פעילות לכל המשפחה בנובמבר 2018

מבוך תירס מגניב, קונצרט חינמי בחיק הטבע, טיול מדברי ופסטיבל מסיק זיתים, טיבוע ציפורים – כל אלה ועוד מחכים לכם בחודש הקרוב ברחבי הארץ. קבלו הצעות לבילויים כיפיים, שיגרמו לכם לצאת מהבית.

מרכז

בחודשים אוקטובר ונובמבר מידי שבת החל מה-13 לאוקטובר, יתקיים מיזם "קלחים ומבוכים" – מבוך התירס הראשון  הנמצא בשולי הוד השרון (רח' יפה נוף), המאפשר למשפחות לחוות את הטבע בדרך מיוחדת של מבוך שכולו עשוי מצמחי תירס. ילדי ישראל מוזמנים לחוות את החיבור המחודש לטבע בתוך מבוך התירס הענקי, בעודם ילכו לאיבוד במעמקי המבוך וינסו למצוא את דרכם החוצה, יתמודדו הילדים עם משימות, חוויות ושלטי הסברה על התירס, מוצאו, תהליך גידולו ועוד פרטי טריוויה מעניינים. סמוך למבוך יתקיים קטיף עצמי של תירס מתוק מזן "סנטינל" של חברת "הזרע". הזרע מובילה בעולם בטיפוח, ייצור ושיווק של זרעי ירקות וגידולי שדה.

פעילות קלחים ומבוכים תתקיים החל מה – 13.10.18  בכל ימי שבת בחודשים אוקטובר ונובמבר. בין השעות- 9:00-14:00. מחיר – 40 ש"ח לילד, מגיל 3 (כולל קלח לקטיף) מבוגר 10 ₪, עלות קטיף של קלח נוסף – 3 ₪

יום הנדידה הבינלאומי, המתקיים בעשרות מדינות בעולם, נערך כבר שנה 11 בגן לאומי בית גוברין. השנה נציין יום זה לציון סופה של הנדידה דרומה. החגיגה לכבוד בעלי הכנף כוללת משחקי איתור וזיהוי ציפורים עם משקפות, סיפורי מסעות הציפורים, מוסיקה שנכתבה בהשראתן, יצירה, מפגש מרתק עם צפר שישתף בפרויקט מיוחד של מעקב אחר עופות דורסים. במרכז הפעילות ובשיתוף הקהל, שחרור לטבע של עופות פגועים ששוקמו בבית החולים לחיות בר וכמובן.. סיור נהדר בין מערות הפעמון האדירות שבגן הלאומי.
הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויים.

בנוסף, סיור קסום לאור העששית בתוך מערת המבוך בגן הלאומי בית גוברין. במהלך הסיור נעבור בקולומבריום, בבית הבד ובעוד כוכים רבים מהם מורכבת המערה. לסיום נשתה תה מצמחי הגן. מגיל 8 ומעלה.
מתי: חמישי 1.11
בהרשמה ותשלום בטלפון 3639 * מחיר: מבוגר – 50 ₪, ילד – 40 ₪; מנויים: מבוגר – 45 ₪, ילד – 35 ₪.

פלמחים זה לא רק חוף! משחק משימות משפחתי בגן לאומי חוף פלמחים, החושף את המשתתפים אל אוצרות הטבע והמורשת המיוחדים שבגן הלאומי דרכם יגלו המשתתפים שהגן הלאומי אינו רק חוף רחצה. היציאה למשימות ממרכז השירות למטייל. מתי: ימי שבת בנובמבר, בשעות: 10:00 – 14:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויים.

יום הנדידה הבינלאומי, המתקיים בעשרות מדינות בעולם, נערך כבר שנה 11 בגן לאומי בית גוברין. השנה נציין יום זה לציון סופה של הנדידה דרומה. החגיגה לכבוד בעלי הכנף כוללת משחקי איתור וזיהוי ציפורים עם משקפות, סיפורי מסעות הציפורים, מוסיקה שנכתבה בהשראתן, יצירה, מפגש מרתק עם צפר שישתף בפרויקט מיוחד של מעקב אחר עופות דורסים. במרכז הפעילות ובשיתוף הקהל, שחרור לטבע של עופות פגועים ששוקמו בבית החולים לחיות בר וכמובן.. סיור נהדר בין מערות הפעמון האדירות שבגן הלאומי.
הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויים.

