים – ללא חומרים נוספים וללא סוכר! (עלות הטיול –  25 ש"ח למשתתף, כולל כניסה למרכז המבקרים של עידן הפרי)
  • אויר הרים צלול – טיול אל נופי הגליל המרהיבים, אל החורש הירוק ואל הפריחה המאוחרת, יחד עם הסיפורים הקטנים ומגוון הנוף האנושי, האתני והדתי החבוי בתוך הנוף הטבעי. בין האתרים בהם יעבור הטיול יהיה גם רכס אדמית הגובל עם לבנון ומערת קשת עם אתר האמוניטים – חלזונות ימיים גדולים מאובנים, תצפית אל הגזרה המרכזית של דרום לבנון, אתר ההנצחה לחללי מלחמת לבנון השנייה, הכפר הדרוזי חורפיש ופינות נוף נוספות.
  • חניתה: מורשת של עליה הרואית על הקרקע וקביעת גבולמסלול מומלץ למשפחות עם ילדים הכולל סיור בשבילי הטבע המוצלים בחורש טבעי – מתחילים בשביל "גן עדן"  המשובץ במערות קבורה עתיקות וממשיכים משם לתצפית מרהיבה על הגליל כולו. בהמשך – ביקור חוויתי במוזיאון חומה ומגדל חניתה העוסק בראשית ההתיישבות בגליל המערבי כולל מיצג אור-קולי ומשימות שונות, סיור קצר לרכס חניתה ותצפית לכיוון לבנון.

מנווטים במשחק תחרותי מיוחד

"טיול שהוא משחק ומשחק שהוא טיול" – בימי פסטיבל 'ים של גליל מערבי' יתקיים זו השנה השנייה משחק ניווטים מיוחד במסגרתו יבקרו המשתתפים באתרי טבע, נוף, אתרים היסטוריים ואתרי מורשת קרב ויתחרו במשחק אתגרי מרתק. התחרות תתקיים בשעות הבוקר במהלכן יצטרכו המשתתפים להשיג את מירב הניקוד ע"י הגעה לאתרים במרחב של הגליל המערבי, זיהוי המקומות והבאת מידע המספר את סיפור האתר, כאשר המשפחה שתזכה במירב הניקוד תקבל פרס מיוחד.

בנוסף ניתן יהיה לקיים את משחק 'הנווטים' ללא התחרות במהלך כל ימי הפסטיבל בצורה משפחתית (המשחק מתאים לילדים מגיל 3) או בקבוצות. ניתן לשחק את המשחק ברכבים פרטיים, רכבי שטח, אופניים ואפילו ברגל. מפת המשחק המיוחדת מאפשרת ניווט קל גם לאלו שאינם מנוסים בניווט והמשחק עצמו מאפשר לכל אדם להשתלב במשחק בקלות ומעביר את המשתתפים חוויה של הכרות עם אתרי הגליל המערבי וסיפוריהם.  הפעילות בתשלום ומחייבת הרשמה מראש. לפרטים נוספים – http://www.navat.co.il/

לפרטים נוספים על אירועי ים של גליל מערבי 2017 – http://www.bgalil.co.il/  ובמוקד 073-3744402

בצמוד למסעדת "דג על הדן" הידועה הפועלת בסמוך למחלף הגושרים, פועלת חוות גידול דגים, ממנה ניזונה המסעדה ומהווה אטרקציה תיירותית בפני עצמה. בחווה ניתן לצפות בתהליך גידול הפורלים וכן ללמוד כיצד להכין ארוחה בשטח ובסיומה לאכול את מה שהוכן. בילוי מומלץ למשפחות בכל ימות השנה.

הסיור עובר דרך הבריכות ושלבי הגידול השונים. בסיום הסיור ממתינה למקרים חוויה מיוחדת-פדיקור בספא הדגים! בריכות בהם נמצאים דגי ה"גרה רופה" שטפלו בכפות הרגליים שלכם!

מומלץ להזמין גם סדנת בישול בשטח, בה לומדים כיצד להכין ארוחת על בסיס דג הפורל, מה סגולותיו המיוחדות וכמובן לאכול את מה שבשלתם בסדנא.

מחיר הסיור:25 ₪ למשתתף מגיל 3 ומעלה

מחיר הסדנא: 87 ₪ למשתתף מגיל 3 ומעלה. בהזמנה מראש בלבד.

טלפון לפרטים והזמנות: 04-6950225

דרום

השנה מעדכנים את מגילת העצמאות בצריף בן-גוריון – יום שלישי, 2 במאי , שדה בוקר  – הכניסה ללא תשלום!

צילום חנן אפשטיין

ביום העצמאות, מאפשרים בצריף בן-גוריון לקחת חלק בהיסטוריה של המדינה: המבקרים יוכלו לכתוב את הפסקה שלדעתם חסרה במגילת העצמאות ולהוסיף את חתימתם לצד חתימתו של ראש הממשלה הראשון ושאר גדולי האומה

התוספות המוצלחות ביותר ישלחו מטעם האתר ישירות אל משרד ראש הממשלה

לכבוד יום העצמאות ה-69 של המדינה, פורסים מחדש את "מגילת העצמאות" בצריף בן-גוריון, ויחד עם המבקרים הופכים אותה, וכתוצאה מכך גם את המדינה, למתאימות יותר לרוח התקופה. במהלך היום, כל אחד מן המבקרים יוכל להוסיף את הפסקה שלדעתו היא בדיוק מה שחסר למגילה, ובסופה של הפעילות יעבור צוות צריף בן-גוריון על כל התוספות החדשות שהוצעו, והרעיונות הטובים ביותר ישלחו מטעם האתר ישירות אל משרדי ראש הממשלה בירושלים, ואולי יובילו לשינוי אמיתי במדינה.

בנוסף, במהלך היום יקבלו המבקרים עותקים מדויקים של מגילת העצמאות, אליה יוכלו להוסיף גם את שמם וחתימתם לצד 37 החותמים המקוריים על המגילה, בהם כמה מגדולי האומה כמו גולדה מאיר, יצחק בן צבי, אליעזר קפלן וכמובן, ראש הממשלה הראשון – דוד בן-גוריון. לאחר החתימה יקבלו המבקרים את המגילה הביתה למזכרת. במהלך יום העצמאות, ה-2 במאי, הכניסה לצריף בן-גוריון, וכל הפעילויות במקום – ללא תשלום!

צילום חנן אפשטיין

במהלך היום הצריף יהיה פתוח בין השעות 10:00-16:00. יש להגיע עד שעה לפני הסגירה. הפעילות "חותמים מחדש" תתקיים בין השעות 10:30-13:30.

לפרטים נוספים: www.bgh.org.il או בטלפון

08-6560469

אודות juli1974

אקדמאית, אמא ל-3, יחצנית מסיבות לשעבר, עוסקת בתחום בקרת פרויקטים
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.