תערוכה רק קרטון במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים

מחפשים מקום לבילוי משפחתי עם ערך חינוכי ושגם ההורים יהנו?

בסוף חופשת פסח, ארזנו את שלושת ילדינו והגענו למוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים הממשיך מסורת הפעילויות המקוריות והמסקרנות ביותר לכל המשפחה ומקדיש את הפעילות המשפחתית לנושא… הקרטון!

אנחנו רגילים לראות אריזות קרטון זרוקות ללא מטרה ליד המכולת השכונתית, או ליד הפחים. מה כבר אפשר לעשות מקרטון?

מסתבר שקרטון הוא הרבה יותר מסתם קופסה. קרטון הוא חומר גלם המשמש לבנייה ויצירה של דברים רבים אפילו בתים. בעזרתו ניתן ללמוד הרבה על טכנולוגיה וחדשנות, עקרונות הנדסיים ועוד.

בתאריכים 22.3.2018 – 14.6.2018 מוזמן הקהל הרחב לחגיגה משפחתית של בנייה, התנסות, עיצוב, דמיון, הנאה וחוויה  בה יוכלו המבקרים ליהנות מתערוכה חדשה 'קל וחומר', 'ללכת לאיבוד' במבוך עשוי קרטון, לבקר בבתים מקרטון ולבנות עיר דמיונית מקרטון, להשתתף בהדגמה מדעית מפתיעה, להרכיב חיות דמיונית שיקחו איתם הביתה למזכרת וליהנות ממופע חדש לכל המשפחה.

במהלך יום העצמאות כניסה ב-10 ₪ לאירועי 'רק קרטון' שכוללים מגוון פעילויות וסדנאות לכל המשפחה!

מבוכים וקרטונים  – בכניסה למוזיאון גילינו בניית מבוך מצרפי הבנוי מחיבור עלי צבר וסברסים. המשתתפים בנו משוכות התוחמות מבנה של מבוך, שבו ניתן לטייל וללכת לאיבוד מבלי להידקר אפילו בקוץ אחד…

את הביקור במוזיאון התחלנו בסדנת פנס חושך (המתאימה לילדים החל מגיל 4 וגם הגדולים יותר למדו ממנה הרבה:) בה למדנו על תכונות האור

המשכנו לפעילות במסגרת תערוכה סיפורו של קרטון – הדגמה מדעית (לכל המשפחה). מדובר בסדנא מרתקת (הבחורה שהעבירה סדנא הצליחה לרתק גם את ילדי הסקפטיים שלי:) תוך כדי הדגמה משעשעת של תכונות בקרטון.

כמה זמן לוקח 'לגדל' קופסת קרטון? מה זה שטאנץ'? וכמה טון יכולה לשאת קופסת קרטון?

בהדגמה הכרנו (תוך כדי הצגת הדוגמה מעולם הילדים – פיצה) זוויות לא שגרתיות של הקרטון ומה מקנה לקרטון הגלי את אותן תכונות שהפכו אותו לחומר האריזה הנפוץ בעולם.

משם המשכנו לסדנת קרטון ודימיון – Make &Take (לכל המשפחה) שם הכינו הילדים דגמים של חיות מקרטון.

 במהלך הבניה הרכבנו בצורות שונות חלקי קרטון מעוצבים ליצירת פילים, עכברים וכל מה שביניהם.

בכל רחבי המוזיאון התקיימה תערוכה מרהיבה קל וחומר המעוררת השראה על קרטון, עיצוב והמון דמיון. האמנית והמעצבת מתחום האמנות הפלסטית, אליאן (לולה) קצ'קה, עובדת בעיקר עם קרטון ומפתחת טכניקות ושיטות בניה שפה אמנותית ייחודית ומרתקת. זוהי תערוכה מורכבת מאוסף של עבודות עשויות מקרטון על כל גווניו: מבני ענק, דמויות אנוש, חיות דמיוניות, שמלת נשף מפוארת, ועוד. עבודותיה של קצ'קה  בקרטון כחומר פיסולי, מדגישות את הניגודיות בין החומר המתכלה, הזמין, היום-יומי לבין הצורות הקלאסיות, הכבדות והמוכרות מעולמות רחוקות בהיסטוריה. בתערוכה מיצב אמנותי רב תחומי המשלב אנימציה ומוזיקה שביחד מעניקים חיים חדשים ומגוונים לעבודות שמשנות את פניהן לסירוגין כיד הדמיון..

במתחם החיצוני בנינו בית משפחת לביא מקרטון! בסדנת יצירה עיר הקרטון – בניית מיצב קרטון ענק בשיתוף קהל (לכל המשפחה), הבנו כי קרטון הוא הרבה יותר מקופסה, הוא חומר גלם שממנו מגשימים חלומות!

באמצעות ברגי פלסטיק וכלים ייחודיים לקרטון, ניתן לבנות מגוון מבנים שירצו למצוא במתחמי החיים בעיר העתיד. נבנה בניינים בשכונת המגורים "מעלה קרטון", חיות בגן החיות "קרטון חי" וכלי תחבורה ל"חניון-קרטון".

המיצג שהכי אהבנו זה מתקן טלפון מקרטון..