חורף של ציפורים
בשמי ישראל חולפות כעת מאות אלפי ציפורים שעושות את דרכן מאירופה לאפריקה. חלקן הגדול יעצרו אצלנו למנוחה ולתדלוק לפני ההמראה ליעד הבא. שמורת הטבע עיינות צוקים מהוות תחנה חשובה לאותן ציפורים הבוחרות לנדוד מעל בקעת הירדן וים המלח. לכבוד הנדידה הגדולה נערוך טיבוע ציפורים וסיורים לכל המשפחה בשמורה החבויה. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות לשכשוך במים.
סיורים ופעילות טיבוע ציפורים יצאו מהכניסה לשמורה בשעות 09:00 10:00 11:00 סיורים ללא פעילות טיבוע ציפורים ייצאו מהכניסה לשמורה בשעות 12:00 ו- 14:00

היכן: שמורת טבע עיינות צוקים מתי: ימי שבת בנובמבר, בשעות 09:00- 14:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה – מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ניתן להוריד את החוברת כאן או לרכוש באתר (עלות החוברת 10 ₪).

ללכת בשלכת בעין חמד

בעונת הסתיו נצבע גן לאומי עין חמד בגוונים של כתום, אדום וצהוב בזכות אלפי עלי שלכת צבעוניים שנושרים מעצי הדולב הגבוהים שבגן. הצבעים ושפע העלים היבשים מעוררים במבקר במקום השראה לשחק, להצטלם או פשוט ליהנות מהמחזה המרהיב. מתי: ימי שבת בנובמבר, בשעות 14:00-10:00 ללא תשלום נוסף דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

מעירים את אפולוניה – הדרכה חופרת פעילות

סיור ארכיאולוגי למבוגרים בגן לאומי אפולוניה. חגי יוחנן, ארכיאולוג אפולוניה, שותף לחפירות בגן הלאומי מזה 23 שנה, מזמין אתכם להצטרף אליו להדרכה מיוחדת, בשעות הבוקר המוקדמות, בעקבות השרידים המגוונים החושפים את עושרה וגודלה של העיר אפולוניה לתקופותיה. במסגרת הסיור נגיע למקומות שאינם נגישים בדרך כלל לקהל המבקרים באתר ונוכל לשאול שאלות ולתהות על המורכבות של האתר המרהיב. הסיור נועד למיטיבי לכת וחובבי ארכיאולוגיה האוהבים לכתת רגליהם במקומות לא שגרתיים.

מתי: ימי שבת 3.11, 1.12, בשעה 07:30. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.  מספר המקומות מוגבל! יש להירשם מראש בטלפון 09-9550929

בנוסף, בחודש נובמבר תיחפר חפירה ארכיאולוגית במתחם המבצר שבגן לאומי אפולוניה. אתם מוזמנים להציץ בעבודת הארכיאולוג והחופרים ולהבין מדוע חופרים, איך נראית חפירה ארכיאולוגית ובעיקר – מה מצפים החופרים למצוא? את הסיור ידריכו פרופסור אורן טל או חגי יוחנן, מנהל הגן הלאומי בעבר ומנהל החפירה הארכיאולוגית. בסיור תיחשפו למוכר ולידוע ולמה שאולי עוד עתיד להתגלות.
משך הסיור כשעתיים, מתאים למתעניינים בתחום. מתי: ימי שלישי בנובמבר, בשעה 12:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויים.

פסטיבל שער לשירה של "הליקון" והשנה בסימן "זהות" 22-24/11 , התיאטרון העברי ערבי, יפו הארועים פתוחים לקהל הרחב, ללא תשלום.

