פעילות בדצמבר וחנוכה לכל המשפחה!

מרכז

חנוכה 2017 במתחם ביאליק תל אביב – חוויה קסומה לילדים ולהורים 15 – 19 בדצמבר 2017, כ"ז בכסלו – א' בתשרי תשע"ח

בבית העירייה הישן של תל אביב מתכנן ראש העיר הנמרץ מאיר דיזינגוף את חגיגות החנוכה של העיר הצעירה. בבית שממול, מחפש חיים נחמן ביאליק, המשורר הלאומי, את כל האגדות והסיפורים של חג החנוכה – הוא רוצה לכנס אותם בספר מיוחד ולהבטיח שזיכרון החג יישאר לתמיד.

הצטרפו לחוויה קסומה לכל המשפחה בחיפוש אחר סיפורי החנוכה: פגשו את הדמויות והסיפורים שעיצבו את חג האורות שלנו; גלו את הסודות המסתתרים בין חדרי מוזאון בית ביאליק ובית העיר והשתתפו בסדנאות משחק ויצירה ברוח החג.

שעות הפעילות : 14:00-10:00. מחיר: 30 ₪ לילד, 10 ₪ למבוגר, הטבה למחזיקי דיגיתל. גילאים: מ – 4 ומעלה טלפון להזמנות ולפרטים נוספים: 03-5253403 חניונים

חגיגת חנוכה לכל המשפחה במוזאון ראשון לציון בין האירועים שיתקיימו : מפגש עם דמויות היסטוריות כמו יהודה המכבי והברון רוטשילד, קצב החנוכה- מופע קצב אינטראקטיבי, סדנאות יצירה וחידונים בנושא חנוכה, הצגות ילדים ועוד. 14-15/12 בין השעות 10:00-14:00 הכניסה חופשית

האירועים מתקיימים לרגל חנוכתו מחדש, לאחר עבודות שימור נרחבות, של בית הכנסת הגדול ההיסטורי בראשון לציון

אירוע חנוכת בית הכנסת יתקיים ביום חמישי ה – 14.12.17 במעמד השר להגנת הסביבה, לירושלים ולמורשת, מר זאב אלקין וראש העירייה מר דב צור

בחג החנוכה ייחנך מחדש , לאחר עבודות שימור נרחבות, בית הכנסת הגדול ההיסטורי בראשון לציון, שנוסד ב 1884 והוכר כאתר מורשת לאומי.  לרגל חניכתו המחודשת תתקיים במוזאון ראשון לציון, בתמיכת משרד התרבות הספורט, בין התאריכים     15/12- 14, חגיגת חנוכה לכל המשפחה שתכלול פעילויות וסדנאות בנושא החג , "קצב החנוכה" מופע קצב אינטרקטיבי, הצגות תיאטרון בובות ותיאטרון צללים ומפגש עם דמויות היסטוריות ודמויות המייצגות את מייסדי העיר, הברון רוטשילד ורעייתו ויהודה המכבי.  האירועים יתקיימו בין השעות 10:00-14:00 והכניסה לכל אירועים הינה ללא תשלום.

הפעילויות במוזאון יעסקו בנושאי החג והילדים והוריהם יוזמנו לצד תשחצים ופעילויות בנושאי החג ליצור במגוון סדנאות יצירה ייחודיות ביניהם: יצירת חנוכייה מחומרים ממוחזרים ויצירת חנוכייה מעץ, הכנת עטיפות ייחודיות ליומנים ומחברות בנושאי ניסים ונפלאות וסדנה להכנת חרבות חנוכה ונדן המכבים. במקביל לפעילויות אלו יתקיימו במוזאון מספר הצגות ילדים ביניהם "לילה טוב הלל" של עודד צדוק וגבריאל נויהאוס, "בייגלה"  המבוסס על ספר הילדים הנודע, "הדייג ודג הזהב" וההצגה "לא סתם סיפור" של תיאטרון המדיטק בשילוב עם תיאטרון טוב.

צילום איתמר כהן

ביום חמישי  14/12 יתקיים אירוע חנוכת בית הכנסת הגדול המחודש במעמד השר להגנת הסביבה, לירושלים ולמורשת, מר זאב אלקין וראש העירייה מר דב צור ובהשתתפות מקהלת  רפי ביטון ו"קולות מן השמים" ע"ש שושנה זילברשטיין.

בית הכנסת שהוקם בשנת 1884 והיה אחד מהמבנים המרכזיים והחשובים ביותר של המושבה בתחילת דרכה, עבר שיפוץ נרחב בין השנים 2013-2017 על ידי העירייה בשיתוף אגף מורשת במשרד ירושלים ומורשת וכעת הוא נפתח מחדש לציבור. כמו כן, בית הכנסת יחד עם מתחם המוזאון וכלל העיר ההיסטורית של ראשון-לציון הוכרו לאחרונה כאתר מורשת לאומית.

בנוסף לאירועים אלו, תתקיים  במוזאון בין התאריכים 17-20/12 פעילות  "מגלי העבר" הכוללת משחק משימות חוויתי לכל המשפחה. בנוסף לפעילות, יתקיימו סדנת יצירה בחימר וסדנת הכנת סופגניות וסיורים מודרכים בתצוגות המוזאון. עלות הפעילות: 20 ₪ למשתתף (מעל גיל 4)

לפרטים נוספים : מוזאון ראשון לציון – רחוב אחד העם 2 , ראשון לציון אתר – http://www.rishonlezion-museum.org.il/ טל' 03-9598890 03-9598862 או בפייסבוק מוזאון ראשון לציון

 

נס החנוכה של דיזנגוף סנטר יהפוך את המקום לחוף ים עם שמשיות, כסאות נוח ועולם שכולו חול: אמניות יפסלו ויציירו בחול לעיני המבקרים, לצד סדנאות אינטראקטיביות לכל המשפחה בחינם.

צילום נעמה שוורץ

בנוסף: אליפות ישראל בספורט סטאקינג (בניית פירמידות מכוסות) בהשתתפות מתחרים מכל הארץ, תחת פיקוח ההתאחדות העולמית.

מה: הפנינג חול: כשבחוף הים כבר קר מדי לשחק בחול, דיזנגוף סנטר יציע לכם להתרווח על כסאות נוח מתחת לשמשיות במתחם הממוזג והחמים, עם שלל פעילויות ואטרקציות מעולם החול. בין הפעילויות: אמנית מקצועית שתפסל פסלי חול ענקיים לעיני המבקרים, מופע של אמנית שתצייר בחול על גבי שולחן האור, כשהאיור יוקרן במקביל גם על הקיר, סדנאות יצירה של בקבוקי חול צבעוני, סדנת ציור באמצעות דבק וחול, ארגז חול לילדים ומגוון פעילויות נוספות לכל המשפחה.

מתי: 17-19.12.17, בין השעות 11:00-18:00.

איפה: דיזנגוף סנטר, מתחם הגלריה בקומה 1-, רחוב דיזנגוף 50, ת"א. כמה: חינם. לפרטים נוספים כנסו לאתר הסנטר.

מה: אליפות ישראל השמינית בספורט סטאקינג: הסטאקינג הוא ספורט זריזות עם כוסות מהן בונים ואוספים רצף של פירמידות צבעוניות. סטאקרים מגיל גן ועד גיל הזהב מכל רחבי הארץ יתחרו באתגר מול השעון לבנייה ואיסוף פירמידות מכוסות במהירות, במטרה לשבור את השיא האישי שלהם, שיאים ישראלים ואף את שיאי העולם. התחרות תתקיים תחת פיקוח נציגות של ההתאחדות העולמית לספורט סטאקינג (WSSA) המקיימת תחרויות דומות בעשרות מדינות ברחבי העולם. המתחרים יחולקו לפי קבוצות מין וגיל.

מתי: יום רביעי ה-20.12.17 החל מ-13:00 ועד 18:00. איפה: דיזנגוף סנטר, בוטיק המעצבים בקומה 1-, רחוב דיזנגוף 50, ת"א.

הרשמה לפעילות: ניתן להירשם עד ה-7.12.17 באתר ספיד סטאקס ישראל: http://speedstacks.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8/%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/

כמה: 50 ₪ להשתתפות באליפות. הצפייה בלבד הינה בחינם.

 

לרגל חנוכה, החווה העירונית "ירוק בעיר" שבדיזנגוף סנטר תחלק מעות חנוכה אקולוגיים וירוקים במיוחד. כל מי שיירשם לסדנא המיועדת להורים ולנוער, שתתקיים ביום שישי ה-15.12, יקבל במתנה 3 שתילים המיועדים לגידול ביתי ומתאימים לכל מרפסת או עציץ.

צילום ליאור טורג'מן

חוות "ירוק בעיר" מציעה פעילויות שונות במטרה להעלות את מודעות הציבור לנושאים של קיימות עירונית, גידול וצריכת מזון מקומי, טבע עירוני, ובמטרה להמחיש כמה קל לטפח ולגדל עציצים וצמחים גם בלב ההמולה של העיר התוססת. הסיורים והסדנאות, המועברים על ידי חקלאים ומדריכים מקצועיים, מתומחרים במחיר לכל כיס.

סדנת "חקלאים עירוניים" להורים ולנוער (מגילאי 10 ומעלה) ממחישה למשתתפים בדרך חווייתית ומהנה כמה פשוט לגדל ירקות ללא אדמה, מלמדת למה כדאי לגדל בעיר ומקנה כלים לעשות זאת בעצמכם.

15/12, יום שישי, 11:30-13:30, "סדנת חקלאים עירוניים" לגילאי 10 ומעלה, 50 ₪ לנערים ו-59 ₪ למבוגרים.

ניתן להירשם לפעילויות באתר www.yarok-bair.co.il או בטלפון 050-4417144. הסיורים וסדנאות החקלאות יתקיימו בחוות "ירוק בעיר" בדיזנגוף סנטר

במהלך חופשת החנוכה יוכלו המבקרים במהותי להשתתף בסיור האינטראקטיבי במרכז ולקחת חלק בפעילות המבוקשת "תעלומה בארמון" רגע לפני שהחידה מתחדשת. כמו כן, במהלך חנוכה, הידוע כחג הרשמי של הצגות הילדים, יוכלו הקטנטנים לצפות בהצגה "מסע בארץ האור", הצגה מיוחדת ומרתקת ששמה את הערכים במרכז הבמה ומכוונת את הזרקור על היופי שבחברות ובשיתוף פעולה. ההצגה כוללת משימות בהשתתפות הקהל המאפשרות ביטוי אישי ולאחריה פעילות יצירה בעקבות סיפור המחזה.

צילום אמיתי הרמן

בנוסף לפעילויות הללו, יוקמו תחנות יצירה וחשיבה הכוללות פעילות עם חידות ומשימות ועוד משחקים שילדים אוהבים. ההשתתפות כלולה במחיר כרטיס הכניסה ומאפשרת להורים ולילדים עוד זמן איכות משותף ומלא דמיון לפני ואחרי הפעילות המרכזית.

למזמינים שני כרטיסי ילדים לאותה הפעילות יינתנו 10% הנחה על הרכישה.

מרכז מהותי – מרכז פעילות חוויתי המאפשר חשיפה לערכים באמצעות משחק והפעלה תוך הנאה וכיף, מציע מגוון פעילויות מעצימות וערכיות לילדים, לקטנטנים ולהורים. הפעילות מתקיימת במתחם מזמין, ממוזג, צבעוני ומושקע בו כל אחד יכול לגלות את התכונות שהופכות אותו ליחיד ומיוחד. תוכן החוויה נוצר על ידי אנשי מקצוע מובילים והיא משלבת הדרכה אישית, טכנולוגיה ויצירתיות.

לרגל חג החנוכה והשקת הסדרה 'סיפורים של ברווזים', ערוץ דיסני מזמין אתכם לאתגר חווייתי בקניון אילון ברמת גן. במסגרת הפעילות תוקם כספת ענק, בהשראת הכספת של הדוד סקרוג' מהסדרה (דודו של דונלד דאק) ובה מטבעות. הילדים וההורים מוזמנים להעריך כמה מטבעות יש בכספת, עם הסיכוי לזכות בפרס מהסרטים!

הפעילות מתקיימת לרגל השקת הסדרה החדשה 'סיפורים של ברווזים', שתשודר ב-7.1.18 בשעה 19:30, רק בערוץ דיסני ובדיסני VOD.

על הסדרה: הפקת אנימציה חדשה בכיכובם של בני משפחת הברווז האהוב, דונלד דאק, המבוססת על סדרה מצליחה ששודרה בעבר, עליה גדלו ההורים של היום. הסדרה מתעדת את ההרפתקאות הנועזות של המיליארדר המפורסם ביותר בדאקברג, הדוד סקרוג' מק'דאק, ושל שלישיית אחייניו השובבים יואי, דואי ולואי.

*תקנון הפעילות בכתובת:   yo-yoo.co.il/duck

12-20.12.2017 חנוכה בהיכל הקרח Ice Peaks חולון ! (חשוב  להתעדכן לפני ההגעה לגבי שעות הפעילות)

בלוח האירועים של האתר: www.icepeaks.co.il או בפייסבוק: "Ice Peaks"

החל מיום שלישי ה12.12.2017 ועד יום 20.12.2017  יציע ההיכל מגוון פעילויות לכל המשפחה.  בימים שלישי ורביעי ה12-13.12 תתקיים בהיכל אליפות ישראל בהחלקה אמנותית

ביום חמישי ה- 14.12  יתקיים בהיכל הקרח מופע ראווה של הנבחרת האולימפית בהחלקה אומנותית על הקרח בין השעות 13:00 עד 14:00 זאת במסגרת אירוע הצגת הנבחרת הלאומית ע"י הוועד האולימפי הישראלי למשחקים האולימפיים בקוריאה 2018 – הכניסה חופשית.

בימים ראשון-רביעי 17-20/12.2017 יתקיים מפגש של שעתיים עם השפית מאיה קליין המנצחת בתכנית 'משחקי השף', מאיה תכין במקום סופגניות חמות ומתוקות שיוחלקו חינם לעולים על משטח ההחלקה, יש לעקוב אחר שעות הגעתה באתר של ההיכל.

במקום תתקיים מכירת סופגניות, כאשר ההכנסות ממכירתן יועברו כתרומה למחלקת הדיאליזיה של בית החולים שניידר.

מדי יום במהלך החג יתקיימו שתי הופעות של החלקה אמנותית באווירת החג ב12:00 וב16:00. עמדת irtual Reality‏v – בהיכל יוצב מתקן של חווית מציאות מדומה על הקרח במחיר מוזל להנאת המבקרים.

היכל הקרח  Ice Peaks בחולון זה המקום לגלות את האקסטרים שבהחלקה על הקרח, לבלות יום כיף עם ילדים בתנועה או עם החברים בערב כיף על הקרח – כל מי שיודע לרכב על גלגליות ורולר בליידס יכול! אם אתם מלווים את הילדים לבילוי במתחם, תוכלו לבלות את הזמן בבית הקפה – ללא תשלום כניסה. התשלום הוא לעולים על משטח ההחלקה בלבד. במקום פיצה האט וחנות הציוד המקצועי הראשונה בישראל.

