כדברא סיום העונה!

כיום לפני סיום העונה, התקיימה הקרנה של הפרק האחרון בסדרה האהובה ביותר על ילדי: כדברא. מדובר בסדרת פנטזיה, על-טבעית ודרמה ישראלית לנוער אשר שודרה מפברואר 2017 בערוץ ניקלודיאון ללקוחות yes.

כבר מזמן העשה 15:40 בימי ראשון ורביעי הפכה לשעה שילדי לא זמינים..הם פשוט מרותקים למסך הטלביזיה ובאמת אין עם מי לדבר.

כדברא היא סדרת מתח ופנטזיה לילדים ונוער בת 50 פרקים, העוסקת בבחורה בשם קירקי, שביום הולדתה ה-16, מגלה לתדהמתה שהיא חלק משושלת של "כדברות" – מכשפות טובות בעלות כוחות קסם עוצמתיים, שחיות בקרב בני האדם במסווה של נשים רגילות. לאורך קיץ סוחף ודרמטי, קירקי לומדת להיות "כדברא", תוך שהיא מסתירה את האמת ממשפחתה, מחבריה ומהבחור שהיא מאוהבת בו. קירקי צריכה להילחם בגרומלים, יצורים על טבעיים אכזריים שמנסים להשמיד את העולם, אך היא אינה יודעת שאחד מהאנשים הקרובים אליה ביותר מנסה לעצור אותה מלהגשים זאת.

קאסט הסדרה מורכב משחקנים מוכרים כגון: יעל בר זוהר, יונתן בשן, דניאל מורשת, עומר ברנע ושחקנים וותיקים כגון ריימונד אמסלם, אלדד פריבס לצד שחקנים חדשים וצעירים ביניהם: גילי איצקוביץ', יהונתן וילוז'ני, דנה לב, אביה מלכה, ירון בן הרוש, אור גרוס, מור סרוסי, דין גרבר, רועי ניב ושלר ועוד.

דמויות ראשיות בסדרה

הדמות האהובה ביותר בסדרה היא כמובן קירקי גבע/ברזילי (גילי איצקוביץ) נערה בת 16 חובבת גרפיטי שמגלה שהיא כדברא. יש לה חזיונות עתידיים בהם היא רואה אנשים במצוקה. קירקי היא אחותה התאומה של לילה ובתה של הלנה ואחותה המאומצת של אביגיל. באמצעות לחש מאתר הלנה מנסה להביא את קירקי הביתה, ולכן היא ואביגיל הגיעו לקיבוץ כנען. בת זוגו של דקל. קירקי היא המגנא מבין התאומות, אך בהתחלה חשבו שהיא הפלגא. בסוף החצי הראשון קירקי עצובה וזורקת את הטבעת שלה. וולנו ופירו מנצלים את הרגע ומקפיאים את קירקי בסכנת מוות, לבסוף הצליחה להשתחרר. מקור כוחה ביום המאורות הוא המים. לילה לקחה לה את הלאבו מכיוון שניסתה לכשף אותו. חיסלה את דורין. דקל מגלה שהיא כדברא, והוא מתרחק ממנה כדי שאבא שלו לא יגלה ויצוד אותה. מגלה ללילה את האמת על יום המאורות. דקל נפרד ממנה. מצילה את אמנון מפירו. רוצה לשתף פעולה עם הלביאים. גילתה שלילה בוגדת.

לילה ברזילי(אביה מלכה)  בתה של הכדברא הלנה, אחותה התאומה של קירקי אשר גדלה בנפרד ממנה. בגיל 16 אמורה להתמנות לכדברא. גרה בקיבוץ. בת זוגו של שחר. ונטו רצה להקפיא ולהרוג אותה אך הלנה הצילה אותה. הפלגא. בהתחלה חשבה שהיא המגנא אך כאשר גילתה שהיא הפלגא התאכזבה מאוד. בנבואתה של קירקי, קירקי גילתה שאם הם רוצים לנצח ביום המאורות אז לילה תצטרך למות (לילה גם ראתה את הנבואה). מחזירה לוולנו את המקל שלו בתמורה לכך שהוא לא יקפיא אותה ביום המאורות. לקחה לקירקי את הלאבו מכיוון שרצתה לכשף אותו, סופיה מגלה את מה שהיא עושה ונוזפת בה, ולאחר מכן לילה מחזירה את אבן הלאבו למקומה ומנסה בכל הדרכים שקירקי תמות ולא היא. היא ווולנו מחקו לשרון את הזיכרון.