"שער" פסטיבל השירה הבינלאומי ה- 17 של הליקון – העמותה לקידום השירה בישראל, יתקיים השנה בתיאטרון העברי ערבי ביפו. בפסטיבל צפויים להשתתף כ- 40 משוררים ותיקים וחדשים מהארץ מחו"ל. במהלך שלושת ימי הפסטיבל יתקיימו אירועי שירה ומוזיקה שונים, מפגשים עם משוררים שיספרו על תהליך היצירה שלהם, מופעים מוזיקליים ועוד.

מופע של הרכב הגרוב "אפרו בגדד" ? מפגש אמן ומופע מוזיקה של מיכה שיטרית ? מופע  של הזמרת העולה דניאל קריאף ? מופע פופ של הזמרת צליל דנין  ועוד

פסטיבל "שער"  יעסוק השנה בנושא "זהות". משוררים ומשוררות מהארץ ומחו"ל יקראו, יספרו ויערכו דיאלוגים מרתקים עם יוצרים מתחומים שונים,  יפרקו ויחברו את מרכיבי הזהות –  דרך גדרות והגדרות, של שפה, גוף, מין, הממשי והווירטואלי. המשתתפים יקראו ויספרו על חלקם של הורינו וילדינו בגיבוש זהות, על הקשרים הסבוכים בין הבית, זיכרונות, והשכחה. על זיכרון קולקטיבי המועבר מדור לדור והאופן שבו השירה יוצרת ריבוי קולות וזהויות והופכת בדיה לאמת ואמת לבדיה.

פסטיבל שער לשירה, מנוהל ומופק ביוזמה של "הליקון" עמותה לקידום השירה בישראל ומציע במה למשוררים, צעירים וותיקים מהארץ ומחו"ל. בפסטיבל ניתן ביטוי לשירה חדשה ולדיאלוג של אמנויות שונות עם השירה. הישג מרשים ירשם השנה לפסטיבל, שאליו יגיעו 3 מנהלי פסטיבלים מהמובילים בעולם מתחום השירה ועשרה משוררים ומשוררות בינלאומיים מצרפת, מקדוניה, הונגריה,  איטליה, פורטוגל, רומניה, לטווניה, אסטוניה ועוד. פסטיבל שער ישמור גם השנה על המסורת של שילוב שירה ואמנויות אחרות, תוך יצירת שיח קרוב ובלתי אמצעי בין משורר לקהל, לאפשר לקהל לטעום מתהליכי היצירה של המשורר.

בין אירועי הפסטיבל: אירוע "סלפי בלי פילטר"- בו משוררים ומשוררות מכל העולם יקראו שירה בשפות שונות בהן: עברית, הונגרית, אסטונית, פורטוגזית, איטלקית ועוד. האירוע מציע הקשבה לצליליות של השפה ללא תרגום.'עומדת בשום ארץ' לרגל יציאת ספר השירה של הפילוסופית חנה ארנדט משוררות\ים וחוקרי תרבות יקראו משיריה וישוחחו על הניגודים בדמותה. אירוע 'איף יו לייק מי- שייר'- אירוע המציע מבט  על תפיסת האני בעידן הווירטואלי, על היכולת לכתוב ולמחוק זהויות. 'לא על האוכל לבדו" – שירה, אוכל וזכרונות ילדות' – אירוע שירה קולינרי בו השפית היפואית, מייסר סרי, תדגים ותספר על האוכל הערבי המסורתי מבית אמה, יחד איתה משוררות\ים יקראו שירים על חוויות וזיכרונות שטמונים בטעמי ילדות. 'קברט יפו' – אירוע מוסיקה, תיאטרון ושירה מלב ליבה של 'כלת הים', יפו. 'בגוף אני מבינה'- אירוע שירה על הגוף הנשי כמכונן זהות. באירוע ישולבו קטעי מחול, פרופורמנס ומוזיקה חיה מתוך המופע  Tragedy of being של הכוראוגרפית והיוצרת, ענת גרגוריו. אירוע 'לקול  שאלה תשובה' על זהות ומהות דתית ועוד.