 כניסה למבוגר (45 דקות) – 70₪ בלבד בהגעה למתחם מומלץ להצטייד בגרביים ובגד עם שרוול ארוך.

כניסה אחרונה למשטח ההחלקה תתבצע כשעה לפני מועד הסגירה. בכל שעתיים וחצי לערך מתבצע ניקוי של משטח ההחלקה. פרטים נוספים באתר המתחם: www.icepeaks.co.il או בפייסבוק: "Ice Peaks"לפרטים בנוגע לקבוצות מאורגנות, הפקת אירועים 035323008

בחנוכה בין התאריכים 14-19 בדצמבר, יתקיימו פעילויות חווייתיות וחינוכיות לכל המשפחה, במוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד ובמוזיאון אשדוד לאומנות.

צילום מוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד

במוזיאון אשדוד לאמנות יחגגו את חנוכה בקצב!

ב 17-19 בדצמבר יתקיימו הפעילויות: הדרכת מקצבים בתערוכה – סיור פעיל בתערוכה "זמר בודד הוא הלב". בסיור נאזין למקצבים השונים בתערוכה המספרת סיפורה של המוסיקה המזרחית, מקום המדינה ועד שנות ה-90 ,  וננגן על פי הקצב, עם אביזרים מפתיעים. סיור יוצא בשעות: 10:00, 11:00 , 12:00 , 13:00

בנוסף תתקיים סדנת יצירה–  בה ניצור כלי נגינה שונים בהשראת הכלים המוצגים ומופיעים בתערוכה. בין השעות 10:00-14:00

הפעילות מיועדת לילדים בגילאי 5-9   | סדנת יצירה וסיור בתערוכה: 25 ₪

ב-18 בדצמבר תתקיים סדנת מופע "קצב הרחוב"– להקת רידמאניה בפעילות ייחודית המשלבת מופע והפעלת קהל בקטעי תיפוף מגוונים שיחברו את כולנו בקצב אדיר. יחד ניצור להקת מתופפים שכולם בה מנגנים יחדיו!

בשעה 11:00 |  סדנה, סיור ומופע: 50 ₪ | מופע בלבד, 30 ש״ח | מתאים לכל המשפחה

צלליות בצוללת הירוקה

משחקים באור וצל

ימים ראשון, שלישי, רביעי 17,19,20 בדצמבר 2017

בחנוכה הקרוב יוצאים למסע בצוללת הירוקה: נפגוש את צולי, קצינת המבצעים של הצוללת הירוקה, את סוכן ירוק 008 וחברים נוספים, "נצלול למעמקים" ונקנח בסדנה מיוחדת לכבוד חנוכה, בה נבנה תיאטרון צלליות אישי עם סיפור שהוא פרי דמיוננו.

ימי פעילות: יום ד' 13.12 | 16:00 – 19:00 יום א' 17.12 , יום ג' 19.12 , יום ד'  20.12 | 12:00 – 14:00   (הכניסה לפעילות בצוללת הירוקה בכל שעה עגולה)

כרטיס משולב: סיור במוזיאון + סדנה + כניסה לפעילות בצוללת הירוקה- 40 ₪ מחיר כניסה לצוללת הירוקה: ילד, 15 ₪ | מבוגר, 25 ₪

במוזיאון לתרבות הפלישתים יתקיימו אירועי חנוכה ב-14 וב-18 בדצמבר

12:00- 11:00 הצגה: 'משפחת פלשת'– הצגה משעשעת בהפקה בלעדית של המוזאון בתערוכת הקבע "עולמם של הפלשתים".

ההצגה מגוללת את סיפורו של ילד פלשתי שאיבד את הוריו בתום מסע מפרך מאזור הים האגאי אל חופיה של ארץ כנען. המבקרים מלווים  את הילד בחיפושיו אחר בני המשפחה דרך הממצאים הארכיאולוגיים שמתעוררים לחיים. המפגש המחודש עם בני המשפחה חושפים בפני הצופים את תרבותם המרתקת של הפלשתים בארץ ישראל הקדומה. מיועדת לכל המשפחה.

14:00- 12:15 – סדנת יצירה  'לאייר ולהאיר' – יוצרים פמוטים מאוירים בצבעים ססגוניים מחלוקי נחל, ומרכיבים יחד משפחת חלוקי נחל היושבת סביב המדורה. הסדנא מותאמת מגיל 3 ומעלה.

עלות כניסה להצגה בלבד: 35 ₪, עלות כניסה לסדנה בלבד: 20 ₪,  מחיר כולל להצגה וסדנה: 45 ₪

המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, רח' השייטים 16, אשדוד, 086224799   מוזיאון אשדוד לאומנות, דרך ארץ8 אשדוד, 08-8545180

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מזמין ילדים ובני משפחותיהם לפעילות מיוחדת לכבוד חג החנוכה: סיור מודרך בתערוכת החנוכיות "חנוכייה לי יש", מאוסף בני הזוג דרורה ופנחס זכאי, וסדנת יצירה. על הפעילות: בסיור חוויתי, בתערוכה "חנוכייה לי יש", יתוודעו המשתתפים לגלגוליה של החנוכייה במרוצת הדורות ויעמיקו את ההיכרות עם סיפור חג החנוכה ומנהגיו.

צילום דורי עינת

בסדנת היצירה יכינו הילדים תיאטרון צלליות משלהם, יעצבו דמויות וירקמו עלילה כיד הדמיון. כמו כן, יכינו קישוטים באווירת החג בסגנון אמנות הוויטראז' – מזכרת משפחתית מרהיבה שתאיר את חלונות הבית!

הפעילות תתקיים בימים: יום חמישי ה-14.12.18, יום שבת ה-16.12.17. שעת תחילת הפעילות: 11:00. הפעילות מתאימה:  לגילאי 5 – 10. מחיר הפעילות: 45 ₪ לילד // 15 ₪ למבוגר מלווה. משך הפעילות (סיור + סדנה): כשעתיים

על תערוכת החנוכיות: התערוכה "חנוכייה לי יש", המוצגת במוזיאון, כוללת כ-60 חנוכיות אשר נאספו על ידי דרורה ופנחס זכאי, נצר למשפחת שלוש, ממייסדי שכונת נווה צדק. האוסף משקף מגוון סגנונות אמנותיים של קהילות ישראל בארצות מוצאן, ותקופות שונות בהן החנוכיות נוצרו. משאבים רבים הושקעו בחקר המוצא של החנוכיות המוצגות בתערוכה, והחנוכיות שוחזרו למראן הזוהר והמרשים, כפי שהיו במקורן. בהיותן בעלות ערך היסטורי ורגשי רב, הן מאפשרות לצופים בהן לצאת למסע ייחודי ומרגש בחיי העם היהודי בישראל ובתפוצות.

הרשמה לפעילות בתשלום מראש:  דרך אתר GoShow או בהרשמה טלפונית דרך המוזיאון.

מספר המקומות מוגבל. המחיר כולל כניסה לשאר תערוכות המוזיאון.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, שמעון רוקח 21 נווה צדק ת"א  |  טלפון:  03-5161970 עמוד הפייסבוק: https://www.facebook.com/gutmanartmuseum אתר הבית של המוזיאון: http://www.gutmanmuseum.co.i

תיאטרון גשר מביא חווית תיאטרון ראשונה מסוגה בעולם, המשלבת מציאות רבודה Augmented Reality  עם הופעה חיה על הבמה. עולם עשיר של אנימציה פוגש שחקנים על בימת התיאטרון ויחד יוצרים חווית מציאות חדשה וקסומה.

מדובר בפיתוח ישראלי המביא את המציאות הרבודה (Augmented Reality)

הדגמת טכנולוגית Augmented Reality : https://youtu.be/49VgJuC7TA8

לעולם הבמה והתיאטרון ומאפשר לשלב במציאות אנימציה ממוחשבת וחדשנית. דרך משקפי ה- AR יצפה הקהל בשחקנים על הבמה משחקים ופועלים בעולם של אנימציה מרהיבה העולה על כל דמיון.

טכנולוגיה זו מאפשרת להעצים את חוויית התיאטרון באמצעות שילוב של תפאורה ממוחשבת בטכנולוגיה ייחודית, עם אנימציה איכותית המגשימה את החלומות הפרועים ביותר ומשאירה את הצופים פעורי פה.

הקהל שיגיע לצפות ב "גוליבר" יוכל ליהנות בנוסף להצגה הייחודית והאיכותית גם מהפנינג מיוחד שיתקיים ברחבת התיאטרון לפני ואחרי ההצגות ובו מגוון דוכנים שיציגו הדגמות חווייתיות של מציאות רבודה(Augmented Reality) ומציאות מדומה (Virtual Rrality)

הצגת הבכורה תתקיים בחנוכה  ביום ה' ה-14 בדצמבר בשעות 11:00 ו-16:00

  בתיאטרון גשר, שד' ירושלים 9 ת"א-יפו מחיר כרטיס על פי רמות ישיבה : 100,140,180 ₪ כרטיסים ניתן לרכוש בקופת תיאטרון גשר בטל: 5157000– 03

בימי חג החנוכה יתקיימו ביפו העתיקה מגוון פעילויות מעשירות ומהנות לכל המשפחה המשלבות טיול בסמטאותיה הקסומות של יפו העתיקה לצד תערוכות אמנות מעוררות השראה המיועדות לכל המשפחה.

צילום גיא יחיאל

בימי חג החנוכה יתקיימו ביפו העתיקה מגוון פעילויות מעשירות ומהנות לכל המשפחה המשלבות טיול בסמטאותיה הקסומות של יפו העתיקה לצד תערוכות אמנות מעוררות השראה המיועדות לכל המשפחה. בימי החג תקיים החברה לפיתוח יפו העתיקה סיורים ייחודים ברוח החג, ביום שבת (16.12) יתקיים סיור ייחודי "בימים ההם בזמן הזה" המספק הצצה ליפו החשמונאית. בנוסף בימי החג יתקיימו שלושה סיורי חנוכיות ואור במסגרתם יסיירו המבקרים בין בתי האמנים, הגלריות והסטודיו אשר לרגל החג יוצרים ומציגים חנוכיות עתיקות ואמנותיות במיוחד.

בנוסף לסיורים אלו, המבקרים ביפו העתיקה יוכלו ליהנות ללא תשלום משתי תערוכות המוצגות בסמטאות יפו העתיקה ."המיטב של שבוע האיור" המוצגת בגלריית הרחוב בסמטאות יפו העתיקה , בה יוצגו מיטב העבודות מתוך התערוכות שהוצגו בשבוע האיור שהתקיים במהלך חודש נובמבר ברחבי תל אביב יפו. העבודות יוצגו בתוך קופסאות אור אשר יוארו גם בחשכה. בגלריית הפופ אפ ,אשר ממוקמת בסמוך לגלריית הרחוב, תוצג התערוכה "Both matters" של האמנים עדי עזר ויותם שפרוני אשר במסגרתה יוצגו פריטי ריהוט ותאורה ייחודיים שנוצרו בהשראת מוטיב החג אור וחיים חדשים.

במוזיאון יפו העתיקה יוצגו עד ה 30.12 שתי תערוכות מרתקות לקהל הצעיר . תערוכת "גיבורי נייר" תערוכה בינלאומית לאמנות נייר ותערוכה ראשונה של עיתון "אדם צעיר" במלאת 50 גיליונות לעיתון.

תערוכת "גיבורי נייר", התערוכה הבינלאומית לאמנות נייר, תתמקד השנה בנושא "הגיבור". האמנים בתערוכה מעניקים פירושים שונים למושג גיבור באמצעות יצירות מעוררות דמיון והשראה אשר נוצרו בטכניקות שונות באמנות נייר: קיפולי נייר – אוריגמי, חיתוכי נייר, סלסולי נייר – קווילינג, פיסול בנייר ועוד. התערוכה תחשוף בפני המבקרים גיבורים מוכרים  מעולמות  תוכן שונים ביניהם גיבורי על וסרטים, גיבורי ספרות, גיבורים תנ"כיים, גיבורים מיתולוגים ועוד. במוזיאון הוקדש אזור ייחודי ליצירה והתנסות בקיפולי נייר – אוריגמי, בו מוקרנים סרטוני הנחיה ליצירה וקיפולי נייר בדרגות קושי שונות.

תערוכת "אדם צעיר" כוללת את מיטב שערי העיתון וחומרים נבחרים מבין הגליונות השונים בין המאיירים שעבודותיהם יוצגו: עדי אלקין, אביאל בסיל, מריאנה רסקין, עובדיה בנישו, תמר הוכשטטר, גלעד סליקטר, עינת צרפתי ועוד. האיורים היפים שמלווים את גיליונות עיתון הילדים "אדם צעיר" הם חגיגה לעיניים הצעירות (וגם לעיני ההורים). העורכת הגרפית של העיתון, מעצבת ספרי הילדים מיכל מגן, החליטה לארח בכל חודש מאייר/ת אחר/ת כך שכל גיליון מקבל את הקו המיוחד שלו. המאיירים השונים, אשר נמנים על טובי המאיירים בישראל, מביאים לידי ביטוי בעיתון אחד את מלוא יכולותיהם וכישוריהם, והתוצאות מדברות בעד עצמן.

על הסיורים

"בימים ההם בזמן הזה"- יום שבת ה 16.12 בשעה 10:00

ימי החנוכה מספקים לנו הזדמנות להכיר את יפו החשמונאית .

לא רבים יודעים שבין שתי האימפריות ההלניסטית – יוונית והרומאית הייתה יפו ישוב יהודי , עצמאית וחשובה לממלכה החשמונאית .

שלל סיפורי גבורה לאומיים ואישיים נחבאים בסמטאות העיר , מלחמות שסיפורן חבוי בין האבנים העתיקות .סיור החושף חלקים מהגלגל ההיסטורי של מלחמות ושלום , שיעבוד וחירות .

סיור חנוכיות ואור ביפו העתיקה

חוויה מדליקה לכל המשפחה בסמטאות העתיקות והקסומות של יפו. הסיור מתקיים  בין בתי האמנים, הגלריות והסטודיו אשר לרגל החג יוצרים ומציגים חנוכיות עתיקות ואמנותיות. הסיור יתובל בסיפורים על החיים ביפו העתיקה תחת שלטון היוונים ובתקופת החשמונאים ותצפית על האורות המקיפים את יפו .

ימים א'-ג' 17, 18 ו 19 בדצמבר בשעה 17:00 *בתאריך 19/12 הסיור הינו למחזיקי כרטיס דיגיתל בלבד *נקודת מפגש לכל הסיורים במרכז המבקרים "תמונות יפואיות" בכיכר קדומים  לפרטים נוספים : www.oldjaffa.co.il

המדע מאחורי חג החנוכה במוזיאון גן המדע ברחובות: מופע הדגמת ניסויי אש, סדנת מים ושמן ומה שמפריד בינהם ותשובה לשאלה – למה הסביבון מסתובב

בחנוכה הקרוב ,מוזיאון גן המדע של מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן ברחובות יציג מגוון פעילויות לכל המשפחה בהרשמה מראש. המוזיאון יציג שלל פעילויות מהנות וחווייתיות שיסבירו את המדע מאחורי החג ויכללו סיור בגן המדע – סיור מודרך בין המוצגים וביקור באקוספרה הייחודית של גן המדע. מופע "נר לי" והדגמות על הכימיה והפיזיקה הטמונות בנר קטן אחד, וגם אלה שנמצאות בלהבות גדולות, סדנת מישמ"ש (מים, שמן, מים, שמן) – על מים, שמן ומה שביניהם.  הסדנה מלווה בהדגמות במעבדה.