כדברא: הרגעים הגדולים – קירקי כולאת את לילה – ניקלודיאון https://youtu.be/p3bA7XcFa68

חלון פנימי (iframe)

כדברא: הרגעים הגדולים – לילה מבקשת משחר הזדמנות נוספת וקירקי נפרדת מאביגיל – ניקלודיאון: https://youtu.be/ZWmbjHWen8Y

אביגיל גבע(דנה לב) אחותה החורגת של קירקי, באה איתה לקיבוץ כנען. אוג מנסה להתחיל איתה אך בהתחלה היא לא ממש מתחברת אליו עד שלבסוף מתאהבת בו והם נהפכים לזוג. מחליקה מוכשרת על סקייטבורד. נעלבת מקירקי כאשר זו מתחברת ללילה, ונפגעת עד עמקי נשמתה כאשר מגלה שקירקי מצאה את משפחתה הביולוגית, ולבסוף היא וקירקי משלימות. נפגעה מזה שאוג עשה עליה סטנדאפ משפיל. שיקרה לליבי לגבי הדייט הראשון שלה.

כדברא: הרגעים הגדולים – לילה מבקשת משחר הזדמנות נוספת וקירקי נפרדת מאביגיל – ניקלודיאון: https://youtu.be/ZWmbjHWen8Y

חלון פנימי (iframe)

דקל לביא:(דין גרבר) בנו של אמנון ואחיו של שרון. עובד עם אבא שלו ואחיו למציאת גורמים על-טבעיים בסביבות הקיבוץ. מתאהב בקירקי אחרי שהצילה אותו מהנקיק, והם הופכים לזוג. גר בקיבוץ. נופל למלכודת של עמית, אך לאחר שמתגלה המלכודת הוא משלים עם קירקי והשניים חוזרים להיות חברים. מגלה שקירקי היא כדברא. מתרחק מקירקי ונפרד ממנה על מנת להגן עליה אך חוזר אליה כשמגלה שהכדברות לא רעות

.

כדברא: הרגעים הגדולים – דקל נלחם בגרומלים – ניקלודיאון: https://youtu.be/Xtywh6iTO54

חלון פנימי (iframe)

שחר דהן (ירון בן הרוש)  בן זוגה של לילה. חברו של אוג. ביקש מאוג שיאמר שהוא גרם לשריפה במטעים. עובד כמדריך טיפוס בקורס של וסרמן, אמור לצאת למשלחת בהימלאיה אבל אין לו כסף. מחליט לצאת עם משלחת אחרת להימלאיה, אך בסוף חוזר בו. נפרד מלילה. גילה לקירקי שלילה נפגשה עם הגרומל העיוור.

כדברא: הרגעים הגדולים – שחר מציל את ליבי – ניקלודיאון :https://youtu.be/_V0y_XzHebc 

חלון פנימי (iframe)

עמיחי "אוג" שלו (רועי ניב ושלר) יליד קיבוץ כנען, הבן של דליה, עובד במטעים ובמוסך של הקיבוץ. מתאהב באביגיל, אך לא ממש יודע איך להרשים אותה. כינויו "אוג" הודבק עליו מכיוון שהוא גבוה ומגושם. נהפך לבן זוגה של אביגיל. מוצא שאריות של חומר לבן לא מזוהה על גבי הצינורות בשדות. ארגז הכלים שלו זה הדבר היחיד שנשאר לו מאבא שלו שמת. מתנסה בסטנד אפ ומנסה לקבל פינה באתר הסטנד אפ "הגמל הצוחק". הוצע לו תפקיד קבוע לסטנד אפ במלון יוקרתי באזור ים המלח והוא קיבל אותו.

שרון לביא (יהונתן וילוז'ני): אחיו של דקל ובנו של אמנון, עוזר לאביו למצוא מקורות על טבעיים. חושש שאביו לא יראה בו כבוד. מסתיר סוד מפתיע. משתמש בגלאי הבולומטרי של יואל על מנת לחפש כדברות בקיבוץ. מספר לאביו שיואל שיקר לו על מטרת הגיעו לקיבוץ. הורג את הגרומלית יעל. יואל מוציא אותו מהשושלת. עובר לעבוד אצל יואל. מתאהב בעמית וניהיה בן זוגה עד שהיא מגלה שהוא בלביאים והסתיר זאת ממנה. יואל והוא מנסים לתפוס את לילה. לילה ווולנו מחקו לו את הזיכרון שלא יזכור מי אלה הכדברות. מחליט לצאת משושלת הלביאים כדי לחזור לעמית ולהתחיל לחוות עוד דברים אך מסכים להגן על לילה ביום המאורות.