בתוך  אירועי השירה יופיעו בפסטיבל גם הרכבים מוזיקליים ייחודים בניהם: מופע מוזיקה של הרכב הגרוב 'אפרו בגדאד' יחד עם המוזיקאי, יאיר דלאל. מופע המשלב מקצבים אפריקאיים, מוזיקה אתיופית ומלודיות מזרחיות. בנוסף יתקיים מופע מרענן של הזמרת דניאל קריאף, שפרצה לתודעה בשיר 'מי הפורבינציאל' של להקת 'טיפקס' ולאחרונה שחררה את הסינגל  החדש שלה 'תורי לומר', המוזיקאית צליל דנין במופע פופ ישראלי-תימני ועוד.

צליל דנין צילום איליה מלניקוב

בין המשוררים והמשוררות ששתתפו באירועים: נורית זרחי, אגי משעול, רוני סומק, סיגל בן יאיר, שמעון אדף, שיחה ח'ליווה, אלי אליהו, ענת זכריה, עמיחי חסון,  רן שפירא, רג'אא נטור, דורי מנור, ענת לוין, עדי קיסר, יקיר בן משה, חדוה הרכבי, רועי חסן, מורן אריה, גיורא פישר, יונתן ברג, אופיר נוריאל, יודית שחר, נעה שקרג'י. בין המשוררים מחו"ל המתארחים בפסטיבל: המשוררים הצרפתיים: Eric Sarner, Zeno Bianu, Laure Cambau, Natasha Sardzoska ממקדוניה, Gabor Lanczkor מהנוגריה, Matilde Campilho מפורטוגל, Marilena Rendu מאיטיליה, Andrei Dósa מרומניה, Giedr? Kazlauskait? מלטביה ו Matuora מאסטוניה.

לפרטים מלאים אודות הפסטיבל: www.helicon.org.il

צפון

קונצרט בטבע- עונת הקונצרטים בפארק רמת הנדיב בפתח: אחת לחודש, בימי שישי בבוקר (בחודש נובמבר ב16.11), יתקיימו קונצרטים בלב הגנים הירוקים, בהשתתפות הרכבים קלאסיים שונים –  הכניסה ללא עלות!!

באמפי הממוקם בלב הגנים המרהיבים של רמת הנדיב, בו קבורים הברון רוטשילד ורעייתו, מוזמנים המבקרים להתחיל את סוף השבוע באווירה אחרת ולחוות חוויה מוזיקלית מיוחדת במינה..

בוקר, יום שישי, גנים מוריקים, ניחוח פריחה באווירה ו.. להאזין לקונצרט בסגנון קלאסי קל.

בהמשך למסורת ארוכת השנים של קונצרטים בטבע, יתקיים קונצרט הפתיחה בסדרת הקונצרטים של רמת הנדיב לשנת 2018-2019, ביום שישי, 16/11/18, בשעה 11:00, עם "הריקוד הבלתי נראה" של ההרכב "ירוק עד". מופע המשלב בין מיטב המוסיקה האירית המסורתית לבין שירים וקטעים אינסטרומנטליים מקוריים.

אמפי רמת הנדיב *הישיבה על הדשא באמפי, במקרה ש מזג אוויר סוער יידחה הקונצרט לשבוע שאחריו.

החורף הגיע השנה במלוא הדרו, נופי הגליל מוריקים ושופעים. פרויקט "כפר ביקרתם" מציע לנצל את החופשות לביקור מרתק בכפרים הדרוזים ולבקר בפסטיבל הזית שיתקיים ברחבי הגליל מתחילת נובמבר 2018.

מתחילת נובמבר יתקיים זו השנה ה-24  בגליל והגולן, פסטיבל ימי ענף הזית המסורתי .בתי הבד, מרכזי המבקרים, מטעי הזיתים, מסעדות ואטרקציות שונות, בלמעלה מ -60 ישובים, ישתפו פעולה יחדיו ויציגו למבקרים הרבים את תעשיית הזית הענפה על גווניה,

בחגיגה של תרבות, קולינריה, ותיירות ועם שפע של מראות, טעמים וניחוחות. פסטיבל ימי ענף הזית משתלב גם במסגרת פעילות "כפר ביקרתם". במסגרת הפסטיבל יתקיימו טיולים וסיורים מודרכים באזור, המשלבים טעימה מהתרבות המקומית, מסיק זיתים, פולקלור ומאכלים מקומיים. בכפרים ניתן למצוא שילוב מנצח של אותנטיות, קולינריה ומסורת.