סדנת "קיפול קטן, סיבוב גדול" – הכרות עם הסוגים השונים של הסביבונים ולהבין מה גורם להם להמשיך להסתובב ומה גורם להם ליפול. כמו כן, ילמדו המבקרים איך להכין סביבונים בקיפולי נייר. אורך הפעילות בגן היא כשעתיים ורבע במהלכה המבקרים משתתפים בסיור, מופע וסדנאות.

מוזיאון גן המדע יהיה פתוח לאירוע חנוכה בימים ראשון-שני (17-18.12) בין השעות 12:00-19:00 והמבקרים יוכלו להזמין כרטיסים לשעות הבאות: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00

יש לרכוש כרטיסים מראש באתר גן המדע או בטלפון של מרכז הרישום – 08-9378300. מחיר כרטיס כניסה  40 שח למבקר מגיל 5.

חנוכה בטכנודע חדרה: המטרה- מאדים!

חוגגים חנוכה על הכוכב האדום: מסע חקר מעניין לכל המשפחה, המתמקד בכוכב מאדים חופשת חנוכה , 17-20/12/16 , ימים א'-ד'  9:00-16:00

האסטרונאוטים הצעירים והוריהם מוזמנים למסע חקר שכולו מתמקד באחד מכוכבי הלכת המסקרנים ביותר במערכת השמש שלנו – מאדים. האם נוכל לקיים חיים על מאדים? שלל פעילויות מדעיות ואסטרונומיות מרתקות לכל משפחה:

המבקרים יכנסו לחדרי פעילות ייחודיים בהם יחקרו ויגלו באמצעות ניסויים מדעיים היבטים שונים של החיים על הכוכבהאדום: איך נגיע למאדים? – בניית גשושית מחקר. האם נצליח לנשום?-הפקת חמצן במאדים. האם נתייבש?-זיהוי מי שתייה על הכוכב האדום. כיצד נייצר חשמל ?

 • מה אתם יודעים על מאדים? – חידון חלל משעשע ואינטראקטיבי בהשתתפות הקהל ובשילוב ניסויים והדגמות.
 • ביקור מודרך בפלנטריום להדמייה מרתקת של כיפת שמי הלילה!
 • חנוכיית מלחים – הדגמה מדעית, פינות יצירה לגיל הרך, הקרנת סרטים מדעיים ועוד המון הפתעות.

פארק ומוזיאון המדע מזמינים אתכם לגעת, להתנסות ולהבין עשרות תופעות מדעיות מרתקות בחוויית ביקור פעילה ומהנה לכל המשפחה!מתחם אנרגיה, מתחם צליל וקול, מתחם משחקי מחשבה, חדר חושך תערוכת ספינות ועוד המון הפתעות מחכות לכם בטכנודע.

אירוע אסטרונומי מרתק- חופשת חנוכה , 17-20/12/16 , ימים א'-ד'  9:00-16:00   לפרטים וכרטיסים:  http://www.technoda.org.il       04-6333505

 • הפעילות מתאימה לכל המשפחה. הפעילויות המדעיות מומלצות לילדים בגילאי 5 ומעלה.

 

חבל מודיעין ואזור יער בן שמן, המקום בו חיו ופעלו המכבים, בו נלחמו בגבורה ויצרו את המיתוס המלווה אותנו עד היום, הוא המקום לבלות את חג החנוכה. בתאריכים כ"ד כסלו עד ב' טבת תשע"ח, 12-20/12/2017, חבל מודיעין ויער בן שמן ילבשו חג עם פסטיבל חם במיוחד, בשיתוף קרן קיימת לישראל, עמותת תיירות חבל מודיעין ורשות העתיקות ובחסות מפעל הפיס.

בין שלל הפעילויות לכל המשפחה: הפנינג ארכאולוגיה בתל חדיד, ההצגה "אחרוני המכבים" של תיאטרון אספלט וסיורי עששיות במעבה יער בן שמן. תחנת מידע, סיורים מודרכים ופעילות ניווט חווייתית מוצעים למבקרים באתר 'קברות המכבים'.

עוד יתקיימו בשעות אחר צהריים טקסי הדלקות נרות ייחודיות: הדלקת נרות בסגנון הרב שלמה קרליבך בישוב מבוא מודיעים, במושב ברקת בסגנון עולי חבאן ובמתחם קק"ל בבית נחמיה מפגש בנושא הפקת שמן הזית בישראל. כל זאת לצד פעילות חווייתית בפארק נאות קדומים, בכפר חשמונאי משוחזר, יריד מתוצרת החבל, השכרת אופניים וניווט רכוב, סדנאות אמנים ועוד…

במתחם קברי המכבים תפעל בימים חמישי, שישי וראשון, 14-15 ו-17 בדצמבר כ"ו, כ"ז, כ"ט כסלו תחנת מידע בשיתוף קק"ל, ממנה יצאו הדרכות ללא תשלום בעקבות תעלומת קברי המכבים.

משך הסיור כשעה (לא מתאים לעגלות). ההדרכות יצאו בכל שעה עגולה (9:00-15:00, ובשישי עד 13:00). *הפעילויות מותנות במזג האוויר.

לפרטים מלאים ועדכונים: אתר עמותת תיירות חבל מודיעין www.thm.org.il

ומוקד קו ליער: 1-800-350-550

להלן פירוט על האירועים, האטרקציות והסיורים המחכים לכם בפסטיבל חם בחנוכה ביער בן שמן וחבל מודיעין:

הפנינג ארכאולוגיה בתל חדיד | ימים שני עד רביעי 18-20/12 בשעות 10:00-15:00

קרן קימת לישראל, עמותת תיירות חבל מודיעין ורשות העתיקות מזמינים את הקהל לפעילות ארכאולוגיה קהילתית לכל המשפחה ביער בן שמן. הפעילות תתקיים בעתיקות תל חדיד בתאריכים ל' כסלו עד ב' טבת, 18-20/12 בין השעות 10:00-15:00 ותכלול בין היתר את התחנות הבאות: "חופרים צעירים"-חפירה ארכאולוגית לילדים, סיור רגלי בתל חדיד- כל שעה עגולה  10,12,14, "מגלים את העבר"- תחנות פעילות ארכאולוגיות לחנוכה: בניית נרות חמר, פסיפס, בית בד ופעילות "היזהרו מאש"-הילדים לומדים על כבאית קק"ל ושמירה מאש. הכניסה חופשית! הכניסה ללא תשלום וללא הרשמה.

הצגת תאטרון אספלט "אחרוני המכבים" ביער בן שמן בימים שלישי ורביעי 19-20/12 בשעות 11:00 ו- 13:00

מופע "אחרוני המכבים" של תיאטרון אספלט יתקיים במעבה יער שמן והוא מפגש קומי לכל המשפחה המציג שלושה לוחמים יהודים מימי החשמונאים. המופע מפתיע ומשלב טקסטים עתיקים, אקרובטיקה, תמונות מהחיים לפני אלפיים שנה, נגינה בכלים עתיקים, שירת פיוטים, להטוטי חרבות והרבה הומור בריא.

מספר המקומות במופע מוגבל. יש לשריין מקום מראש בקו ליער 1800-350-550.

המחיר: 10 שקלים למשתתף, כולל סופגנייה. לפרטים והרשמה: קו ליער – 1-800-350-550

סיורי עששיות במעבה יער בן שמן בימים שלישי, רביעי, ראשון ושני 12-13,17-18 דצמבר

'בלילה הכול נראה אחרת' – סיור עששיות של קק"ל בסימן 'באנו חושך לגרש', הפעילות מתובלת באגדות, סיפורים, צ'יזבטים ועוד. ולסיום הפעילות הפתעה מתוקה ותה צמחים. תחילת הסיור בשעה 17:00.

עלות: 10 שקלים למשתתף מגיל 5. בהרשמה מראש בלבד! לפרטים והרשמה: קו ליער – 1-800-350-550

הדלקת נר שני, בית הכנסת ביישוב מבוא מודיעים ביום רביעי, 13/12 בשעה 17:00

בבית הכנסת המיוחד ביישוב המשמר את מסורתו העשירה של הרב המזמר, הרב קרליבך, תתקיים הדלקת נרות חווייתית בליווי נגינתם של בן ציון סולומון ובניו באווירה מדהימה ושמחה. הכניסה חופשית!

הדלקת נר שישי, במושב ברקת  ביום ראשון 17/12 בשעה 16:00

'דשנת בשמן ראשי…'- הדלקת נרות בנוסח חבאן, וחשיפה למנהגי העדה החבאנית בחג החנוכה. כולל הסבר על מסורת יהדות חבאן, הדגמה קצרה מטקס החינה המסורתי וטעימת המאפים המיוחדים לחנוכה. בבית משפחת טובה הלל במושב ברקת.

הרשמה מראש במייל: neta1818@walla.com הכניסה ללא תשלום, אך מספר המקומות מוגבל.

הדלקת נר שמיני – נס על קפה במתחם קק"ל בבית נחמיה ביום שלישי 19/12 בשעה 19:00

הדלקת נרות משותפת ומפגש תרבות למבוגרים בנושא "הפקת שמן זית בישראל "במתחם קק"ל בבית נחמיה עם סוהיל זיידן. מותנה בהרשמה מראש, ללא תשלום.

לפרטים והרשמה: קו ליער 1-800-350-550.

חנוכה בכפר חשמונאי, שילת  14-20/12, כניסה בין השעות: 10:00-13:00

הפעילות הענפה בחנוכה בכפר חשמונאי כוללת את המחזה "מתיתיהו מספר בשיתוף הקהל, סיור מודרך בכפר המשוחזר, מטווח חץ וקשת, הפעלת בית הבד העתיק ליצור שמן זית, יצירת נרות שמן מחימר, הדגמת הטבעת מטבעות חשמונאיות, כתיבה בקולמוסים, האכלת בעלי החיים בפינת החי ויצירת שקית צמחי מרפא.

משך הפעילות כשעתיים וחצי. ניתן לערוך פיקניק במקום.

המחיר: 35 שקלים לאדם (מגיל ארבע ומעלה. במזומן בלבד)

לפרטים והרשמה: 0544480463 , kfarhash@012.net.il

בחזרה לארץ החשמונאים, פארק נאות קדומים  ביום שישי, 15/12/17 ובימים א'-ד' 17-20/12/17 

פעילות לכל המשפחה בה המשתתפים הופכים ליום אחד לאנשיו של יהודה המכבי בהכנות למרד. בסיור פעיל ומודרך בגבעות אזור מודיעין, יתנסו המבקרים ממש כמו עובדי האדמה, בהכנת שמן זית בבית הבד ובמערה נסתרת, יתחבאו מפני הצבא היווני. בבית היוצר יעזרו לקדרית לייצר נרות שמן מחומר. המשתתפים יישלחו על ידי לוחם מכבי למשימת כתב חידה ותמורתה יוטבע לילדים מטבע ניצחון.

עלות: 40 שקלים. תינתן הנחה לרוכשים באתר עמותת תיירות חבל מודיעין: 30 שקלים

יש להירשם מראש, התשלום מגיל 3 ומעלה.סיורים מודרכים ביום שישי ה-15.12 ייצאו בשעות 9:30, 11:30. סיורים מודרכים בימים א'-ד' 17-20.12 ייצאו בשעות 10:00, 12:30.

לפרטים נוספים: 08-9770770 | www.n-k.org.il

רכובים באופניים ביער בן שמן | במתחם מקלט הקופים הישראלי: ימים שישי-שבת, 15-16/12 | בכניסה לתל חדיד: ימים ראשון ושני  17-18/12

שעות פעילות: שישי 10:00-14:00 שבת 10:00-15:00, בימים ראשון-שני 9:00-16:00.

השכרת אופניים וקסדה לטיול עצמי לפי מסלולים מסומנים בחיצים (מסלול קצר עד שעה, מסלול ארוך עד שעתיים) באזור פארק הקופים – גימזו וכפר דניאל ובאזור תל חדיד – מצפה מודיעין.

הרכיבה מתאימה מגיל 8 לילדים היודעים לרכב ללא גלגלי עזר. רכיסת קסדה חובה לכל אורך הרכיבה. ילדים מתחת גיל 13 בליווי מבוגר אחראי מעל גיל 18 בלבד.

חדש!! אפשרות לקבל מפת ניווט (כולל מתקן מתחבר לכידון להצבת המפה) לניווט באזור תל-חדיד והאזור. הניווט בתוספת מחיר של 50 ש"ח.

עלות: מבוגר מעל גיל 13 – 40 ש"ח לשעה, 60 ש"ח לשעתיים, ילד עד גיל 13 – 30 ש"ח לשעה, 50 ש"ח לשעתיים.

אופציה – תוספת לניווט רכוב עם מפת ניווט – 50 ש"ח לשעתיים.

התשלום במזומן. יש להפקיד פיקדון בעת קבלת האופניים. התשלום לא כולל כניסה למקלט הקופים הישראלי.

הזמנות מראש לשיריון מקום ובירורים: רן גנור – 052-2588142 / ganorbikes@gmail.com

בירורים ושאלות לגבי הניווט בלבד: מאור – 050-3161200 / info@navigo.co.il

מנווטים ברגל או על גלגלים ביער בן שמן עם NAVIGO | ימים  ראשון ושני  17-19/12

מסלול ניווט רגלי או מסלול באופניים (ניתן להשכיר אופניים במקום או להביא מהבית). מקבלים מפת ניווט ספורטיבית בה מסומנות נקודות אליהן יש להגיע ומסמנים הגעה לנקודה באמצעות צ'יפ אלקטרוני. בסוף הניווט מתקבל פלט מודפס עם התוצאות. התוצאה הטובה ביותר תזכה את המשתתף במצפן טיולים מתנה! סדנאות הניווט יתקיימו בסבבים בשעות הבאות: 9:00, 11:00, 13:00.

עלות השתתפות בניווט: ניווט רכוב / רגלי עם מפת ניווט – 50 ש"ח למשתתף. *הניווט הרכוב כולל מתקן מתחבר לכידון להצבת המפה. *ניתן להגיע עם אופניים פרטיות.

עלויות השכרת אופניים: מבוגר מעל גיל 13: 40 ש"ח לשעה, 60 ש"ח לשעתיים / ילד עד גיל 13:  30 ש"ח לשעה, 50 ש"ח לשעתיים לפרטים והרשמה: מאור – 050-3161200 / info@navigo.co.il

ניווט למשפחות ביער בן שמן, אזור קברי המכבים  16-18/12

ניווט גדול היה פה! כל משפחה מקבלת מפת ניווט של האזור וכתב חידה, ואיתם יוצאים להרפתקה. מטיילים, מנווטים, פותרים חידות ומגלים את סיפור החנוכה. הניווט מתאים לכולם. אפשר לנווט עם המשפחה או החברים, במסלול ארוך או קצר, המתאים לילדים הקטנים, לילדים הגדולים ואפילו להורים.