עמית :(מור סרוסי) חברה של ליבי ולילה, מדריכה בקורס טיפוס של וסרמן. מאוהבת בדקל ולא אוהבת את זה שהוא וקירקי מתחברים. חולה באסתמה ומסתירה זאת מווסרמן ובכך מסכנת את חיה ואת חיי עמיתיה המטפסים. גרה בקיבוץ. טמנה לקירקי מלכודת כדי שהיא תיפרד מדקל. מתאהבת בשרון. היא מגלה ששרון  השתמש בה.נפרדת משרון אך חזרה אליו כשגיתה שהוא זה שקנה לה את נעלי הטיפוס שלה.

ליבי בר-שלום (אור גרוס): חברה של עמית ולילה, מנהלת בלוג איפור ועצות לנערות. עובדת בחנות האופנה "יד שניה אופננה" שבבעלות אמה. מאוד נחושה ויצירתית לגבי הבלוג שלה. מתערבת לאחרים ובעיקר לעמית בחייהם הפרטיים ואף אובססיבית לגבי הבלוג שלה. סכסכה בין אוג ואביגיל לאחר שהעלתה שוב את  קטע הסטנד אפ של אוג שמשמיץ את אביגיל כדי לקבל במקום אוג את הפינה באתר הסטנד אפ "הגמל הצוחק" אולם אוג הציע לה להנחות את הפינה שלו איתה ביחד. לידיה דר באה לבקר באופננה וליבי נעלבה שלידיה לא שמה לב אליה אלא לאביגיל.

הלנה ברזילי (ריימונד אמסלם) אמא של לילה והאם הביולוגית של קירקי. היא כדברא לשעבר, והיו לה כוחות חזקים מאוד עד שהטקס של לילה וקירקי נערך. חברתה הטובה של דינה. היא מייעצת לקירקי בנושא הקסמים.

כדברא: הרגעים הגדולים – הלנה מסבירה לקירקי על כוחות כדברא – ניקלודיאון https://youtu.be/6yn4flABmW4

חלון פנימי (iframe)

סופיה  (אביבה גר) כדברא. היא זאת שהבינה ראשונה שקירקי עדיין בחיים. סופיה דואגת מאוד לכדברות והיא אחראית ונחושה. חיה לנצח משום שאין לה בנות והיא לעולם לא תעביר את טבעתה. תפסה את לילה זורקת את הלאבו

כדברא: הרגעים הגדולים – סופיה מסבירה לכדברות על יום המאורות – ניקלודיאון :https://youtu.be/xPm4547HniQ

חלון פנימי (iframe)

הצד האפל בסדרה מייצג האנטגוניסט הראשי וולנו (אלדד פריבס) – מנהיג הגרומלים והגרומל החזק ביותר. וולנו הוא עיוור אשר הולך בעזרת מקל הליכה שלו ונעזר בבתו יעל (עד מותה). מסוגל לטפטף חומר מקפיא מהיד הימנית שלו, הקרוי "מלדור" (ניתן להפשרה על ידי החומר "סרדור" שמופק מהיד השמאלית שלו). וולנו בעל מקל הליכה  מיוחד שבסופו נמצא קריסטל מיוחד. בעזרת המקל הוא יכול למחוק זכרונות ולתקשר עם אנשים (השותף המיסתורי שלו). משתף פעולה עם לילה. בעל שותף מסתורי. חיסל את ונטו לאחר שהוא ראה את השותף שלו.

כדברא: הרגעים הגדולים – התכנית של וולנו לשליטה בבני אדם – ניקלודיאון: https://youtu.be/eYdxJxfkIt4

חלון פנימי (iframe)

בפרק הסיום מתגלה הפרצופה האמיתי של סופיה, האחיות לילה וקירקי שוב מתאחדות ועמיחי "אוג" פותח ברז הראשי ומה קורה אז? תגלו בעונה הבאה…

סיום בהחלט מסקרן לעונה של כדברא. ממתינים בקוצר רוח לעונה הבאה..

בינתיים, מוזמנים להיכנס לעמוד הפייסבוק https://www.facebook.com/kadabartv/ ועמוד האינסטגרם https://www.instagram.com/kadabra_tv/ של כדברא ולהעביר רעיונות להמשך הסדרה.

יוצרות הסדרה: עינת שחק, סיון שיקנאג'י, מיכל קופר קרן. תסריטאית ראשית: מיכל קופר קרן. הפקה: ענני תקשורת.

בבימויו של עודד רז ובהפקתם של Nutz Productions  הסדרה משודרת בערוץ ניקלודיאון לצופי yes בלבד.

טרילר של הסדרה: https://youtu.be/eyBKkOm1Y2w

חלון פנימי (iframe)

אודות juli1974

אקדמאית, אמא ל-3, יחצנית מסיבות לשעבר, עוסקת בתחום בקרת פרויקטים
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.