למבקרים באתרי הפסטיבל ממתין מגוון פעילויות לכל המשפחה, צפייה והשתתפות במסיק מודרני ומסורתי, הסברים וצפייה על תהליך הפקת שמן הזית, סדנאות לכבישת זיתים, טיולים בכרמים, סדנאות יצירה, הרצאות על שמן הזית וסגולותיו הרפואיות, טעימות ופעילויות תרבות. פעילות הפסטיבל תתרכז בכל שבוע באזור אחר של הגליל, הגולן והעמקים, לפי קצב התקדמות המסיק באזורים השונים.

פרטים נוספים באתר: http://olivefestival.org.il/

בין סגול לצהוב – פריחת הסתיו בגולן
הסתיו מורגש היטב בגולן – רוחות קרירות מדגדגות בקצות האצבעות ואת הרקע הגולני הצהוב המוכר מעטרות נקודות נקודות של הפתעות פורחות נעימות. אלו פרחי הסתיו, הגיאופיטים המציצים מן הקרקע בכל שנה ומפתיעים ביופיים. בסיורנו נגיע אל רכס חזקה בשמורת טבע בשנית. נצא לסיור של שעה וחצי לכיוון הכפר הצ'רקסי העתיק ג'ואיזה, בדרך נהנה מפריחתן המרהיבה של החלמוניות ושל סתווניות התשבץ הנדירות, ניהנה מצילם של שלל סוגי האלונים האדירים המפארים את היער, נחפש סימנים של בעלי חיים ונגיע לבסוף למעיין הג'ואיזה. אגן המעיין שופץ בשיתוף חיילי המוצב הסמוך ונוער אלוני הבשן, הגרים ממש בתוך שמורת הטבע הקסומה.
המסלול אינו מעגלי. משך הסיור שעה וחצי (והקפצה בכלי רכב) והוא מיועד למשפחות מיטיבות לכת.
היכן: שמורת טבע רכס בשנית
מתי: שבת 3.11 בהרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*
מחיר:
מבוגר 45 ₪, ילד30 ₪. מנויים: מבוגר 25 ₪, ילד 20 ₪.

רזי העיר כורזים
הנכם מוזמנים למסע בזמן, לביקור בעיירה היהודית כורזים. לסייר בין בתי המגורים, בתי הבד, מקווה הטהרה ובית הכנסת המפואר!
העיירה, הבנויה באבן הבזלת, משמרת את הסגנון של כפרי היהודים בגולן. שרידי תעשיית שמן הזית וטחינת החיטה המיוחדת הקנו לה עושר ופאר. חיטת כורזים הייתה באיכות מעולה, הראויה לבית המקדש!
הסיורים בהדרכת מתנדבי גן קהילה – מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
היכן: גן לאומי כורזים
מתי: ימי שבת בחודשים נובמבר דצמבר, בשעות 10:00-14:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

הציפורים חולפות בשמי כוכב הירדן
נדידת הציפורים בעיצומה ובשמיים אפשר לצפות בשקנאים, בחסידות  ובעגורים הנודדים לאפריקה. מקומו הייחודי של המבצר על ציר הנדידה מאפשר לראות את העופות הנודדים במרחק נגיעה.
לכבוד חודש זה אנו מקיימים פעילות מיוחדת בגן לאומי כוכב הירדן בנושא נדידת ציפורים ויבשות, ובה משחקי משימות, סדנת יצירה וחידונים.
מתי: ימי שבת בנובמבר, בשעות 15:00-10:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

ציפורי עיר המשנה
בואו להלך ברחובות הקארדו והדקומנוס בגן לאומי ציפורי ולחזות בעושר הפסיפסים המספרים לנו על חיי תושבי העיר בעבר. על מסך ענקי נצפה בסרט על העיר ועל פועלו של רבי יהודה הנשיא, חותם המשנה.
הסיורים בהדרכת מתנדבי גן קהילה – מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
מתי: ימי שישי בחודשים נובמבר דצמבר, בשעות 11:00
ימי שבת בחודשים נובמבר דצמבר בשעות 11:00 ו-13:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