המחיר: למשפחה בת 4 נפשות – 200 שקלים,  40 שקלים לכל בן משפחה נוסף (מגיל 5 ומעלה).

להרשמה ופרטים נוספים: 052-3516818 / 054-4782002 / agurnivut@gmail.com / www.agurnivut.com

חוות הזיתים אלאדין בכפר רות | 14-20/12

בפעילות בחווה נראה איך מפיקים שמן זית בבית הבד ונספר על הקשר שלו לחנוכה, נמסוק זיתים ונכין צנצנת של זיתים כבושים שהילדים יקחו הביתה, נאכיל תרנגולות וארנבים, נלמד על צמחי מרפא, נטחן חיטה, נרדד בצק ונאפה פיתות לכל המשתתפים. בחווה ישנו אוהל גדול ודשא עם פינות ישיבה.

המחיר: 35 שקלים למבוגר/ילד. בתאום מראש בלבד. לפרטים והרשמה: 0543141822.

מרכז הצלה וחינוך מקלט הקופים הישראלי, יער בן שמן | 14-20/12

עמותה המשקמת קופים במצוקה מציעה מסע מרתק בעולמם הקופים. בפארק טיול בחיק הטבע וצפייה בקופים, מתקני ספורט אתגרי, ג'ימבורי ענק ועוד, לצד סדנאות יצירה והפתעות נוספות לחופשת חנוכה.

המחיר:  48 שקלים לאדם. הנחה באתר עמותת תיירות חבל מודיעין.

שעות פעילות: בימים א-ה ושבת- 10:00-15:00 וביום ו' 10:00-14:00. אפשר לשהות במקום שעתיים לאחר הסגירה.

לפרטים נוספים: 08-9285888 | http://park.monkeypark.co.il

'מגבירים את האור', חגיגות סוף המסיק במשק איציק מושב בן שמן ביום שלישי 19/12

מסיק, בית בד משוחזר, האכלת בעלי חיים, פינת שתיה חמה, אפיית פיתות, חנות מוצרי הבית, פינת יצירה לבניית חנוכיות מחומרים טבעיים ועוד. הפעילות תתקיים ביום שלישי, 19/12 בשעות: 10:00-16:00.

עלות: 40 ש"ח לילד, 15 ש"ח למבוגר, עד 160 ש"ח למשפחה.

לפרטים והרשמה: רוני 050-7336537 / nk.benshemen@gmail.com

יריד תוצרת מקומית במחלבת מרקוביץ, נחלים ביום שישי 15/12 בין השעות 09:00-13:00

יריד 'מארחים במחלבה' חוגג שנתיים עם תוצרת מקומית עשירה הכוללת ירקות, פירות, שמן זית, לחמים, עוגות ואוכל מוכן לשבת לצד בגדי נשים, כלי קרמיקה, תכשיטים ועוד. לכבוד חנוכה חדש ביריד, הפעלה לילדים והפתעות. הכניסה חופשית. לפרטים: 03-9332797

סדנת קוסקוס מרוקאי וסדנת ספינג' עם רות בן אבי, לפיד  בימים רביעי וחמישי 13-14/12

סודות מן המטבח המרוקאי המוסלמי העכשוי (מותאם למטבח כשר ביתי)!

סדנת קוסקוס מרוקאי – 3 סוגים שונים של דגן, האחד מוכר בארץ (סולת חיטה) והשניים האחרים פחות: קוסקוס שעורים, וקוסקוס קמח תירס (מתאים לרגישים לגלוטן). גם התבשילים המוגשים מעל – האחד מוכר והאחר לא (תפאייה). משך הסדנה כ-3 שעות, כולל ארוחה בסיומה. מתקיים ביום רביעי 13/12 בשעה 18:00.

עלות: 280 ₪ למשתתף.

סדנת ספינג', ומאפים מטוגנים נוספים שנהוגים במרוקו כיום – צ'ורוס (צפון מרוקו), ביניי, בשניחה ועוד. משך הסדנה כשעתיים וחצי, כוללת ארוחת בוקר עם המאפים שנכין. מתקיים ביום חמישי 14/12 בשעה 9:00.

עלות  180 שקלים למשתתף. לפרטים והרשמה: רות בן אבי – 050-7616103

הבובות של סבא מוטי, גינתון | 17-19/12 בין השעות 10:00-16:00

סבא מוטי פותח את הסדנא שלו בחג החנוכה לתצוגת בובות העץ הקסומות שהוא יוצר ביד אומן ובאהבה רבה. הבובות שובות לב ומרתקות ילדים ומבוגרים כאחד. בתצוגה בובות מורכבות מעשרות פרטים שחיבורם מאפשר גמישות רבה של הבובה. במהלך חג החנוכה יקיים סבא מוטי פעילות יצירתית לילדים בה ייעצבו את הבובה בעצמם ויבחרו את המרכיבים בתהליך בעזרתו של הסבא. בסוף הפעילות לוקחים את הבובה הביתה למזכרת. לכבוד חנוכה – הסביבון של סבא מוטי מתנה לכל משתתף!

עלות: הכניסה לתצוגה בחינם, עלות הפעילות: 55 שקלים הפעילות מתקיימת בתיאום מראש. מומלץ להגיע רבע שעה לפני תחילת הפעילות.

לפרטים והרשמה: 0506688680 | www.motispuppets.co.il

סודות האור – סדנת צילום לגילאי 8-15, עם הצלם אלדד מאסטרו בבני עטרות | במהלך חופשת חנוכה

מסע של התבוננות  חוויה וגילוי, בעקבות העין, האור, המצלמה והתמונה. בסוף הסדנא: מסיבת ציור באור. יתקיים במהלך חופשת חנוכה. בשעות: 09:30 עד 13:30. מותנה בהרשמה מראש. מיועד לגילאי 8-15.

עלות: 175 שקלים  למשתתף.

לפרטים והרשמה:  https://www.eldadmaestro.com/copy-of-hanuka2015

אסנת שמעוני מזרחי, סטודיו קרמיקה בני עטרות │ במהלך חופשת חנוכה

בסטודיו יתקיימו סדנאות להורים וילדים בנושאי החג: חנוכיות, כדים ומטבעות. בנוסף, התנסות בחוויית פיסול ייחודית לאור נרות. העבודה בחומר צבעוני, את כל היצירות לוקחים בו מקום. שעות פעילות: 10:00-16:00. הפעילות מתקיימת בתיאום מראש בלבד.

עלות: הורים וילדים לשעה וחצי: 70 שקלים [הורה וילד] לא כולל שריפות.  לפרטים והרשמה: אסנת – 054-8065418

סדנת צילום בטלפון ואמנות לכיתות ג'- י' בסטודיו 'צבע בטבע', מושב רינתיה | במהלך חופשת חנוכה

לימוד עקרונות בסיסיים בצילום ובמצלמת הטלפון, הכרות צלמים/מות מהעבר ועד היום, צילום עצמי ברחבי מושב רינתיה, שימוש באפליקציה לעריכה, ציור אור וצל והכנת נרות צבעוניים מפתיתי שעווה.

הפעילות מתקיימת בימים: ה', ו', א', ב', ג'- 14.12- 19.12 בשעות: 9:00- 13:00 בסטודיו 'צבע בטבע', דרך הרימונים (מתחם הסילו) מושב רינתיה.

עלות: 160 שקלים ליום פעילות. לפרטים והרשמה: דורית- 0528849288

סדנת יצירה סביבתית – חנוכייה ממוחזרת מקפסולות, בבית האמנית עדי מנחמי, שילת  ביום חמישי 14/12 בשעה 11:00 ובשעה  17:00  וביום שישי 15/12  בשעה 11:00.

סדנה לכל המשפחה ליצירת חנוכייה פורחת. להדליק את היצירתיות וללמוד טכניקה לשימוש חוזר בקפסולות קפה. משך הסדנה כשעתיים. צ'ופר לקטנטנים – עמדת הכנת סביבון מקפסולות, ללא תוספת תשלום.

עלות: משתתף יחיד 70 שקלים לזוג 120 שקלים בהרשמה מראש בלבד. פרטים והרשמה: עדי מנחמי – 050-6620685

לפרטים נוספים ומלאים: באתר עמותת תיירות חבל מודיעין www.thm.org.il ומוקד קו ליער: 1-800-350-550

חגיגה של אור בנמל קיסריה מיצג אורות צבעוני ו'מדליק' 12-20.12.17 החל משעה 17:00

בחג החנוכה מזמן נמל קיסריה העתיק אטרקציה צבעונית ומדליקה לכל המשפחה – מיצג אורות על המצודה הצלבנית העתיקה.

בנוסף למיצג ייהנו אורחי הנמל מאווירת חג חמה ואינטימית, עם הדלקת נרות ומיטב המנות החורפיות.

*הכניסה למתחם הנמל החל משעה 16:00 ללא תשלום. *קיום המיצג מותנה במזג האוויר. לפרטים נוספים: *6550

 

ירושלים

שמונת ימי החנוכה בירושלים תמיד מלאי אור ושמחה. מכל חלון ובכל פינה ניתן לראות חנוכיות בשלל צבעים וצורות מאירות את רחובות העיר ויוצרות אווירה מיוחדת וססגונית לעיניים. השנה, החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים מזמינה את הקהל הרחב להעצים את חווית הדלקת הנרות ולהתרגש מחוויה מיוחדת של מגוון סיורי חנוכיות ליליים לכל המשפחה ברחבי הרובע היהודי הקסום.

סיור חנוכיות ברובע היהודי

עם ישראל מוזמן לסיור חנוכיות מרגש ברחבי הרובע היהודי במהלכו יסגרו המבקרים מעגל חנוכה מלפני אלפי שנים, יפגשו את שרידי הביצורים של מגיני ירושלים החשמונאיים וידליקו את נרות החג ברחוב הקרדו המקורה, בצמוד לשרידי חומות חשמונאיות.

הסיור יארך כשעתיים, יצא משער יפו, נעבור לצד החומות אל הר ציון דרך "גן הבונים", ומשם דרך שער ציון אל סמטאות הרובע הציוריות, נרד אל הקרדו, שם נדליק נרות בשיר וזמר ונתכבד בסופגנייה, נמשיך אל "תצפית הגגות" של העיר העתיקה ונסיים את סיורינו במנורת הזהב, הממוקמת במדרגות המובילות לכותל המערבי.

הסיור יתקיים בימים חמישי, שני ושלישי (14,18,19/12/17),בשעות 16:00, 19:00 בעברית וב17:00 באנגלית (הסיורים באנגלית מותנים בכמות נרשמים).

עלות: 40 ₪ למבוגר, 20 ₪ לילד.

לראשונה- סיור עששיות בחפירות העופל בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון

לראשונה השנה מציעה החברה "לשיקום ופיתוח הרובע היהודי" סיורי עששיות ייחודים ומרתקים, היורדים אל מתחת לפני האדמה ב'ירושלים של מטה' ועולה למגדלים ולחומות של 'ירושלים של מעלה'.

הסיור ימשך כשלוש שעות, יתחיל בכניסה לגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון, משם ירדו המבקרים אל תעלת הניקוז של ירושלים בימי הבית השני ובליווי עששיות יפסעו בדרכם של מגיני ירושלים הקדומים, יצעדו אל הרחוב ההרודיאני שבגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון, ויתפעלו מעוצמתו של הכותל הדרומי, ידליקו נרות חנוכה ויתכבדו בסופגניה. בהמשך יטפסו המבקרים אל מרומי "המגדל הצלבני" וימשיכו לפסוע עם עששיות לאורך חומות העיר. הסיור יסתיים בביקור בתערוכה המרגשת "לגעת ברגע" שנפתחה לקראת חגיגות יובל ה-50 שנה לירושלים, המתעדת את שחרור ירושלים ב1967.

הסיור יתקיים בימים חמישי שני ושלישי (14,18,19/12/17), בשעות: 20:30, 17:00 בעברית בלבד.

עלות: 60 ₪ למבוגר, 30 ₪ לילד.

"נר איש וביתו" – סיור חנוכיות בבתי הרובע היהודי של אז ושל היום

סיור חוויתי ומרגש במיוחד, בו ייכנסו המבקרים אל בתיהם של תושבי הרובע היהודי, ויחוו מקרוב את אווירת החג ברובע.

הסיור יתחיל ברחבת בית כנסת החורבה, ממנה נעלה אל תצפית 360 מעלות, הייחודית והמרשימה בגג בית כנסת, על ירושלים. משם נמשיך להדלקת נרות ולהיכרות בלתי אמצעית לסיפור משפחתי מרתק בביתה של אחת ממשפחות הרובע היהודי. הסיור ימשיך אל מעמקי האדמה, אל בתים נוספים ברובע היהודי – בתי הפאר של ירושלים מימי הבית השני,  ברובע ההרודיאני. במהלך הסיור נעבור דרך שרידי החומות החשמונאיות שבקרדו הסגור, שם נדליק נרות חנוכה בשיר וזמר ונתכבד בסופגניה.

הסיור יימשך כשלוש שעות, ויצא מהכניסה לגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון. בימים חמישי שני ושלישי (14,18,19/12/17), בשעה 19:00 בעברית בלבד.

עלות: 60 ₪ למבוגר, 30 ₪ לילד.

הרפתקה ומסתורין בבתי הכנהנים – פעילות לילדים רובע ההרודיאני

הרפתקה ומסתורין בבתים מימי הבית שני, הורים וילדים בסיור בלשי. מחפשים אחר הכד והמנורה האבודה, בסמטאות חשוכות, בין בתי העשירים מימי בית המקדש השני. לכשתמצאו את המטמון והאבדות , נקח אתכם למטבח הכהנים, לקישוט סופגניות.

5 סבבים, עברית בלבד: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:00.

במהלך החג אתרי התיירות ברובע ייפעלו במתכונות חגיגית, ובעלות של 10 ₪ בלבד לאדם לאתר, או 140 ₪ לכרטיס משפחתי. המחיר כולל את הפעילות לילדים בהרודיאני ואת ההדרכות המתוגברות בחורבה ובמרכז דודיסון – כדאי להקדים ולהרשם מראש באתר החברה!

ניתן להזמין כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט של החברה לפיתוח הרובע בכתובת www.rova-yehudi.org.il ,או במוקד התיירות בטלפון4987*

הקרן למורשת הכותל המערבי מזמינה את הקהל הרחב ליהנות מחוויה ייחודית בחג החנוכה- סיורי חנוכיות המותאמים לכל הגילאים בעיר העתיקה וברובע היהודי.

המרחב של העיר העתיקה, הכותל המערבי, התצפיות הליליות, הסמטאות הקטנות ואורם של אלפי החנוכיות יוצרים אווירה מושלמת לחגיגת הנס שקרה בירושלים. ירושלים, הנמצאת במרכזו הרעיוני של החג, בו אנו מציינים את חנוכת המקדש, ניצחון החשמונאים ונס פך השמן שהספיק לשמונה ימים.

כמידי שנה, הקרן למורשת הכותל המערבי מציעה לקהל הרחב ליהנות  מעשרות סיורי חנוכיות חווייתיים ומגוונים בעיר העתיקה, המאפשרים חוויה לכל המשפחה. לכל סיור אופי ייחודי והם כוללים בין היתר הפעלות מיוחדות לילדים, מופע מוזיקלי "קולות מן השמיים", הליכה בין סמטאות הרובע היהודי לאור נרות החנוכה, הדולקים בפתח הבתים המתגלים בכל פינה, ביקור בבתי כנסת עתיקים, הדלקת נרות חנוכה, נגן המתלווה לסיורים ושר יחד עם המבקרים את שירי החג בעוד שכולם נהנים יחדיו מסופגנייה חמה.

מלבד הסיורים יתקיים מידי ערב טקס הדלקת נרות חנוכה ברחבת הכותל המערבי, המקום הקרוב ביותר למקום התרחשות נס פח השמן.

בנוסף מציעה הקרן למורשת הכותל המערבי ביקור באתרים המיוחדים אותם היא מפעילה במהלך השנה ובמרכזם האתרים החדשים שהושקו לפני זמן קצר- "משקפות לבית המקדש"-  חווית מציאות מדומה של סיור וירטואלי בבית המקדש וסיור ב"מסע לירושלים"-אתר תיירות ראשון מסוגו, המספר את סיפור נדודי העם היהודי, מכל קצוות תבל, עד שובו לירושלים, בזווית אישית- כל אחד לפי ארץ מוצאו.

לפרטים נוספים על הסיורים והאתרים ולהזמנות:  אתר הקרן למורשת הכותל המערבי: www.thekotel.org מרכז ההזמנות: 5958*

מצ"ב פירוט על סיורי החנוכיות + סרטון אודות סיורי החנוכיות

http://youtu.be/PDx7t7XKL0I

סיורי חנוכיות

סיור חנוכיות- אור בעתיקה סיור לאור נרות החנוכה בסמטאות העיר העתיקה

נביט בנוף עוצר הנשימה הנשקף מהתצפית הסמוכה לשער יפו, נמשיך לסיור ברובע היהודי המואר בחנוכיות רבות ונכיר את תולדותיו. הסיור יסתיים בהגעה לחנוכייה המרכזית ברחבת הכותל הממוקמת למרגלות הר הבית – המקום בו התרחש נס פך השמן והאור.  במהלך הסיור – טקס הדלקת נרות חנוכה, בליווי נגן שיבצע משירי החג, שירון חנוכה וסופגנייה – לכל משתתף.

מסלול הסיור:

 1. נקודת תחילת הסיור: שער יפו
 2. נקודת הסיום: רחבת הכותל המערבי
 3. שעות הסיור: 16:30-18:30 / 18:00-20:00
 4. משך הסיור: כ-שעתיים
 5. במהלך הסיור – נדליק נרות, נפגוש נגן, נשיר משירי החג ונאכל סופגניות.
 6. אתרים מרכזיים במהלך הסיור:
  • שער יפו- תצפית לעבר העיר החדשה על שלל בנייניה המוארים. כאן נעסוק ביציאה מן החומות אל שכונותיה החדשות של ירושלים.
  • סמטאות הרובע היהודי – נסייר בין הסמטאות הקסומות של הרובע היהודי המוארות באור מאות נרות החנוכה הדולקים בפתחי הבתים.
  • טקס הדלקת נרות חנוכה – טקס הדלקת נרות חנוכה עם נגן שיבצע משירי החג. שירון חנוכה וסופגניה לכל משתתף.
  • דגם מנורת הזהב- דגם של מנורת המקדש העשויה זהב טהור
  • רחבת הכותל המערבי- נכיר מקרוב את סיפור נס חנוכה שהתרחש ממש כאן בסמוך לכותל המערבי, על רקע אבוקות האש המרצדות בחנוכיית הכותל.

חנוכה משפחתי חוויית חנוכה לכל המשפחה במנהרות הכותל המערבי, כולל קטעי משחק, מופע נגינה קצר עם נגן משירי החנוכה וסופגנייה לכל משתתף.

אנו מזמינים אתכם לחוויית חנוכה לכל המשפחה באתר מנהרות הכותל, האתר הקרוב ביותר למקום התרחשותו של הסיפור ההיסטורי של נס פך השמן והאור. לרגל חג החנוכה, לובש אתר מנהרות הכותל חג ומזמין אתכם לסיור מודרך, משפחתי וחווייתי בליווי הפעלות ומשימות לילדים. במהלך הסיור באתר – מפגש עם שחקן שיגלם דמויות שונות הקשורות לסיפור החנוכה והשתתפות בקטע נגינה עם נגן שיבצע משירי החג. שירון חנוכה וסופגנייה לכל משתתף.

פרטים נוספים:

 1. נקודת תחילת הסיור: קופות אתר מנהרות הכותל
 2. נקודת הסיום: רחבת הכותל המערבי
 3. שעות הסיור המוצעות: 11:00-15:00
 4. משך הסיור: כ-שעתיים
 5. במהלך הסיור –נפגוש נגן, נשיר משירי החג ונאכל סופגניות.

אורות במנהרות סיור במתחמי התגליות התת-קרקעיים באזור רחבת הכותל ובמפלס שנתגלתה מתחת למסלול מנהרות הכותל בשילוב קטע נגינה

את הסיור נפתח בהדלקת הנרות החגיגית ברחבת הכותל – אירוע מרגש ויוצא דופן. מכאן נחזור 2,000 שנים אחורה בזמן ונצלול אל בטן האדמה – אל מערכת החדרים שנתגלתה מתחת למסלול מנהרות הכותל שכולנו מכירים. נבקר במתחמי התגליות שנחשפו בשנים האחרונות ובהם נתגלו מקוואות מרשימים, מערכות מים מפוארות ומבנים קדומים. חלק מן האתרים, טרם נפתחו לביקור סדיר של הקהל. במהלך הסיור נשתתף בקטע נגינה מיוחד משירי החג באולם קדום –  לכל משתתף יוענק שירון חנוכה אישי.

פרטים נוספים:

 1. נקודת תחילת הסיור: קופות מנהרות הכותל
 2. נקודת הסיום: רחבת הכותל המערבי
 3. שעות הסיור המומלצות: 15:00-16:30 / 17:00-18:30
 4. משך הסיור: כשעה וחצי
 5. במהלך הסיור – קטע נגינה עם נגן
 6. הסיור מומלץ מגיל 10 ומעלה וכולל ירידה לחללים תת קרקעיים (לא מונגש)
 7. מומלץ להגיע עם נעלים סגורות

אורות וצלילים  חדש ומיוחד – סיור חנוכיות מוזיקלי ברובע היהודי המשלב הדרכה וקטעי נגינה

אנו מזמינים אתכם לחוויית חנוכה מוזיקלית, ייחודית ויוצאת דופן – סיור חנוכיות ברובע היהודי המשלב הדרכה ונגינה בתחנות שונות לאורך הסיור.

לצלילי שירי החנוכה, נפגש עם המדריך ברחבת שער יפו הסמוכה לשדרות ממילא ונצא אל הרובע היהודי המואר באלפי נרות החנוכה הדולקים בפתחי הבתים. במהלך הסיור, נכיר את סיפורו של החג ואת הקשר ההיסטורי שלו לירושלים. לסיור יתלווה נגן, שיבצע משירי החג בתחנות שונות. הסיור יסתיים ברחבת הכותל המערבי – האתר הקרוב ביותר למקום בו התרחש נס פך השמן.

מסלול הסיור:

 1. נקודת תחילת הסיור: רחבת שער יפו
 2. נקודת הסיום: רחבת הכותל המערבי
 3. שעות הסיור המומלצות: 17:00-19:00
 4. משך הסיור: כשעתיים

סיור חנוכיות במנהרות הכותל וברובע היהודי – סיור במנהרות הכותל וסיור בסמטאות הקסומות של הרובע היהודי

ימי החנוכה מזמנים אווירה מיוחדת בין בתי הרובע היהודי. מאות החנוכיות המשובצות בין בתי האבן הקטנים מאירות את הסמטאות ונוסכות תחושת חגיגיות. בסיור זה נבקר במנהרות הכותל – אתר הדגל של העיר ירושלים. במהלך הביקור באתר, יבקרו המשתתפים באולם תת קרקעי מרשים, בו יאזינו המשתתפים לקטעי נגינה ולאחר מכן נסייר יחדיו בין החנוכיות הרבות הדולקות בפתחי הבתים ברובע היהודי הסמוך.

מסלול הסיור:

 1. נקודת תחילת הסיור: רחבת הכותל
 2. נקודת הסיום: שער יפו
 3. שעות הסיור: 16:30-19:30
 4. משך הסיור: כ-שלוש שעות
 5. במהלך הסיור – נפגוש נגן, נשיר משירי החג ונכיר חלק ממנהגי הדלקת הנרות.
 6. אתרים מרכזיים במהלך הסיור:
  • רחבת הכותל המערבי- נכיר מקרוב את סיפור נס חנוכה שהתרחש ממש כאן בסמוך לכותל המערבי, על רקע אבוקות האש המרצדות בחנוכיית הכותל.
  • מנהרות הכותל- נבקר באתר מנהרות הכותל המערבי בו נחשף לממצאים המרתקים שנתגלו לכל אורכו של הכותל המערבי המקורי מימי המקדש.
  • סמטאות הרובע היהודי – נסייר בין הסמטאות הקסומות של הרובע היהודי המוארות באור מאות נרות החנוכה הדולקים בפתחי הבתים.
  • שער יפו- נסיים בתצפית לעבר העיר החדשה על שלל בנייניה המוארים. כאן נעסוק ביציאה מן החומות אל שכונותיה החדשות של ירושלים.

?

לה-לה-לֵד –  חנוכה במוזיאון המדע בירושלים. מיצבים מאירים ברוח תנועת ה – MAKE * סיורי חושך ואור  * בניית חרקים מאירים – סדנת בנייה * מוצגים 'באור אחר' * סלט אש – הדגמה מדעית * הדלקת חנוכיה מוזיקלית ועוד  חנוכה – 14-20.12.2017

צילום הדר סייפן

במהלך חופשת חנוכה מוזמן הקהל הרחב, ילדים קטנים וגדולים וגם ההורים למוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים ליהנות בכל יום במהלך החופשה מחוויית חושך ואור ייחודית הכוללת מגוון פעילויות ואירועים ייחודיים לכל המשפחה ביניהם:

תצוגת Pop-Up   – Make Light  ברוח תנועת MAKE העולמית

'כשהאור מתעורר לחיים', מחווה לתערוכת 'שדות המחר' המוצגת במוזיאון ובה יוצגו עבודות נבחרות שנושאן חושך, אור וחיים, פרי יצירתם ובהשתתפותם של מייקרים ישראליים, אמנים, מעצבים, מדענים, אנשי תוכנה וטכנולוגיה. העבודות משלבות אמנות עכשווית, מדע וטכנולוגיה ומזמינות את המבקרים להיות שותפים לתהליך היצירה והעשייה ובכך באים לידי ביטוי ערכים של שיתוף פעולה ועקרונות מדעיים וטכנולוגיים.

'אפקט הצל' – אירה רזניק וטליא ינובר

מיצב צבעוני אינטראקטיבי של אורות וצללים המורכב מגריד של קוביות נייר לבנות המואר מצידו האחד על ידי שלוש אלומות אור בצבעי יסוד: אדום, ירוק וכחול (RGB) ובצידו השני צל המוטל על ידי אדם החוצה את מרחב העבודה ומשנה את צבע האור המשתקף בחלקי המבנה. העבודה היא חלק ממחקר המנסה לגלות כיצד ניתן לשנות, לתרגם או לעוות נוכחות פיזית של אדם במרחב.

"העץ המואר" מאת  קבוצתURB

מיצב אור אינטראקטיבי ענק שנבנה על ידי קבוצת URB עבור פסטיבל מידברן. המיצב בנוי כעץ, שגובהו כ-4 מטרים וקוטרו כ-10 מ', עליו תלויים עשרות " פרחים מוארים".

העץ מהווה מיקרו עולם בו חיים הפרחים. צבע חדש המסמל יצירת פרח חדש נוצר מתוך הפרח הקודם וכך מסמל את ההתחדשות שבאה מתוך העבר. כמות הפרחים לא משתנה ולכן לא יכול לצמוח פרח חדש בלי שיכבה הפרח הישן ואולם הפרח החדש נוצר מערבוב הצבע של הפרח הישן ובכך מסמל את ההמשכיות בין העבר לעתיד.

"20 יונים" – אלון בירגר.

יונים מאז ומתמיד סימלו חופש, שלום ופתיחות. להקת הציפורים המוארות של האמן מבקשות להביא מעט מתחושה זו ולהעצים באמצעות האור.

"המואר"  משחק אורות אף הוא פרי יצירתו של האמן אלון בירגר המתרחש בפסל ענק שאורכו כ-5 מטרים, דמוי אדם ענק, החולם חלומות הבנויים מאור. המיצב הוא סוג של מסע התבוננות בגופו ובמחשבותיו של האדם המואר ומייצג את שאיפת האדם להגיע להארה ולמודעות גבוהה יותר. במיצב באה לידי ביטוי הניגודיות בין התנוחה השלווה והסטטית בה נמצא הפסל (הגוף), לבין הזרימה של התאורה (המחשבות), מצב המתרחש בזמן מדיטציה.

"הביצה"מאת מאי לייטר מסטודיו אלון בירגר. ביצה ענקית פועמת פעימות לב מוארות היוצרת אווירה מסתורית ורגועה ובוחנת את השפעת האור והקצב על האווירה.

"גדילה"מיצג מרהיב ומשובב עין של ניר עמיר, ענבל ינאי וג׳ון מקטגרט. צמחי ענק מאוריגמי המדגימים את משיכתם של הצמחים והפרחים לכיוון האור. בעת שמוקרן אור על הצמחים הם נמשכים ועולים לכיוונו. המיצגים 'צומחים' לנגד עיני המבקרים, עולים ויורדים בריקוד מרהיב ומשובב את העין.

סיורים בתערוכות המוזיאון

מה עושים הצמחים בלילות? סיור בתערוכת 'שדות המחר' סביב נושא האור. מדוע זקוקים הצמחים לאור? מה קורה לצמחים כשאין מספיק אור? במהלך הסיור יכירו המבקרים את חשיבות אור השמש לקיום הצמחים, ואת המשמעות לצמיחה ולגידול.

באנו חושך לגרש! סיור חווייתי מודרך למשפחות בתערוכה "לאור החשמל", במהלכו יכירו המבקרים את הנורות החשמליות השונות המאירות את חיינו, יפעילו מוצגים בתערוכה ויצפו בניסויים קטנים ומדליקים.

סדנאות בנייה, הדגמות מדעיות וסדנת התנסות

על חרקים מדליקים, דבורים ועוד – סדנאות בנייה

חרקים מדליקים מיהם החרקים המועילים החשובים כל כך לחקלאות בעיקר כמאביקים וכמדבירים טבעיים?. הילדים מוזמנים לעצב ולבנות חרקים שונים בהם ישולבו נורות לד וייצרו דגמים של חרקים המגיבים להולכה חשמלית.  מתנה לכל משתתף! (הסדנה לגילאי 6 ומעלה). בכל יום מהשעה 11:00.

כנפי האור הדבורים רואות בתחום העל-סגול, ופרחים רבים התלויים בחרקים להאבקה, צבועים בצבעי על-סגול, המושכים את הדבורה אל אבקני הפרח. הילדים יבנו בובת דבורה ויעזרו בכנפיה על מנת לגלות צבעי אור חדשים. מתנה לכל משתתף! (הסדנה לגילאי 4 ומעלה) בכל יום מהשעה 11:00.

שלטי אור ילדים והורים מוזמנים לעצב, ליצור, לחתוך במכונת הלייזר וליצור מעגלי אור לד בהכנה של שלטי אור ייחודיים ומאירים (סדנה מודרכת, פעם ביום ,ההשתתפות בליווי הורה ולגילאי 10 ומעלה. בתשלום נוסף לשלט – 20 ₪). בתיאום והרשמה מראש בלבד.

'על האש' – הדגמה מדעית בשיתוף המבקרים

כיצד ניתן ליצור 'סלט אש'? איך יוצרים את 'להבת הדרקון' ? כיצד קוסמים שורפים נייר שנעלם כהרף עין? הדלקת זיקוקי אש בתוך מים, חנוכיית אש מרקדת ומוסיקלית ולקינוח ניצור טורנדו אש אימתי וענק.

מוזיאון ב'אור אחר'

האם ביקרתם פעם במוזיאון המדע בחשיכה? לרגל חנוכה יוחשכו סביבות פעילות שונות ומוצגים נבחרים במוזיאון ויקבלו תאורה ייחודית המשנה את חוויית הביקור בו.

סדנת התנסות

כל אחד הוא אור קטן – מוזמנים להדליק את האור הקטן שלכם וביחד לתרום ליצירת מיצג מְצֽרפי הנבנה ונדלק כל העת על ידי המבקרים. ציור קיר ענק המואר באלפי נורות לד צבעוניות מאירות ומנצנצות.

סרט טבע בתלת ממד 'מעוף החיים' מבית היוצר של דיסני NATURE.חגיגה צבעונית המזמינה את הצופים לעוף עם פרפרים, דבורים, עטלפים וציפורים מפרח לפרח, במטרה להאביק ביחד איתם פרחים מרהיבים שצומחים באזורים שונים ובתנאים מגוונים ברחבי העולם.  מלווה בקריינות בעברית. (בתוספת 10 ₪( .

שעות וימי פעילות בחופשת החג: א ' – ה' 10:00 – 18:00 (יום א' 17.12 המוזיאון יהיה פתוח!) ו' 14:00-10:00 שבת 10:00 – 16:00

מחירים: ילדים עד גיל 5 – חינם.  מעל גיל 5 /מבוגר  60 ₪ כרטיס משפחתי (הורים וכל ילדיהם או סבים וכל נכדיהם) במחיר של –  220 ₪ הנחות: מחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות.

בימים שישי-ראשון, 15-17 בדצמבר, יערך בזאר הכריסטמס השלישי של ימקא הבינלאומית בירושלים, לאחר שבשנים הקודמות השתתפו בו אלפי אנשים. הבזאר שיתקיים בין השעות 11:00 עד 19:00 הוא אחד מהאירועים המרכזיים של חודש הכריסטמס בימקא: מעל 40 דוכנים יציגו למכירה מוצרי כריסטמס מקוריים במשך שלושה ימים. בין הדוכנים: עבודות יד של בעלי מלאכה ממזרח ירושלים, עצי אשוח קטנים, כובעי סנטה, פסלי איילים, נרות, סבונים משמן זית, בובות-סנטה, יינות,  גבינות ושוקולדים, מאפים מסורתיים, עוגיות כריסטמס, דברי מתיקה ועוד. בחלק מהדוכנים ימכרו נשים מהעיר העתיקה ושועפט, בוגרות קורס לתכנון ועיצוב, במסגרת קורס שנבנה בגלריה העירונית "ביתא", בה הן התנסו במגוון טכניקות ונחשפו לעולם העיצוב העכשווי. כל אחת מהן שילבה את הידע והטכניקות לעיצוב קו מוצרים בעל חותם אישי. את האווירה ישלימו שחקנים בדמותו של סנטה קלאוס, שיסתובבו ברחבי הפסטיבל, כאשר מכונת שלג תמטיר שלג על עץ האשוח.

עוד בבזאר, יתקיימו בשיתוף מוזיאון המדע, סדנאות יצירה ולימוד סביב האור: החיבור בין חנוכה וכריסטמס בליווי מדריכים דוברי עברית וערבית. אירוע שיא נוסף של בחודש הכריסטמס יהיה קונצרט חג מולד חגיגי (24.12) בו ישירו מעל שמונים זמרים וזמרות ממיטב המקהלות הירושלמיות, מזמורי חג מולד, לצעד אנסמבל ABAAD מזרח-מערב ומקהלת הנוער הייחודית של ימקא, המשלבת נוער ישראלי-פלסטיני.

לדברי אניה שני מנהלת התרבות והתכניות של ימקא הבינלאומית בירושלים: "כיום, ימקא הבינ"ל ירושלים היא המקום הגדול ביותר במערב העיר שחוגג את הכריסטמס. בעקבות ההצלחה של הבזאר בשנים הקודמות, אנחנו ממשיכים לפתח אותו. אני מקווה שתוך כמה שנים אירופאים יתחילו להגיע לירושלים  ולשוק שלנו, בדיוק כפי שכיום ישראליים טסים לאירופה לכריסטמס במהלך חודש דצמבר. השוק עצמו פתוח לקהל הרחב מכל הדתות ולכל העמים (ללא עלות), ורוב הפעילות והמופעים הינם ללא תשלום, או בתשלום סמלי ".

ימקא הבינלאומית רחוב דוד המלך 26 ירושלים  15-16-17.12 שישי-שבת ראשון, בין השעות 11:00 עד 19:00

רוצים להעסיק את הילדים בחנוכה וחוששים ממחירי המופעים? הנה מה שיש לעשות בחג בירושלים – במחיר שפוי ואפילו חינמי!  גם אם כבר קניתם כרטיסים למופעי חנוכה, יש לנו המלצה בשבילכם- כמה ימים לפני חג האורות, הנה כמה הצעות לאטרקציות והופעות ללא תשלום או במחירים נמוכים במיוחד ולכל המשפחה.

איפה: מגדל דוד מתי: 14-20.12.17 יום ה' נר שני- יום ד' נר שמיני | בשעות 10:00-15:00 (הזנקה אחרונה ב-15:00), יום ו' בשעות 10:00-12:30 (הזנקה אחרונה ב-12:30) | משך הפעילות שעה וחצי

מה: תעלומת האוצר האבוד בואו לפתור את התעלומה ההיסטורית! בעזרת מפות, עפרונות וטיימר תצאו לחפש את הפתרון לתעלומה ברחבי המוזיאון והמצודה. בדרך יחכו לכם חידות ומשימות מאתגרות אותן תצטרכו לפתור במהירות כדי לקבל רמזים שיובילו אתכם אל הפתרון

לילדים בגילאי 6-14 כמה:  ילדים – חינם בתאריכים 20-14.12.17! כללי: מחירי כניסה למוזיאון: מבוגר- 40 ₪ , סטודנט 30 ₪ /חייל/גמלאי/ נכה – 20 ₪ פרטים והרשמה 2884* | www.tod.org.il

איפה: מערת צדקיהו מתי: יום ה' , 14.12.17 בין השעות 19:00-20:00

מה:  פירומניה בקצב האורשבעה אמני קצב ותנועה כובשים את הבמה במופע אנרגטי המשלב תיפוף, מחול להטוטנות ואקרובטיקה במופע עתיר דמיון ואפקטים. האמנים רוקדים עם חליפות לדים מתוכנתות, תופים ואביזרים מוארים, משחזות ואביזרי קצב. כלי להטוטים מתוכנתים, שנבנו במיוחד עבור המופע, מאפשרים סנכרון הקצב עם התנועה וממלאים את המערה בקלידוסקופ מרהיב של אור וצבע. בין הקטעים הווירטואוזיים משולבים קטעי הומור המשלימים את החוויה לחגיגה עוצמתית של אור, קצב ותנועה כולל קטעי אש.

קטע וידאו: בקצב האור

כמה: 35 ₪. כרטיסים בבימות טל: *6226  ובאתר:www.bimot.co.il

שאטלים ללא תשלום מחניון מתחם התחנה עד למערת צדקיהו בשעות 17:30-18:15

איפה: מערת צדקיהו מתי: א-ג, ,17-19.12.17 בין השעות 11:00-16:00

מה: אוצר המלכים: הרפתקה משפחתית במערת צדקיהובואו לפתור תעלומה בת אלפי שנים!

חוויה משפחתית ייחודית במקום הכי מסתורי בירושלים, "מערת בריחה" אמיתית, מחצבה בת 2000 שנה לפחות, השוכנת בבטן האדמה תחת החומות ובתיה העתיקים של ירושלים. הרפתקה המשלבת כתב חידה עם שלל פעילויות לכל המשפחה: חידה היסטורית, השתתפות בכריה במכרה "עתיק" כולל ציוד מיוחד, יצירה, חידות בלשיות, צילומים למזכרת ופרסים לפותרים. ההרפתקה מלווה בשחקנים מקצועיים, אביזרים מרהיבים  ואווירה מסתורין.

כמה: 30 ₪. כרטיסים בבימות טל: *6226  ובאתר:www.bimot.co.il מתאים לכל המשפחה, מגיל 4 ומעלה

שאטלים ללא תשלום מחניון מתחם התחנה עד למערת צדקיהו החל מהשעה 10:30

איפה: גבעת התחמושת מתי:  15-12.12 (ג'-ו'), 20-17.12.17 (א'-ד'), כל שעה עגולה בין 15:00-10:00, וביום ו' בשעות 10:00 ו- 11:00

מה: "מסע בזמן" – שביל התוכן –  מסע מודרך בין אז לעכשיו בסיור נפגוש את מי שבנו וביצרו את גבעת התחמושת – הבריטים בראשותו של הגנרל אלנבי בירושלים של שלהי מלחמת העולם הראשונה והירדנים לאחר מלחמת העצמאות.

בדרכנו במעלה הזמן נפגוש את רבין, אורי בן-ארי ועוזי נרקיס על סיפה של מלחמת ששת הימים. במוזיאון החדש נכיר את מורשתן של דמויות המופת של המערכה האחרונה על העיר, ומשם נצא אל אתר הקרב להתרשמות בלתי אמצעית מסיפורי הלוחמים. נסיים במפגש אישי בהיכל ההנצחה שם נחבור אל ההווה עם בני דור ההמשך – אחד מ"ילדי" או וותיקי המערכה על ירושלים.

הסיור יסתיים במפגש אישי בהיכל ההנצחה שם נחבור אל ההווה בעזרת סיפורם המעצים והמרגש של בני דור ההמשך. מדי יום יפגוש את הבאים אחד מ"ילדי" או וותיקי המערכה על ירושלים: שאול רותם מלוחמי החטיבה הירושלמית, מומו בנו של שלמה מגריל ז"ל (חתולי), דורון בנו של איתן נאווה ז"ל, אלון בנו של רמי ולד ז"ל, דבורי ביתו של חיים רוסק ז"ל (כולל מופע מוסיקלי קצר), ואיתי בנו של שלום נחמיאס ז"ל (כולל הצגת יחיד – "איך עושה אבא").

כמה:  ילדים עד גיל 13- חינם בתאריכים 20-13.12.17! הפעילות בהרשמה מראש!  מבוגר- 35 ₪ , סטודנט/חייל/גמלאי- 30 ₪ לפרטים והזמנות: 2967* או באתר גבעת התחמושת

בתמונות: המוזיאון החדש בגבעת התחמושת. צילום :גבעת התחמושת

לקראת סיום החג- בדומה לפסטיבל האש ברחבי העולם מגיע אלינו חנוכליים: חגיגות חנוכה בעיר העתיקה בירושלים/ איפה: משער יפו לרחבת החורבה

מתי: א-ה טבת, תשע"ח, נר שביעי ושמיני, ימים ג-ד, 20-19.12.17, 22:00-18:00

מה: חגיגות חנוכה בעיר העתיקה מסלול חנוכה מרהיב טכניקות אש, אור ופירוטכניקה, דוכני אמנות, מאכלי חג ומייצגים: באמצעות מנורת שבעת הקנים, מנורת המקדש, שבהדלקתה התרחש נס חנוכה, נפליג לאירועים וסמלים המתקשרים לחג החנוכה ולסיפורי הגבורה סביבו.

נשוטט בין 8 תחנות, כמספר נרות חנוכה, בהן נפגוש מיצגי אור, מוסיקה, אש ואמנות המזוהים עם חג החנוכה, ביניהם תזמורת רחוב ירושלמית, חוויות קולינריות ואמנותיות.

חיילים יוונים ומכבים ילוו את המבלים במסלול המחבר בין התחנות ויאירו את העיר העתיקה באור אחר. הקרנות ענק על החומה יספרו את סיפור גבורת המכבים ואת סודות אוצר החשמונאים.

המיצגים נותנים דגש מיוחד על הקולות, הטעמים והאווירה הייחודיים לעיר העתיקה ולחג החנוכה

כמה: הכניסה חופשית!

הפנינג חגיגי לילדים ומשפחות במרכז מורשת בגין לאורך כל חג החנוכה. בואו ללמוד, לשחק וליצור במגוון פעילויות לכל המשפחה.

מוזיאון בגין

ישבתם פעם במליאת הכנסת? בחדר הפיקוד הסודי של האצ"ל? מה לגבי סלון ראש הממשלה?

סיפור התקומה של מדינת ישראל המודרנית משתלב בסיפורו של מנחם בגין – הילד מבריסק, האסיר מלוקישקי, מפקד המחתרת וראש ממשלתה השישי של מדינת ישראל. הצטרפו אלינו למסע אורקולי אל העבר, אל ההווה, וגם אל העתיד.

סדנת תאטרון חוויתית

חנוכה הוא חג של סיפורים קסומים שקורים בימים ההם, בזמן הזה – סיפורים על אומץ, על גבורה, על תקווה גדולה ועל סוף טוב. אלו סיפורים על חשמונאים ויוונים, אבל בעצם – זה הסיפור של כולנו.

מה דעתכם לקפוץ פנימה לתוך הסיפור?

הצטרפו אלינו לסדנת תיאטרון-סיפור במיוחד  לחג החנוכה!

בואו להשתתף בעצמכם בסיפור החנוכה ולהיות – יהודה המכבי? חשמונאי? אולי דווקא אנטיוכוס? או… כד קטן?? הכל אפשרי!

הסדנה תתקיים פעמיים ביום בשעות 11:00 ו-13:00, למעט ביום ראשון (17.12) בשעה 11:00 ו-14:00.

חידון חנוכה אינטראקטיבי

איפה התרחשו קרבות החשמונאים? מה פירוש המילה "מכבים"? ולמה דווקא כ"ה בכסלו? בואו להשתתף בחידון האינטראקטיבי שלנו ולהוכיח מה אתם באמת יודעים על חג החנוכה.

תפזורת ענק

מהאצ"ל ועד המהפך, מבית"ר ועד השלום עם מצרים – המילים מסתתרות בתפזורת הענק שמחכה לכם במרכז בגין. בואו למצוא ביחד את המילים, וללמוד עוד על חייו ומורשתו של מנחם בגין, של ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל.

דוכני יצירה

כל שהיה דרוש כדי להאיר את המנורה היה כד אחד קטן. בואו להיות ארכיאולוגים צעירים ולעצב את כד השמן הקטן שלכם!

ימים:  ה'  כ"ו כסלו 14.12.17 א'-ד', כ"ט כסלו -ב' טבת, 17-20.12.17 שעות: 11-17:00

סיורים במוזיאון-9:00-16:30  יום שישי עד 12:30  למוזיאון ולסדנת התאטרון יש צורך להירשם מראש. מספר המקומות מוגבל

מרכז מורשת בגין , רחוב ש.א נכון 6 ירושלים

www.begincenter.org.il  לפרטים והרשמה 02-5652011

צפון

הגשם החל לרדת בדיוק בזמן! האגם וגבי המים בגן הלאומי הר הכרמל מתמלאים וזה הזמן לצאת אל הטבע ולחגוג את יופיו. גם השנה תקיים העמותה לתיירות כרמלים, יחד עם המועצה האזורית חוף הכרמל, את פסטיבל "מטיילים במגפיים", פסטיבל החורף השנתי בכרמל, שיערך במהלך כל חודש דצמבר ובחג החנוכה.

עמותת התיירות כרמלים ומועצה אזורית חוף הכרמל מזמינות את המבקרים מרחבי הארץ ליהנות מיופיו של הטבע המתעורר לחיים, מזרימת הנחלים בכרמל, מניצני הפריחה החורפית ומניחוח האדמה והגשם.

במהלך חודש דצמבר וחג החנוכה-  חווית סיורים והדרכות מיוחדות במסלולי הטבע והנוף הירוק של ההר.הסיורים המודרכים של עמותת כרמלים יתקיימו: בנחל אלון אל גבי המים, כפר האומנים עין הוד ומוזיאון ניסכו, מסלול נחל וואדי מערות, שוויצריה הקטנה וחי בר כרמל, סיור במוזיאון המזגגה ותל דור וסיור מודרך משולב מסיק בבוסתן תם.

החברה להגנת הטבע תוציא סיורי צפרות משולבי משחק וחוויה בין בריכות הדגים בחוף הכרמל.רמת הנדיב תוציא סיורי יום בעקבות פך השמן האבוד וסיורי עששיות בערב.

חגיגאדא במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד – 6 ימים של הצגות ילדים, סדנאות פעילות ויצירה

לראשונה השנה ! יריד וינטג'מאניה הנפלא, שלל דוכני וינטג' ואספנות משולב עם יצירות אומנות ישראלית יתקיים בהיכל המוזה וסביבתו.

"מרוץ במגפיים"- מרוץ כרמל טרייל – בסוף השבוע של ה- 7-9/12: אירוע ריצה רב שלבי שיתקיים במהלך 3 ימים, גם וגם, לרצים מיומנים ולחובבי ריצה. מקצים חד יומיים של 2.5 ק"מ עד 33 ק"מ  ומקצים מאתגרים רב יומיים עד 96 ק"מ. אל תפספסו…!

עוד בפסטיבל השנה מופעי מוזיקה במרחב, חוויות חקלאיות, פעילות בכל אתרי התיירות וסיורי משפחות בליווי כתבי חידה.

פרטים נוספים ועידכונים על פעילויות הפסטיבל, טיולי המשפחות התאריכים והשעות,  תוכלו למצוא באתר מטיילים במגפיים בכתובת: www.magafaim.co.il

חורף מלהיב ברמות הנדיב שבזכרון יעקב

סיורי בוקר דצמבר- "בעקבות פך השמן האבוד" סיורי כתב חידה בשביל האחוזה

בואו למסע מרתק בפארק הטבע, לאורך הדרך נגלה, בעזרת כתבי סתרים, את סוד ההפקה של שמן הזית, אנרגיית הרוח ועוד. נטייל בשביל האחוזה עד לוילה הביזנטית, נהנה מתצפית מרהיבה, נכיר את הגת העתיקה ונפתור את התעלומה.
16.12.17, יום שבת, בשעה 10:30/ 18.12.17, יום שני, בשעה 10:30

משך הפעילות: כשעתיים. נקודת המפגש: חנות המידע יש להצטייד בכובע, מים ובנעליים נוחות וסגורות. עלות למשתתף: 25 ₪ (מגיל 4 ובהרשמה מראש).

לינק לרכישת כרטיסים- https://tinyurl.com/y97mjmr5

סיורי עששיות בדצמבר

בואו לגלות את חיי הלילה בגנים לאור עששיות. סיור חוויתי ומפתיע שיחשוף את הטבע באופן אחר. נחדד את החושים, נאזין לקולות הנשמעים בחשיכה ונשמע סיפורים מרתקים, תחת שמיים זרועי כוכבים.
13.12.17, יום רביעי/ 17.12.17, יום ראשון/ 19.12.17, יום שלישי- בשעה 17:30

צילום שגיא שגיב

משך הפעילות: כשעה וחצי.

בסוף הסיור תתקיים הדלקת נרות וחלוקת סופגניות
נקודת המפגש
– חנות המידע מומלץ להגיע בנעליים סגורות
עלות השתתפות בסיור 30 שקלים לאדם הפעילות מתאימה מגיל 4 ומעלה, בתשלום לינק לרכישת כרטיסים
https://tinyurl.com/yb4rnnrs

לפרטים נוספים 046298111 שלוחה 4 או באתר www.ramathanadiv.org.il

פסטיבל החג של החגים  14-23 בדצמבר בחיפה – חגיגה חיפאית בין תרבותית של מוזיקה, טעמים, ריחות, מיצגים אינטראקטיביים, תערוכות, הפעלות לילדים ועוד.

עידן שרעבי במופע בכורה – דינוזאור, מופע מחווה לסרט הערבי, אנסמבל גולסא בשירת נשים תימנית, חוויה בוואדי– סיור בבתים פתוחים, פתיחת התערוכה "איסוף עצמי" בגלריית בית הגפן, הרצאות על הבר ועוד

קרדיט בית הגפן

פסטיבל "החג של החגים" פותח את שנתו ה 24 עם מגוון עשיר של אירועי תרבות ייחודיים לכל המשפחה בשכונת וואדי ניסנאס, כאשר אירועי השיא של הפסטיבל יתקיימו בימי שבת ה 16 וה 23 בדצמבר.

בפסטיבל השנה תכנית עשירה במיוחד: סדנאות קרקס עם "פעולה קרקסית", תהלוכות כריסטמס, ביקור בבית הפתוח של סנטה קלאוס המקומי, מופע מוסיקלי של אנסמבל גולסא עם שירת נשים תימנית, "סרט ערבי" –מופע מחווה של תזמורת פירקת אלנור לסרטים הערביים- המתארחת בפסטיבל במסגרת סדרת אירועי בימות פיס, "איסוף עצמי" תערוכה קבוצתית. סיורים בבתי התושבים בואדי ניסנאס, סיורי טעימות בוואדי, הקרנות סרטים ומפגשי יוצרים, יריד עתיקות ארצי, סדרת הרצאות על הבר, מופעי חוצות לקהל הרחב, מתחמי ילדים ועוד.

קרדיט יחץ

בשבתות יתקיימו בוואדי ניסנאס מופעי מוזיקה בשלל סגנונות עשירים ונפלאים של הרכבים מתחלפים, יהודים וערבים- מיוון ועד מצרים, מטורקיה ועד דרך המשי. בנוסף, במרכז הוואדי יתקיימו שתי מסיבות רחוב בשיתוף הקהל: מסיבת סווינג בליווי רקדנים ומורים לריקוד שיזמינו את הקהל להתנסות ולהשתתף במסיבה ומסיבת דבקה בהשתתפות שתי להקות דבקה שונות ולהקת מתופפי חיפה. הקהל יוזמן לרקוד דבקה ביחד עם הלהקות ברחוב.

סנטה קלאוס החוגג השנה 30 שנות "סנטאות" יפתח את ביתו לקהל המבקרים ברחוב חדד 6  שם ישב לצד עץ האשוח ויחלק מתנות לילדים.

בין האירועים הבולטים:

14.12 בשעה 19:00 – אירוע פתיחה בבית הגפן במסגרתו תתקיים חשיפה של מופע בכורה עולמית – ל"מעבדה מוזיקלית" – מופע מוסיקלי מקורי  – סווינג דה ג'יטאן מתחברים לאליאס סובי וחאלד ג'יט וחוקרים השפעות מוזיקליות של ההרכבים השונים, אלו על אלו, ומתוך כך יוצרים מופע מוסיקלי חדש ב – תיאטרון בית הגפן ––כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

14.12 פתיחת תערוכה "איסוף עצמי" – תערוכה המציגה עבודות חדשות שעוסקות בפרקטיקות של אגירה, ליקוט וארכוב. אוסף של חפצים אישיים שהופכים לממצאים ארכיאולוגיים, נוף מוכר שמתפרק לרסיסי זיכרונות ואור או ארכיון בהתהוות, המורכב כל-כולו מריחות, הן רק כמה מן העבודות שיצרו האמנים המשתתפים בתערוכה. – גלריית בית הגפן

15.12 אנסמבל גולסא – ארבעה אמנים מתחברים ויוצרים גלגול חדש של המוזיקה ושירת הנשים היהודית מתימן. הטקסטים היצריים והמיסטיים מקבלים משמעות מודרנית ועכשווית בהרכב כלי מיוחד המשלב שירה, כלי מיתר אפריקאים, כלי הקשה מהעולם, גיטרות לסוגיהן וצ׳לו המביא לידי ביטוי את הצליל והקול הנשי. המופע נותן פרשנות חדשה לעולמה הרוחני של האישה בתימן ולוקח את הקהל למסע אל תוך עולם של מקצב, מחול, תשוקה, תפילה וגעגוע לחופש. – תיאטרון בית הגפן

16.12 – 13:00 טקס פתיחת ציורי ילדים ארצית בספרייה

17.12 20:00 אופרה טיבטית בביצוע  GANSU TIBET FOLKLORE DANCE GROUPתיאטרון בית הגפן

כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

21.12  "סרט ערבי"–  מופע מחווה של תזמורת פירקת אלנור לסרטים הערביים- המופע מתארח בפסטיבל במסגרת אירועי בימות פיס במרכז קריגר

15.12 ו 22.12  חוויה בוואדי – ביקור בתים פתוחים. פרויקט שהחל לפניי שנתיים, בשיתוף פעולה ולאחר תהליך ארוך עם תושבי ואדי ניסנאס המבקשים להכיר לקהל המבקרים את הוואדי גם מבפנים, מעבר לדוכנים, למוסיקה לאוכל ולשוק, להכיר את הוואדי מזווית אחרת. תושבי הוואדי פותחים את בתיהם ומספרים את סיפור חייהם הנשזרים בחיי השכונה מאז ועד היום. בין המארחים אפשר למצוא את פאוזיה ואום ג'יהאד, צמד שכנות לבביות וחברות טובות המביאות את סיפורן האישי וסיפורו של הוואדי לצד עוגיות חג, תה מהביל ועץ כריסטמס מנצנץ, את וואליד, הספר השכונתי שאוסף ואוצר סודות וסיפורי מספרה כבר 50 שנים, את כאמיל שחאדה, אומן וקליגרף שישתף ברזי הקליגראפיה הערבית, את בשארה דיב, בונה כלי הנגינה ועוד רבים וטובים.

סיור אוכל  עם השחקן רן אמיר סיור הכולל טעימות רבות ומגוונות ומפגשים עם אנשי הוואדי. אנשים מאירי פנים עם לב פתוח. את הסיור מובילה דמותו הססגונית של שף באלשוק, מלא בתשוקה לטעמים, לריחות ולמפגשים משמעותיים. זהו סיור של גישור עולמות וקירוב לבבות השזור בשלל טעמים, ריחות וצלילים.

16.12 ו 23.12  יריד העתיקות הארצי – תצוגת עתיקות ווינטג' היריד מתקיים בקומה העליונה של תיאטרון בית הגפן בניהולו של גדי אברהם. בין מציגי היריד, אספני תכשיטים, מטבעות, אספני וינטג' רהיטים ישנים, אמנות ישנה ועוד.

16.12 ו 23.12 מתחם המשפחות בחצר האחורית של בית הגפן בו יתקיימו פעילויות לכל המשפחה ביניהם מופעי מוסיקה, מחול, קרקס ועוד בעברית, ערבית ובלי שפה בכלל.

סינמה שכונה – רצועת קולנוע בשיתוף סינמטק חיפה –  ימי שישי ב13:00  בתיאטרון בית הגפן

15.12 "תזמורת ממוחזרת" – מופע וסרט לכל המשפחה. בשעה 11:00 יתקיים מופע "צלילים מחצר הגרוטאות" ובשעה 13:00 הסרט תזמורת ממוחזרת. (דובר ספרדית ומתורגם לעברית ואנגלית).

22.12 "הממלכה המופלאה של פאפא אלייב"– התשובה הבוכרית למשפחת ג'קסון- סיפורה של משפחה מוזיקלית מפורסמת וחמת מזג מטג'יקיסטאן. בתום ההקרנה יתקייםשיח. .

16-23.12 – פעולה קרקסית –  מיכל ורועי פרמפשס הם זוג אמני קרקס נוודים. הם חיים במשאית ושמה "שמחה", המכילה בתוכה קרקס שלם. בין ה 16 ל 23 בדצמבר תחנה משאית ושמה שמחה בסמוך לבית הגפן, ובחצר האחורית של מוזיאון חיפה ובית הגפן, יוקם מתחם קרקס צבעוני ומרגש עבור כל מי שרק ירצה להרגיש למשך שבוע אחד, איך זה לחיות את חיי הקרקס. הקהל מוזמן להצטרף, ללמוד, להתרגש, לצחוק, לג'נגל, ללכת על חבל, להעיף חישוק, להתנסות, להעז, לרכב, להקפיץ, להתמתח, לרקוד, להיות חלק מ… ובעיקר לשמוח איתנו ביחד.  הכניסה חופשית לילדים מגיל 7 ועד 70 ואפשר גם יותר. בימי שבת המתחם יפעל בין השעות 11:00-16:00 על שעות הפעילות הנוספות במהלך השבוע יש להתעדכן באתר בית הגפן.

בכל שבת בשעה 14:30 תצא תהלוכת כריסטמס חגיגית מהכנסייה ברחוב אלנבי (סמוך לכיכר אמיל חביבי). את התהלוכה מוביל סנטה קלאוס ואותו מלווים מאות חניכי הצופים בחיפה והסביבה, תזמורות חמת חלילים, תזמורות נשפנים מתופפים, דגלנים ועוד.

23.12 בשעה 20:30 מופע נעילת הפסטיבל – דינוזאור – מופע בכורה –מופע מחול מיוחד המורכב משתי יצירות. מחול של הכוריאוגרף עידן שרעבי ורקדנים בתיאטרון בית הגפן

פסטיבל "החג של החגים" מופק ע"י בית הגפן – מרכז תרבות ערבי יהודי בחיפה, ביחד עם עירית חיפה. פרטים נוספים באתר בית הגפן : http://www.beit-hagefen.com

קייקי כפר בלום, אתר השייט המוביל בישראל, ישיק לראשונה מזה 32 שנות פעילות האתר, מוצר חדש וייחודי "שייט חורף" בדגש על קהלים חובבי טבע ואתגר שרוצים לחוות מפגש מרגיע בערוץ הנחל בעוצמות הטבע, החורף והשקט הכובש של החורף בגליל.

צילום קליק דיגיטל

אז נכון שהירדן הוא לא אחד מנהרות קנדה או נהר ה"פוטלאפו" בצ'ילה וגם לא נהר ה"זנסקר" בנפאל. אך הירדן שלנו, הוא נהר שעד כה חל איסור לשוט במימיו בעונת החורף. רק השנה הצליחה הנהלת קייקי כפר בלום לקבל אישור שייט בחורף לטובת קבוצות ויחידים שירצו לחוות את הירדן בעוצמות הטבעיות של החורף  כשהטמפ' צונחות. ימים בהם זרימת המים במסלול השייט גוברת, הערוץ נקי, פכפוך המים וצלילי הטבע מתגברים ואילו רעשי רקע אנושיים ישמעו מינוריים. מצוידים בחליפות צלילה המבודדות קור שנרכשו במיוחד במהלך הקיץ בחו"ל, חגורות הצלה , מצב רוח טוב  וחיוך רחב על הפנים יצאו המבקרים לשייט במסלול הארוך, כשעתיים וחצי של מפגש עם הטבע המרהיב של הנחל, במהלך השייט  מספר עצירות מפתיעות, לקפה מהביל, תה צמחים או סיידר חם. לכל מספר סירות יתלווה מדריך מיומן. לטובת פעילות החורף, יאורגנו המלתחות ויבנו לקבוצות חבילות מגוונות שיכללו ארוחות חמות וכיבוד ייחודי.

מתי: החל מיום א' 3.12.18 בהזמנה ורישום מראש מותנה במזג האויר גיל:  18 ומעלה. עלות: 239 ₪ לאדם (מומלץ להזמין דרך מועדוני הצרכנות המובילים)

בהרשמה ובתיאום מראש 1-700-50-66-11, WWW.KAYAKS.CO.IL

פעילויות חנוכה בגולן – אטרקציות לכל המשפחה:

טיולי עששיות לכל המשפחה בפארק הירדן

חוויה לילית מיוחדת במינה. נאזין לרחשי הלילה, נצפה בכוכבים ונפעיל את כל החושים. ההליכה לצד הירדן ובסיום ידליקו המשתתפים חנוכייה צבעונית יחדיו.

מתי: 17-20.12.17 | בשעה 18:00 | מתאים לכל המשפחה | משך הסיור: כשעה ורבע עלות: 250 ₪ למשפחה עד 5 נפשות, כל ילד נוסף מעל גיל 5 30 ₪ | 150 ₪ לזוג שמצטרף לקבוצה|  190 ₪ לזוג לסיור פרטי.

יש קופוני הנחה*יש להזמין מקומות מראש בטלפון: 050-4000779

משחק הרפתקה בפארק – משחק אפליקציה עצמאי למשפחות ברחבי פארק הירדן

בפארק הירדן, פיתחו אפליקציית משחק מהנה למשפחות דרכה ניתן לגלות פינות חמד קסומות ולהכיר לעומק את הפארק, בעלי החיים, ההיסטוריה ואת הצמחייה הייחודית למקום. המשחקים עוברים דרך 8 תחנות, אשר בכל תחנה כמה שלבים בהם עונים על שאלות. לאחר שעונים נכונה, עוברים לשלב הבא. בין השלבים במשחק עוברים בתל בית ציידה, טחנות הקמח, עין משפע ועוד.

מתי? 17-20.12.17 כמה? ללא עלות למשפחות הלנות או מבקרות בפארק.

מרכז הרכיבה גיל גולן, אלוני הבשן                             

מרכז הרכיבה 'גיל גולן' מאפשר לכל המשפחה, גדולים כקטנים, מסע קסום בשבילי שמורת הבשנית. כשהילדים הקטנים מגיל 4 על סוסי פוני בלווי אנשי צוות החווה. המיקום בגובה 970 מ' מעל פני הים מאפשר מזג אויר אידיאלי בקיץ וטיולי שלג ייחודיים בחורף. בחנוכה נושאים את הדגל שהחליף את דגל המכבים. רוכבים ושרים כל המשפחה, זוגות ובוגרים.

מתי? 17-20.12.17, כמה?  בתיאום מראש:  052-8119505

חדרי הבריחה של הגולן

חדר "אובססיה" – בחדר זה תגיעו לצרפת של המאה ה 18 ותכירו את גרנואווי בעל חוש ריח יוצא הדופן, אחד האנשים הכישרוניים והמגעילים של אותה תקופה. האובססיה שלו למצוא את הניחוח האלוהי מובילה אותו לדרך אפלה מאוד שמסתיימת באלימות.

חדר "סוד הגילגל" – צאו  להרפתקה במבנה העתיק והמסתורי ביותר בגולן-  “גילגל הרפאים”. אגדות ותאוריות רבות ושונות נפוצו עליו אך אף אחד אינו יודע מה באמת צפון בגילגל, מוזמנים להגיע ולגלות את סודותיו.

מתי? פתוח כל יום 9:30-24:00.

כמה? 85-120 ש"ח תלוי בכמות המשתתפים. (הנחות לילדים עד גיל 12, סטודנטים וחיילים).

להזמנות ופרטים נוספים באתר: https://sherlocked.co.il/

מוזיאון, מרכזי מבקרים ומסלולי טיול לכל המשפחה:

ממצאי מנורות עתיקות במוזיאון עתיקות הגולן

עיטורי מנורות בגולן נמצאו בהרבה כפרים בגולן על פריטים ארכיטקטוניים ואבני בנייה ממבני בתי הכנסת, על עמודים, כותרות, בסיסים, משקופים ועוד. רוב הממצאים הובאו למשמרת ותצוגה במוזיאון עתיקות הגולן בקצרין.

מתי? 17-20.12.17. כמה? 16  ₪ לילד, 19 ₪ למבוגר. לתיאום: 04-6961350

החוויה הגעשית בפארק וולקני אביטל

פארק וולקני אביטל הוא אתר גיאולוגי-וולקני ייחודי בארץ ובעולם. הפארק הוקם בתוך מחצבה ישנה, שעל קירותיה נחשפו תופעות גיאולוגיות ייחודיות ומרתקות המלמדות על ההיסטוריה הגעשית הסוערת שעבר האזור לפני מאות אלפי שנים.

מתי? הפארק פתוח כל ימות השבוע בשעות 10:00-16:00. כמה? הכניסה ללא תשלום.

טיולי ג'יפים במורדות הגולן היורדים לכינרת

חנוכה, אחרי גשם ראשון, האוויר נקי וצלול והראות ממריאה למרחקים. בחברת ג'ימי ג'יפ עושים טיולים של שעתיים בג'יפים שבהם 7 מקומות, ליהנות מראשית פריחת החורף, מתצפיות נוף מהממות, ומפינות חמד נסתרות. מתי? לאורך כל ימי החג בתיאום מראש. פרטים נוספים – ג'ימי: 052-2543323.

מסלול טיול מומלץ: פריחת הרקפת בגולן

דצמבר הוא החודש בוא פורחות הרקפות. את הרקפות היפות תוכלו לפגוש בתחילה במצפה אופיר (כ-1 ק"מ לפני הכניסה למושב גבעת יואב) מתחת לסלע, לידו ואפילו עליו. ובהמשך בכל מקום ברחבי הגולן. אגדה אחת מספרת שאת ההשראה לעיצוב כתרו המלכותי קיבל שלמה המלך ממראה הרקפת. ואכן, איזו נסיכה ענווה. אסור לרדת מהשביל ואסור לקטוף.

כמה? כניסה חופשית.

חנוכה ברפת הרובוטית – נס על חלב

פגישה עם דור שלישי לרפתנים, אשר מקדמים "רפת ירוקה" לפי  החזון של סבא גד. סיור מודרך מעשיר ומרתק ברובוט ובפרות אשר חונכו לבטוח בו, במשק המטופח המפיח חיים ברפת הישנה, מימי ראשית ההתיישבות, בקשיים ובשמחות וסוקר את התפתחות הרפת מימי החליבה ביד ועד לרובוט שחולב לבד. המקום מונגש לבעלי צרכים מיוחדים, כשר.

לפרטים נוספים: 050-4060311 (ליאורה) מתי? א-ו' בתיאום מראש. כמה? 33 ₪ לאדם מגיל 3-120.

איפה אוכלים:

ריבה לסופגניות טעימות במיוחד, בבית הריבות בקדמת צבי עם מבחר ענק של יותר ממאה טעמים. לפרטים נוספים:  052-6485803

מסעדת גיליס, נוב

נר 3 של חנוכה, יום חמישי- ארוחת בשרים מפנקת והדלקת נרות חגיגית אצל גיליס במושב נוב. יש להזמין מקום מראש: 04-6763555 | תפריט באתר: www.gillis.co.il

מסעדת זיגל, כפר האמנים באניעם    (מסעדה מעולה, ממליצה בחום!)

בחנוכה כל ערב בשעה 18:00 נדליק נרות ונתכבד בסופגניות. בנוסף, מבצע ילדים מנת ילדים ב-8 ₪  לזכר שמונת הימים. להזמנת מקום: 04-6999855

לפרטים נוספים, מסעדות, אטרקציות ומסלולים התקשרו אלינו 04-6962885,  או בקרו באתר  www.tourgolan.org.ilבפייסבוק "תיירות גולן"

חג המולד בכפרי הגליל 2017 ימי חג המולד קרבים ובאים ואין צורך להרחיק עד מעבר לים כדי ליהנות מאווירת החג הנוצצת, סמטאות מקושטות ועצי אשוח מוארים בשלל מנורות צבעוניות. החל מחמישי הקרוב (7.12) ועד סוף החודש, יתקיימו אירועי חגיגות חג המולד והשנה האזרחית החדשה ביישובי הגליל בהובלת הרשות לפיתוח הגליל, משרד התיירות והתושבים המזמינים את הציבור הרחב להתארח.

צילום סאלח דקסי

  מידע מפורט על כל האירועים נמצא בדף הפייסבוק של הרשות לפיתוח הגליל- הדף הרשמי

בכפר פסוטה שבגליל המערבי יחלו חגיגות המולד ביום שישי 8.12 בשעה 16:00 ובהן טקס הדלקת עץ האשוח, תהלוכה בסמטאות הכפר, שירה וריקודים עד לחצר הכנסייה. בנוסף, בין התאריכים 28-30/12 יתקיים "אירוע המולד בפסוטה"- סיורים מודרכים בסמטאות הכפר (ללא תשלום ובהרשמה מראש), הופעות רחוב של להקת דבקה מסורתית, מופע מוזיקלי של שירי חג, מופע סטנד אפ , הפעלות לילדים ועוד. לפרטים נוספים: 0528605111

בכפר עילבון, הנושק לקצהו המזרחי של עמק בית נטופה ואחד הכפרים היפים שבגליל התחתון יפתחו החגיגות ביום חמישי הקרוב, 7.12 בשעה 18:00 בטקס הדלקת עץ האשוח הענק מלווה במופע זיקוקים ובפתיחת ה"כריסטמס מרקט"- יריד דוכנים ומשחקייה לילדים, מאכלי חג, קישוטי עץ המולד ועוד.

בין התאריכים  8-9/12 וב-14-15/12 יתקיימו סיורים בסמטאות הכפר (ללא תשלום ובהרשמה מראש) לצד מופעים לילדים, הדלקת העץ בבית הספר בכפר, קונצרט ומופע סטנד-אפ לכל המשפחה. לפרטים נוספים: 050-8673181

בכפר הנוצרי מעליא שליד מעלות תרשיחא, יפתחו החגיגות בתאריך 15.12 בשעה 18:00 בתהלוכה רבת משתתפים בסמטאות הכפר, טקס הארת עץ האשוח בכנסיה לצד מופע זיקוקים, תכנית אומנותית ושירה. בתאריך 22.12 בשעה 13:30 יתקיים מרוץ "כריסטמסRUN " ברחבי הכפר בהשתתפות רצים מכל הארץ. בין התאריכים 23-24/12 יתקיימו סיורים מודרכים בסמטאות הכפר (ללא תשלום בהרשמה מראש), תהלוכות הופעות שירה ומוזיקה בחצר הכנסייה, חלוקת מתנות ותפילה. לפרטים נוספים: 052-2829963

דרום

חנוכה במפעל הטליתות והתפילין "משכן התכלת" 17-20.12.2017, כ"ט בכסלו – ב' בטבת סיורים כל שעתיים החל מ-9:00 בבוקר ועד 15:00 משכן התכלת, רחוב הקוצר 6, באר שבע

מימי מעמד הר-סיני, דרך בית המקדש ועד ימינו-אנו, הטלית הייתה שם בכל שלבי חיי העם היהודי, מאז מצוות הציצית שנתנה לעם ישראל. גם היום אנו נוטים להתעטף בטלית בטקסים, ימים חשובים ואירועים דתיים. בחג האורים הקרוב, מפעל משכן התכלת מזמין להתחמם במרכז המבקרים בבאר שבע ולצאת למסע בעקבות הטלית. מפעל משכן התכלת הוא המפעל היחיד בעולם המייצר את הטלית על כל שלביה החל מצמר הכבש הגולמי ועד המוצר המוגמר. בחג חנוכה הקרוב הציבור הרחב מוזמן לעקוב אחר התהליך המרתק של ייצור הטלית והתפילין, ללמוד על הקשר בין העם היהודי לבין מוצרים אלה ואף לקחת חלק בתהליך הכנת התפילין.

עלות: 10 ₪ ילד, 15 ₪ מבוגר

17-20.12.2017, כ"ט בכסלו – ב' בטבת, סיורים יצאו בשעות: 09:00, 11:00, 13:00, 15:00

משכן התכלת, רחוב הקוצר 6, באר שבע אין צורך לתאם מראש.

 

מודעות פרסומת

אודות juli1974

אקדמאית, אמא ל-3, יחצנית מסיבות לשעבר, עוסקת בתחום בקרת פרויקטים
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.