קרטונוע – פינת צפייה (לכל המשפחה) – המבקרים מוזמנים לצפות בסרטונים קצרים המסבירים מה הם התהליכים ליצירת קרטון בתעשייה, מהם החידושים וההמצאות הישראליות הקשורות לתעשיית הקרטון בארץ..

קינחנו בהצגה קרטונלה – הפקת מקור של המוזיאון בשיתוף היוצרת והשחקנית ענת בוסק, בוגרת ביה"ס "החזותי". ההצגה  מספרת את סיפורה של קרטונלה ילדה שחיה בעולם של קרטון, כאשר יום אחד מגיעה אליה הודעה, שתופעה מוזרה הנקראת "גשם" צפויה להגיע לעולמה, מיד אורזת קרטונלה תיק ויוצאת למסע להציל את מדינת הקרטון.

בדרך תפגוש קרטונלה אנשים מוזרים ומעניינים ותחווה חוויות שונות ומשעשעות. משחק: ענת בוסק, סיוון שלצר-אלכסנדרוביץ' . (ההצגה תועלה ארבע פעמים ביום  בתאריכים 1-7.4.18 וביום העצמאות 19.4.2018. משך ההצגה כ20 דק').

פעילויות נוספות בתשלום נוסף:

גלילים מאירים  –  סדנת עיצוב ובנייה (מגיל 12+) בואו לעצב, לתכנן ולחתוך במכונת חיתוך הלייזר גופי תאורה מאירים שכל אחד ייחודי ובתכנון אישי. הסדנה משלבת יכולת תכנון ועיצוב דיגיטלי לצד עבודה במעבדת הMAKE  ושימוש במכונת חיתוך הלייזר. את תוצריה של הסדנה יקחו המשתתפים הביתה. (הסדנה מגיל 12 ומעלה. בתשלום נוסף – 20 ₪ למשתתף. משך הסדנה: שעה וחצי. מספר המקומות מוגבל. הסדנה תפעל מדי יום החל מה22.3 ועד 7.4 בשעה 15:00. החל מ8.4, הסדנה תפעל בימי שלישי בשבוע בשעה 16:30. למידע נוסף  אנא פנו לשולחן המודיעין).

מעוף השמיים – סרט בתלת מימד – היכולת לעוּף היא אחת הנפלאות הגדולות בעולם הטבע. מיליוני יצורים ממריאים מעל ראשינו כיום, תוך שימוש במגוון מדהים של טכניקות כדי להתגבר על הכבידה ולשלוט בסביבתם האווירית. אבל כיצד עשו בעלי החיים את המעבר המדהים מהארץ לאוויר?

'מעוף השמיים' עושה שימוש במידע מדעי עדכני ובאפקטים טכנולוגיים כדי לחשוף ולהציג את הסיפור של האבולוציה של התעופה בקרב בעלי החיים. (קריינות בעברית. 20 דק'. בתשלום נוסף מעל גיל שנתיים: 10 ₪.).

אירוע 'רק קרטון' הופק בשיתוף ובתמיכה של הקרן לירושלים, קבוצת נייר חדרה (נייר חדרה, כרמל פרנקל ואמניר) ובסיוע תעשיית הקרטון בישראל: אמיקוטיוב, ימאתון, קרגל, Cardboard Technologies וימא.

בנוסף, נהנינו מהתערוכה הקודמת אשר האריכה את ימיה במוזיאון – תערוכת האופניים!

מוזיאון המדע בירושלים מזמין אתכם לחגיגה המתגלגלת של הקיץ – התערוכה הבינלאומית הגדולה ביותר שנראתה בישראל בנושא אופניים. בתערוכה המתפרשת על פני כ-1500 מ"ר פנים וחוץ ניתן ליהנות מפעילויות וסדנאות לכל המשפחה, עשרות מוצגי אופניים מחו"ל ומהארץ, דגמי גלגלי אופניים ייחודיים ונדירים, אוספים היסטוריים מקנדה, הולנד, ארה"ב וישראל, חדשנות וטכנולוגיה, טרנדים ומגמות מובילים בתחום הרכיבה על אופניים, סדנאות בנייה והתנסות לכל הגילאים, מיצבי אמנות, Cinema Bike ועוד.

במסגרת תערוכת האופניים, מתקיימים סיורים שונים כמו "שביל-כביש", בה למדנו למה משמשים אופניים באפריקה, איך אופניים קשורים למיזמים חברתיים ומאילו חומרים לא שגרתיים בונים אופניים

העמדה האהובה על הילדים הייתה רכיבה מול רוח עזה

הילדים נהינו גם ממגוון המיצגים הקבועים שבמוזיאון:

מבוך מראות מבוך מראות מתעתע, בו תראו את השתקפותכם עד אינסוף. השתעשעו ומצאו את הדרך החוצה בחוויה שכמותה מעולם לא חוויתם!

מיצגים המסבירים תופעות השונות של רוח, חשמל, גאומטריה ועוד..

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד קריית המוזיאונים 3 ירושלים.

למידע נוסף: 02-6544888 http://event.mada.org.il/

מודעות פרסומת

אודות juli1974

אקדמאית, אמא ל-3, יחצנית מסיבות לשעבר, עוסקת בתחום בקרת פרויקטים
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.