בואו לסייר במעיינות המרפא העתיקים בגן לאומי חמת טבריה, שאליהם ירד רבי שמעון בר יוחאי להירפא. נבקר בחמאם התורכי ובבית הכנסת הקדום בעל רצפת הפסיפס מהיפות בארץ.
המטיילים מוזמנים לשכשך רגליים במי המעיינות החמים. הסיורים בהדרכת מתנדבי גן קהילה – מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
מתי: ימי שישי בחודשים נובמבר דצמבר, בשעות 11:00, 12:00 ימי שבת בחודשים נובמבר דצמבר, בשעות 11:00, 12:00 ו-13:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

מקצה מצוק הארבל נצעד במסלול לתצפיות עוצרות נשימה על בקעת כנרות והרי הגולן והגליל. נשמע על הקרב בין הורדוס למתנגדיו היהודים, שהסתתרו במערות הארבל, וניהנה מיופי הטבע.
הסיורים בגן לאומי ושמורת טבע ארבל יתקיימו בהדרכת מתנדבי גן קהילה – מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
מתי: ימי שישי ושבת בחודשים נובמבר דצמבר, בשעות 10:00 – 13:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

בואו להכיר את חיי התושבים הרומיים בגן לאומי בית שאן. נבקר בתיאטרון המפואר, נהלך ברחובה הראשי של העיר, הקארדו, נסייר בבית המרחץ ונתוודע אל טיכה – אלת המזל של העיר.
הסיורים בהדרכת מתנדבי גן קהילה – מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
מתי: ימי שישי ושבת בנובמבר דצמבר, בשעות 10:30 ו-11:30. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

כרמל
הנשר והיחמור בגובה העיניים
סיור בשמורת טבע חי-בר כרמל ששרדה את השרפה הגדולה. נשמע על קורות השמורה בשרפה הגדולה, על פינוי בעלי החיים במהלך השרפה ועל פרויקט ההשבה שלהם לטבע. במהלך הסיור נפגוש את בעלי החיים שחזרו לחי-בר לאחר השרפה – נשרים, יחמורים, אייל הכרמל, עזי הבר וכבשי הבר
מתי: ימי שבת בנובמבר ודצמבר, בשעות 10:00, 12:00, 14:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים. מותנה במזג אויר

מערות קרירות בכרמל
סיור מודרך בנחל מערות, נבקר בשלוש מערות, נצפה בסרט במערה הארוכה, ונשמע על האתר הפרהיסטורי שזכה להכרה כאתר מורשת עולמית. ההדרכה ניתנת עי מדריכים מתנדבים מגן קהילה.
מתי: ימי שבת בנובמבר ודצמבר, בשעות 10:00- 15:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים

עששיות בקיסריה העתיקה
סיור ערב חווייתי בעתיקות קיסריה שבגן לאומי קיסריה, בליווי עששיות, כולל מעבר סתרים סודי המוביל אל העיר העתיקה, ביקור בנמל העתיק ובהיפודרום. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר.
מתי: ימי שישי בחודשים נובמבר ודצמבר, למעט יום שישי ה 7.12
בהרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639* מחיר: מבוגר 50 ₪, ילד 40 ₪; מנויים: מבוגר 45 ₪, ילד 35 ₪.

רוב פאר והדר בקיסריה העתיקה
סיור בן 45 דקות הכולל טעימה היסטורית וארכיאולוגית מהעיר המפוארת קיסריה. נסייר בעיר הצלבנית, נשמע על עלילות המלך הורדוס, ונחווה את הבריזה של הים המפואר של קיסריה. את הסיורים ידריכו מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים ויצאו במקביל משער הנמל (השער הצלבני) ומשער התיאטרון (השער הדרומי). הסיורים יודרכו על ידי מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
מתי: ימי שבת בנובמבר ודצמבר, בשעות 11:00, 12:00 ו-13:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים של של רשות הטבע והגנים..

מחוז יו"ש

מדריך טיול קולי באתר
המדריך הקולי באתר השומרוני הטוב ובפארק (גן לאומי ) קומראן  שלוקח אתכם למסע חווייתי תרבותי ומעבר לזמן – צאו לטייל עם חברים או עם בני המשפחה באתר ועם מערכת ההדרכה הקולית החדשה שלנו , עצרו בנקודות העניין וצללו יחד בהנאה אל העבר.
מתי: במשך כל השבוע ובשעות פעילות האתר. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

נביא בשלייקס 

קהילת מתנדבי נבי סמואל של רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לסיור ללא תשלום באתר פארק (גן לאומי) נבי סמואל . מדובר בסיור מרתק בגן לאומי שמואל הנביא (נבי סמואל) בעקבות אמונות ומסורות, כובשים וסיפורי קרבות. נעלה לתצפית הגג המרהיבה הצופה על ירושלים והסביבה, נציץ בגן הארכיאולוגי, נבקר במחצבה הקדומה, נחצה את גן המקלט לצמחים מוגנים ונרד למעיין חנה.
מתי: ימי רביעי וחמישי בנובמבר, בשעה 14:00. עוד באתר: ניתן להזמין סיורים ללא תשלום בהדרכת מתנדבים בתיאום מראש ובימים א-ה בלבד .
להזמנת סיורים באתר או סיורי חלאקה יש לתאם במרכז חינוך והסברה שומרון: 09-9539222 ללא תשלום.

ההר המבורך
סיור עם מתנדבי אתר הר גריזים בין ברכה לקללה, שכבות הזמן ונופי בראשית. במהלך הסיור נשמע על עולמם של השומרונים שגרים בשכונה הסמוכה, נציץ לבתי המגורים מהתקופה ההלניסטית, נאתר את שרידי בית המקדש השומרוני שנמצאו במקום וננסה לזהות את קבר יוסף ממרפסת העץ  הצופה מהאתר לעיר שכם המונחת ככף היד למרגלות ההר. * מומלץ להצטייד בלבוש מחמם (מעיל )

מתי: ימי שישי בנובמבר, בשעה: 11:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

חוזרים לשמורה החבויה

סיור טבע חווייתי משפחתי בנאת המדבר שבשמורת עיינות צוקים שכיית חמדה יפהפייה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות מים לשכשוך.

מתי: ימי שישי ושבת, הסיורים יצאו בשעות: 10:00, 12:00 , 14:00.

בימים שישי וראשון יתקיימו גם סיורים באנגלית בשעות 11:00, 13:00.
בימי שישי יתקיים גם סיור בערבית בשעות 11:00, 13:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ניתן להוריד את החוברת כאן או לרכוש באתר.        

תל חברון הקדומה
סיור מרתק בחברון הקדומה (תל רומיידה), בירתו הראשונה של רועה הצאן דוד, צעיר בניו של ישי מבית לחם, שבה הוכתר ועליה מלך כ- 7 שנים עד לכיבוש ירושלים והכתרתה כבירת ממלכת יהודה. במהלך הסיור באתר בין עצי הזית העתיקים הפזורים באתר ניתן לראות את שרידי "חומות הענקים" כפי שתיאורם המרגלים בסיפור המקראי. ובקרבת מקום נפגוש גם מקוואות מהגדולים שנמצאו בארץ גתות בית ייצור לכלי חרס מבני מגורים. הצטרפו לחוויה מרתקת במקום בו הכול החל.
בנוסף: ניתן לשלב בסיור שבתל  גם עליה לציון קבר ישי ורות, לערוך ביקור גם מערת המכפלה ובמיצג "לגעת ברוח" שבמרכז המבקרים שבבית הדסה (המיצג בתשלום).
מתי: ימי רביעי ושישי בלבד  בהרשמה מראש להזמנת סיור: מרכז המבקרים והתיירות חברון טל- 072-2213660 \ orders@hebron.com ללא תשלום

משחור לירוק – דרושים מתנדבים לשיקום השמורה 
דרושים מתנדבים שרוצים לסייע במניעת שרפות ובעבודות שיקום בעינות צוקים.
בראש השנה פרצה דלקה בשמורה, כילתה מאות דונמים ופגעה בחי והצומח הייחודיים. רוצים לעזור לנו בשיקום השמורה ובמניעת השרפה הבאה, ולא מפחדים מעבודת שטח קשה?
הפשילו שרוולים והצטרפו לצוות פקחי השמורה שלנו במבצע לשיקומה.

כמו כן נצא לסיור באזור הבריכה שבשמורה החבויה ואולי גם נפגוש חלק מבעלי החיים.    הפעילות מגיל 18!  

היכן: שמורת טבע עינות צוקים מתי: ימי חמישי בנובמבר  בהרשמה מראש בטלפון 3639* ללא תשלום

מהטיפה לשיטפון 

חולמים לראות שטפון רב עוצמה? הירשמו לסיור דרך מוקד המידע שלנו ואנו "נקפיץ" אתכם לטיול ביום בו תהיה סבירות גבוהה לצפות בשיטפון. הצטרפו לצוות המדריכים שלנו שיובילו אתכם בבטחה אל הנחלים המדבריים הזורמים בעזרת עדכונים מהשטח תיהנו מחוויה מסעירה ותלמדו על דרכי היווצרות של השיטפונות, על האקלים המדברי ועל הסכנות הכרוכות בכך. הטיול ברכבים פרטיים ואינו כרוך בנסיעת שטח.

היכן: צפון מדבר יהודה – המסלול המדויק ייקבע בהתאם לדיווחים מהשטח על הזרימות בנחלים. מתי: מועד הטיול ייקבע בהתאם לתנאי מזג האוויר ובהתראה קצרה. מוקד המידע יהיה בקשר טלפוני עם הרשומים לאחר קביעת המועד הסופי לטיול.

בהרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639* מחיר: מבוגר – 45 ₪, ילד – 30 ₪; מנויים: מבוגר – 25 ₪, ילד – 20 ₪.

דרום

לקראת עונת מסיק הזיתים ששיאה הינו בחודש נובמבר מתקיימים ברחבי הארץ מגוון של אירועים למשפחות, וכך גם ברמת הנגב. את אירועי התוכן מנהלות דורית ונורית מ"שביל הידע במדבר", המתמחה בסיורי תוכן וידע ברחבי הנגב, והמזמינות משפחות וקבוצות לחווית מסיק בסגנון מדברי.

החל מתחילת נובמבר ולאורך כל החודש יתקיימו בימי שישי אירועי מסיק זיתים אישי למשפחות, שיגלו  מה קורה לזיתים שגדלים במים מליחים לעומת מים רגילים, ישמעו על הכנת שמני הזית וגם יתנסו באופן אישי במסיק הזיתים ויקבלו במתנה צנצנת להכנת הזיתים ומתכון לכבישתם.

כל אלו לצד הכרות עם החידושים של המרכז לחקלאות מדברית, הממחיש בפני המבקרים את  האתגרים של החקלאות במדבר, ומזמין אותם לגלות את סוד ההצלחה הבינלאומית של העגבניות, הפלפלים ותותי שדה, כנגד כל הסיכויים ובתנאים בלתי אפשריים. הביקור כולל גם טעימת ירקות בחנות מתוצרת מקומית.
ותוספת ייחודית – תצפית והסבר על המגה פרויקט הסולארי הגדול ביותר בארץ וגם על המגדל הסולארי הגבוה בעולם!

מועד הסיור: ימי שישי, בשעה: 13:30. משך הסיור: כשעתיים וחצי. נגיש לנכים. עלות כרטיס רגיל: 54 ש"ח למשתתף. התשלום מגיל 4.
פרטי קשר: 852885208-info@moprn.co.il*הנחות לחברי המועדונים, תושבי רמת הנגב ואורחיהם, בהכנסת קוד קופון: RNG.

אודות juli1974

אקדמאית, אמא ל-3, יחצנית מסיבות לשעבר, עוסקת בתחום בקרת פרויקטים
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: