פעילות בדצמבר וחנוכה 2018 לכל המשפחה

הזמן טס והחג חנוכה מתקרב. רכזתי עבורכם מגוון פעילויות בכל הארץ ולכל המשפחה בחודש דצמבר ובחג החנוכה.

מרכז

חנוכה 2018 במוזיאון פתח תקוה לאמנות: מדליקים את האור – מסע לילי לכל המשפחה "מוזיאון הלחם" – הצגה מצחיקה לכל המשפחה | סיור עששיות | סדנאות אור וחושך | סיורים בתערוכות המוזיאון

יום חמישי 6.12, בין השעות 17:00-20:00

מוזיאון פתח תקוה לאמנות מזמין אתכם להפנינג מיוחד למשפחות באווירת החנוכה, בהשראת התערוכה המרכזית במוזיאון, "הזדמנות אחרונה לראות", שעוסקת במסעות. במהלך האירוע יתקיימו פעילויות לכל המשפחה:

בסיור עששיות במוזיאון ראשונים ההיסטורי המשתתפים יגלו את המוצגים במוזיאון והסיפורים שמאחוריהם, לאור העששיות הקסום, וישתתפו בחידון אינטראקטיבי מיוחד לחנוכה. בנוסף יתקיימו סיורים לילדים בתערוכת האמנות, וצוות מחלקת החינוך יעביר סדנאות יצירה בנושא אור וחושך סדנת צלליות, סדנת כתב-סתרים, צילום באור, והכנת חנוכייה בסדנת הדפס

באירוע תעלה גם ההצגה ההומוריסטית "מוזיאון הלחם": במוזיאון זעיר שנפתח בקריית המוזיאונים, שתי המדריכות חושפות בפני הקהל בסיור סוריאליסטי את אחת התקופות שנמחקו מעל דפי ההיסטוריה: תקופת הלחם! כל פריט באוסף משקף תגלית ארכיאולוגית גדולה ובעלת משמעות רבה. מתי התגלתה הסופגנייה הראשונה בתולדות האנושות? ממה היו עשויות הלביבות בתקופת הלחם? ומי הוא מלך הספינג'?

ההצגה תעלה שלוש פעמים במהלך הערב, בשעות 17:30, 18:15 ו-19:00.

קליפ לטיזר מוזיאון הלחם

מחיר כניסה לאירועים:

35 ₪ לילד, 15 ₪ למבוגר הנחה מיוחדת למחזיקי כרטיס תושב פתח תקוה +  לינק לרכישת כרטיסים: https://eventbuzz.co.il/lp/event/htsdr

חורף של אופרה בשוק הפשפשים: עיריית תל אביב – יפו יוזמת יחד עם האופרה הישראלית הפתעה משמחת לימי שישי הקרים. סולני האופרה הישראלית יפשטו על סמטאות שוק הפשפשים ויפתיעו את הקהל באריות, דואטים וקטעי שירה פופולריים מעולם האופרה, האופרטה ומחזות הזמר בימי שישי של חודשי החורף בתל אביב – יפו, במוזיקה אופראית קלילה ואהובה. במידה ומזג האוויר לא יאפשר זאת, הפעילות תידחה לשבוע לאחר מכן.

צילום יוסי צבקר

מתי: מדי יום שישי בחודש דצמבר בין השעות 11:00 עד 13:30. איפה: רחבת עמיעד בשוק הפשפשים, רחוב עמיעד 12, יפו.כמה: חינם.

מה: הדלקת חנוכיות ענק: כמיטב המסורת, גם השנה שליחי חב"ד בתל אביב יערכו בכיכרות העיר, בשיתוף עיריית תל אביב – יפו, הדלקת נרות במהלך חג החנוכה, בליווי מוזיקה חיה של קלידן שינגן את נעימות החג האהובות והמוכרות ויזמין את החוגגים להצטרף לשירה בציבור. בכיכר רבין תודלק מדי ערב החנוכייה הגדולה ביותר בארץ המיתמרת לגובה של לא פחות מ-10 מטרים, לצדה יתקיימו סדנאות יצירה לילדים. ביום רביעי ה-5.12.18 בשעה 18:00 תופרח לשמים לראשונה בישראל חנוכייה במסגרת הפנינג חנוכה UP, באמצעות בלוני הליום מאירים ובעזרת הקהל. חנוכיית הענק שתודלק מדי ערב בכיכר התרבות מתנשאת לגובה של 5 מטרים והותאמה לעיצוב הכיכר המחודשת. גם בכיכר דיזנגוף תודלק מדי ערב חנוכייה בגובה של 4 מטרים זו השנה ה-35 ברציפות.

מתי: בין התאריכים 2-9.12.18. בכיכר רבין הדלקת הנרות תתקיים בימים א'-ה' בשעה 18:00, בשישי בשעה 15:45 ובמוצ"ש בשעה 19:30. בכיכר התרבות הדלקת הנרות תתקיים בימים א'-ה' בשעה 17:00, בשישי בשעה 15:45 ובמוצ"ש בשעה 20:30. בכיכר דיזנגוף הדלקת הנרות תתקיים בימים א'-ה' בשעה 19:00, בשישי בשעה 15:45 ובמוצ"ש בשעה 20:00.

איפה: בכיכר רבין, כיכר התרבות ובכיכר דיזנגוף.כמה: חינם.

בחנוכה, בוחרים בבילוי משפחתי ב"יפו אקספרס". בלב העיר יפו, במבנה מחודש, נפתחה לאחרונה אטרקציה תיירותית חדשה לכל המשפחה (מגיל 4-99). נסיעה ברכבת וירטואלית ברחבי העיר יפו העתיקה, תוך מסע קסום בזמן, חוזרים 3500 שנה אחורה ולוקחים חלק בהיסטוריה של העיר מאז ועד היום. ניחוחות המקום, משלבים ישן לצד חדש. חוויה חושית באמצעות מציאות מדומה שמוקרנת כולה דרך משקפי VR. מגיעים לתחנת הרכבת, ממתינים לקרון, שעוצב בקפידה, מתיישבים בכיסאות מתקדמים שנעים במהלך המסע ב-360 מעלות ויוצאים לדרך. (אורך המסע : כ-13 דק').

כמה:  מחיר מדליק לחנוכה : כרטיס משפחתי 2 מבוגרים + 2  ילדים בעלות של 105 ₪. כרטיס בודד למבוגר/ילד 30 ₪ במקום 35 ₪. איפה:  בית האשל 9 , יפו  (חניה בקרבת מקום) קומה מינוס 1 (SPACE NO.9ׂ) מתי:  10:00 – 19:00

לפרטים:  3471 * http://yafoexpress.co.il/


בחג החנוכה הקרוב תקיים החברה לפיתוח יפו העתיקה סיורי חנוכיות ואור ביפו העתיקה, חוויה מדליקה לכל המשפחה בסמטאות יפו העתיקה. הסיור יעבור בין בתי האמנים, הגלריות והסטודיות שלרגל החג יצרו ויציגו חנוכיות עתיקות ואמנותיות שיוארו בחשכה. הסיור יתובל בסיפורים על החיים ביפו העתיקה תחת שלטון היוונים ובתקופת החשמונאים ויכלול בין היתר תצפית מרהיבה על שלל האורות המקיפים את יפו 

צילום דורון סהר

בנוסף לסיורים אלו, המבקרים ביפו העתיקה יוכלו לבקר בתערוכת "המיטב של שבוע האיור 2018" שתוצג בגלריית הרחוב הפתוחה בסמטאות יפו העתיקה.  התערוכה כוללת את מיטב העבודות מתוך התערוכות שהוצגו במסגרת שבוע האיור שהתקיים במהלך חודש נובמבר ברחבי תל אביב יפו. העבודות יוצגו בתוך קופסאות אור אשר יוארו גם בחשכה.

הסיור יתקיים בימי רביעי וחמישי , 5-6/12, בשעות 17:00 ו- 19:00 ויש להירשם אליו מראש באתר יפו העתיקה www.oldjaffa.co.il. התשלום במקום ובמזומן בלבד

מחיר : 30 ₪ למשתתף / 15 ₪ למחזיק כרטיס דיגיתלהסיור ייצא מקפה קדם -מזל דגים1 יפו העתיקה

חנוכה שמח לכל המשפחה במרכז המבקרים של טורא ברחלים – 3-6.12.2018 בין השעות 08:00-17:00

טעימות שמן זית איכותי * טעימת יינות * מעיין פסטורלי במרחק הליכה לפיקניק משפחתי *  ללא תשלום – בתיאום מראש בלבד

לרגל עונת המסיק וייצור שמן הזית מזמין לראשונה בית הבד של טורא את הקהל הרחב להכיר את שמן הזית המופק במקום. יקב טורא נודע בשל איכות היינות שלו ועתה החליטו ארז וורד בן סעדון, בעלי היקב ובית הבד לחשוף את ייצור שמן הזית ולהזמין את המשפחות להגיע בחנוכה – חג האור, ללמוד מקרוב על כל תהליך ייצור שמן הזית ולהצטרף לטעימות חינם של סוגי השמן האיכותי המופק בבית הבד של טורא מזיתים הגדלים בכרמי האזור.

עובדה ידועה היא שייצור שמן זית וגידול זיתים היה נהוג כבר לפני אלפי שנים באזור השומרון. במקום גתות ובתי בד עתיקים. האקלים הנח והמעולה באזור מאפשר לגדל כרמי זיתים איכותיים במקום ולייצר מהם שמנים באיכות גבוהה.

בית הבד פועל לצד יקב טורא שבישוב רחלים. במקום מרכז מבקרים אליו מגיעים המבקרים המוזמנים כאמור ללמוד על כל תהליך ייצור השמן והפקתו. בית בד הבוטיק של טורא מצויד במיטב הטכנולוגיה החדישה בתחום ומייצר כ-35 טון  שמן זית כתית מעולה מידי שנה. השנה ,לראשונה, כאמור החליטו בעלי בית הבד לפתוח את בית הבד את שמן הזית לקהל הרחב.

כרמי הזיתים מהם מופק שמן הזית ממוקמים על גדות נחל שילה. כ-300 דונם שטחם, בהם גדלים על אדמת טרה רוסה סלעית, באקלים קריר ובשמש בריאה, זנים כמו פיקואל ברנע וארבקינה, לאחרונה אף נכנסו זיתים חדשים מזנים סורי ופישולין. המיקום המיוחד והזנים שנבחרו הם הנוסחה לייצור שמן זית כתית מעולה כפי שמסביר ארז בן סעדון: "גידול בהר הגבוה מקבל בין 600 מ"מ גשם בשנה, חמיצות נמוכה מ-0.3, בגלל הגובה, הקור והטמפ' הנמוכה לאורך כל השנה. מה שהופך את שמן הזית שלנו למוצר מעולה ואיכותי".

את שמן הזית כמו את יינות טורא ניתן לרכוש באתר http://www.turawinery.com/he/

או בטלפון: לפרטים והזמנות : יקב טורא: 02-6508882 ורד 052-7966613  כשרות בדץ בית יוסף,OU ,הרב אונגר ורב הישוב רחלים הביקור במקום בתיאום מראש בלבד.

מה: נינג'ה קידס בתל אביב: טירוף נינג'ת ישראל יסתער על דיזנגוף סנטר בחג החנוכה ויציע חוויה מאתגרת במיוחד לילדים בגילאי 5-12, שיוכלו לנסות מסלול של "גדולים". את הפעילות יובילו זוכי העונה הראשונה של נינג'ה ישראל, יובל שמלא ואלכס חזנוב, הזוכים הגדולים של העונה הראשונה של התכנית בישראל, שיבקרו במתחם המיוחד בכל יום. אלוף הנינג'ה הישראלי ידריך, ידגים ואף יצטלם למזכרת עם מבקרי נינג'ת קידס, שיוזמנו להפגין את כישוריהם הפיזיים על מסלול מכשולים שייבנה במיוחד במקום. המסלול ייפרס על כ-25 מטרים שיציעו בין היתר טבעות, רשת חבלים, מחטים ואתגרים נוספים. על כל משתתף להגיע לפעילות בליווי הורה.

מתי: 3-5.12.18, בין השעות 11:00 עד 19:00. איפה: דיזנגוף סנטר, בבוטיק המעצבים שבקומה 1-, רחוב דיזנגוף 50, ת"א. כמה: חינם.

מה: יריד אוספים נוסטלגיים: מי לא אוהב להתרפק על הנוסטלגיה? דיזנגוף סנטר יאפשר חזרה לילדות ביריד מכירות מיוחד של אספני חלומות עם אוספים מיוחדים של פריטים נדירים ומרצ'נדייז של הלהיטים הגדולים ביותר מכל הז'אנרים בכל עשור. ביריד ניתן יהיה למצוא בובות גיבורי על כמו גל גדות וסופרמן, מוצרי וולט דיסני, קלפי חבורת הזבל, מייקל ג'קסון, זוהר ארגוב, אריק איינשטיין, צבי הנינג'ה, מלחמת הכוכבים, אוספי ענק של דיסקים, 50 קלטות טייפ של הביטלס וקלטות נדירות של פינק פלויד, לייזר דיסק, די וי די ווידאו, מוזיקה אלטרנטיבית, ג'אז, מטאל, רוק ישראלי ועוד. מבקרי היריד יוכלו לשחק בחינם במשחקי טלוויזיה דוגמת אטארי.

מתי: יום שישי ה-7.12.18 בין השעות 10:00 עד 16:00. איפה: דיזנגוף סנטר, גשר ברוריה, רחוב דיזנגוף 50, ת"א. כמה: חינם.

מה: הדלקת נרות במעמד ראש המועצה באבן יהודה: המרכז של קרסו, מתחם הבילוי החדש שבלב אבן יהודה, יערוך מדי ערב במהלך חג החנוכה אירועי הדלקת נרות בשעה 17:30. בנוסף, טקס הדלקת הנר הראשון של חנוכה, יתקיים במעמד ראש המועצה המקומית אבן יהודה אברהם הררי ונציגי בית חב"ד. מיד לאחר חלוקת הסופגניות החמות והטריות יתקיים הפנינג חגיגי ברוח החג, במסגרתו דמויות שטח מוארות יכניסו את הילדים לאווירת חג האורות, ויציעו למבקרים להשתתף בסדנאות יצירה.

מתי: ביום ראשון ה-2.12.18 החל מהשעה 17:30. איפה: המרכז של קרסו, רחוב המייסדים 62 פינת ההסתדרות, אבן יהודה כמה: חינם.

מה: פסטיבל חורף יצירתי באשקלון: ביום שני ה-3.12.18 בין השעות 16:30-19:00 יוצעו אטרקציות שאסור להחמיץ כמו פעלולנים שהולכים על קביים, עמדת צילום מגנט, עמדת איפור, עמדת נצנצים וסדנאות יצירה. ביום שלישי ה-4.12.18 בשעה 17:30 תתקיים סדנת יצירה של "קשקוש" במהלכה יכינו הילדים סביבון מחימר.

מתי: בימים שני ושלישי ה-3-4.12.18. איפה: קניון חוצות אשקלון: שד' בן גוריון, רחוב נח"ל 1, אשקלון. כמה: חינם.

מה: מתחם בילוי חווייתי עם פינות הפעלה בבאר יעקב:  ביום שני יוצעו מספר פינות הפעלה ברוח החג של בית חב"ד וביום רביעי תתקיים חגיגת חנוכה שמחה ומוארת במיוחד עם הפעלת להיט הילדים NERF בתחנת הפעלה שתשלב אקדחי NERF עם פעילות קבוצתית המשלבת חשיבה אסטרטגית ותחנת יצירה ברוח חג החנוכה במהלכה הילדים ילמדו לבנות סביבון מעץ, סדנת הכנת קינוחים בהשראת מתכוני חג החנוכה האהובים, תחנת ספורט בה הילדים יוכלו להוציא את האנרגיות במסלולי מכשולים מאתגרים ומהנים במיוחד.

מתי: ביום שני ה-3.12.18 בשעה 17:00 וביום רביעי ה-5.12.18, החל מהשעה 16:30. איפה: קניון באר יעקב: רחוב שא-נס 17, באר יעקב.כמה: חינם.

מה: פסטיבל אורות ואש במעלה אדומים: פסטיבל אורות עם מופעי אש מרהיבים, דמויות שטח מוארות וסגנוניות ומלא סדנאות שיאירו את החג, כמו סדנת  איפור וקעקועים מוארים, סדנת  צמות זוהרות עם תוספות שיער, סדנת לקים זוהרים, סדנת עיצוב בלוני אורז מעוצבים והפרחת בלונים, סדנת יצירת עששיות עם נר ועוד.

מתי: יום ראשון ה-9.12.18 החל מ-17:00. איפה: המרכז של קרסו במעלה אדומים: רחוב הרכס 31, מעלה אדומים. כמה: חינם.

מה: אליפות ישראל התשיעית בספורט סטאקינג: הסטאקינג הוא ספורט זריזות עם כוסות מהן בונים ואוספים רצף של פירמידות צבעוניות. סטאקרים מגיל גן ועד גיל הזהב מכל רחבי הארץ יתחרו באתגר מול השעון לבנייה ואיסוף פירמידות מכוסות במהירות, במטרה לשבור את השיא האישי שלהם, שיאים ישראלים ואף את שיאי העולם. התחרות תתקיים תחת פיקוח נציגות של ההתאחדות העולמית לספורט סטאקינג (WSSA) המקיימת תחרויות דומות בעשרות מדינות ברחבי העולם. המתחרים יחולקו לפי קבוצות מין וגיל. ניתן להירשם עד ה-1.12.18 באתר ספיד סטאקס ישראל: https://goo.gl/osx32Q

מתי: יום ראשון ה-9.12.18 החל מ-15:30 ועד 19:30. איפה: דיזנגוף סנטר, בוטיק המעצבים בקומה 1-, רחוב דיזנגוף 50, ת"א. כמה: 50 ₪ לנרשמים עד ה-20.11.18. 60 ₪ לנרשמים בין ה-21-30.11.18. הצפייה בלבד הינה בחינם.

במהלך חג החנוכה 2018 יציב נמל תל אביב על הדק, מיצב סביבוני ענק מוארים וצבעוניים בשם "מסתובבים בנמל תל אביב", המבקרים יוכלו להצטלם עם המיצב ולהעלות לחשבון האינסטגרם שלהם עם ההאשטאג #SvivoNamal  ולתייג את הנמל @tlv_port (התמונות המקוריות יעלו בדף האינסטגרם הרשמי של הנמל).

קרדיט צילום הדמיה: סטודיו סיטי פלטון

כמו כן, במהלך החג תתקיים בנמל תל אביב הפעלה חוויתית לכל המשפחה: אליפות הסביבונים של נמל תל אביב, האליפות נושאת פרסים ותשלב הפעלות כיפיות של משחקים , חידונים וריקודים ברוח חג החנוכה המותאמות למשפחות בכל הגילאים . ביחד עם מקצי תחרויות סביבונים היתוליות ומלאות הומור.

המיצב יואר ויתקיים רצוף לאורך כל ימות ולילות חג החנוכה 2-10 בדצמבר הפעילות תתקיים בימים שלישי רביעי וחמישי  4-5-6.12 בין השעות 11:00-16:00 הפעילות בכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי ובהתאם למזג האוויר.

לגעת בחלל- הפנינג חנוכה 2018 – אירוע אסטרונומי לכל המשפחה בטכנודע חדרה 

צילום ענבל בראור

מתי? בימים ד'-ה', וביום א' בתאריכים  5-6/12/18 ו- 9/12/18 ובין השעות 09:00-16:00 .

מה? בואו להיות אסטרונאוטים ולגעת בחלל –  ה"טכנודע " בחדרה מציע סיור בין כוכבים לכל המשפחה. בין היתר יסיירו המשתתפים בין תחנות שונות במרחב האסטרונומי ויחוו את הכוכבים אליהם יגיעו . החוויה תועבר באמצעות ניסויים, תפאורה, הדגמות ובניית דגמים.

עוד במקום, פארק ומוזיאון מדע, חידון אינטראקטיבי ועוד …

כמה? ילד – 80 ₪. מבוגר / מלווה- 48 ₪. הכניסה לפלנטריום הינה  בתשלום נוסף. למי: לכל המשפחה- ילדים החל מגיל 4

*ניתן למצוא כרטיסים מוזלים באתרי הקופונים ומועדוני ההטבות השונים   המחיר כולל פארק ומוזיאון המדע + פעילות חנוכה.

מוזיאון ופארק המדע סגורים בשישי שבת  לפרטים נוספים: טכנודע הרב נסים 2, חדרה טלפון: 04-6333505 אתר: www.technoda.org.il     


ירושלים

חנוכה כמעט כבר כאן. האמת, לא צריך להוציא סכומי כסף נכבדים כדי לבלות עם הילדים בחג. העיר ירושלים מזמינה אתכם ליהנות משלל אירועים ואטרקציות לקטנים ולגדולים במיוחד לחג החנוכה במחירים שווים לכל כיס וחלקם אף ללא תשלום כלל. אז זה הזמן לאסוף את כולם ולעלות לבירה, בוקר או בערב, יום אחד או יומיים.

ריכזנו עבורכם כאן כמה המלצות לבילוי משפחתי באתרי העיר. צרפנו גם כמה המלצות קולינריות מעולות המתאימות לכל המשפחה ואם ממש תרצו להישאר אז גם מלונות במחירים שפויים.

אז מה מחכה לכם בעיר?

חנוכלים – פסטיבל רחוב בעיר העתיקה – מיוחד לחנוכה

מה בתכנית? באווירה חגיגית וייחודית של חנוכה מוזמן הקהל הרחב לחווייה של מיצגים מוארים ואינטראקטיביים, מיצג וידיאו על חומות העיר העתיקה, מופע אש, תיאטרון רחוב והצגת ילדים, מוסיקה חיה ושלל פעילויות לכל המשפחה במסלול רצוף פעילויות ואטרקציות החל מרחבת שער יפו אל עבר סמטאות העיר העתיקה והרובע היהודי אשר תושביו מוציאים חנוכיות מוארות מחוץ לבתיהם. על החומה תוקרן בשידור חי, מידי ערב, הדלקת חנוכיות ממרכזי ערים בעולם

מתי?  4-6.12.2018 בין השעות 17:00-21:00

היכןשער יפו – העיר העתיקה ירושלים

כמהכל האירועים ללא תשלום

לפרטים נוספים: https://www.itraveljerusalem.com/he/evt/hanukkah-at-the-old-city/

משחקי האש – חנוכה במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד

צילום אבי חיון

מה בתכנית? הזדמנות חד פעמית נדירה ממתינה למבקרי המוזיאון במהלך החג. לפגוש לוחמי ולוחמות אש, להצטלם על כבאית ובמדי לוחמים, ליהנות מסדנאות בנייה והתנסות חווייתיות הקשורות לאור ואש, להצטרף לסיור למשפחות אמיצות בתערוכת 'על הקצה', לצפות במופע אינטרגלקטי מיוחד, סרט בתלת מימד ועוד שלל פעילויות ואטרקציות שכולם פרי שיתוף פעולה ראשון מסוגו במיוחד לרגל החנוכה בין המוזיאון לנציבות כבאות והצלה.

בכל יום במהלך חנוכה בשעה 16:30 מוזמנים המבקרים להפנינג של מוסיקה ואש במהלכו יופעל הדרקטור – דרקון האש ותודלק חנוכיית לפידים בליווי מוסיקאים ומתופפים

מתי? : 4.12.-10.12 (כולל ראשון) שעות פתיחה: א-ה 18:00-10:00 שישי: 14:00-10:00 שבת: 10:00 – 16:00

היכן?: מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד קריית המוזיאונים.

עלות:  בין 4.12 עד 10.12 בלבד –   ילד עד גיל 5 חינם. ילד/מבוגר 60 ₪, כרטיס משפחתי 220 ₪

          הנחות למחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות

לפרטים נוספים:  טל': 02-6544888 https://www.mada.org.il/

מסתובבים ומאירים – פעילות מיוחדת ללא תשלום במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד

מה בתכנית? ביוזמת משרד המדע והטכנולוגיה יתקיים ביום שני 3.12 בחנוכה הפנינג מאיר במיוחד שיכלול שלל פעילויות סדנאות בנייה והתנסות, מופע משעשע של ד"ר מולקולה, סיורים מודרכים והזדמנות אחרונות לבקר בתערוכה הבינלאומי מפריז 'על הקצה' העוסקת בלקיחת סיכונים.

היכן? מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד – שד' המוזיאונים 3

מתי? יום שני 3.12.2018 בין השעות 14:00-18:00

כניסה חינם לכל המשפחה   לפרטים נוספים 02-6544888: www.mada.org.il

מגוון פעילויות באתרי הרובע היהודי- משחק בריחה אינטראקטיבי, סיורי עששיות, סיורי חנוכיות ועוד

מה בתכנית? במהלך ימי החנוכה, מזמינה אתכם מחלקת התיירות של החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי  להצטרף למגוון פעילויות לכל המשפחה באתרי הרובע – משחק בריחה אינטראקטיבי לכל המשפחה המשלב מגוון טכנולוגיות עתידניות, חידות ומשחקים המעבירים את המבקרים אל עברו המרתק של הרובע היהודי, סיורי עששיות מרתקים אל מתחת לאדמה טיפוס על מגדלים וחומות ירושלים בחפירות העופל בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון, סיורים מאירים במיוחד בין סמטאות הרובע היהודי לצפות בחנוכיות המוארות מכל חלון וכל פתח בית התושבים המאירים את הלב, ועוד.

היכן? אתרי הרובע היהודי. מתי? אתרי הרובע יפעלו במתכונת מתוגברת במהלך חנוכה בין השעות 09:00-18:00

כמה?  כניסה רגילה לאתרי הרובע 10 ₪ לאדם.  עלות משחק בריחה 200 ₪ לטאבלט משפחתי. מומלץ לרכוש כרטיסים מראש באתר www.tbe.org.il, סיורי עששיות: 60 ₪ למבוגר, 30 ₪ לילד.. סיור חנוכיות  65 ₪ (כולל כניסה לאתרים שתיה חמה וסופגניות)

מתאים לכל המשפחה לפרטים והזמנת כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט של החברה לפיתוח הרובע www.rova-yehudi.org.il ,או במוקד התיירות בטלפון 4987 *

ניגון בחנוכה במוזיאון המוזיקה העברי

מה בתכנית?: פעילות ייחודית מחכה לכם במהלך חנוכה במוזיאון המוזיקה העברי. הילדים ייהנו מסיורים מוזיקליים בחללי המוזיאון שיכללו הדגמות בכ-260 כלי נגינה נדירים וייחודיים שהגיעו מהתפוצות ומוצגים במוזיאון, שירים, ניגונים וסיפורים מרתקים. הסיורים מותאמים לגילאי 4 ומעלה. צוות מדריכים מנוסים ויצירתיים ישלבו את המבקרים בניגון ומשחק במהלך הסיור. למבוגרים יתקיימו סיורים בעלי תוכן עשיר ומעמיק שייתנו צוהר למוזיקת עולם על שלל גווניה באמצעות כלי נגינה עתיקים, עיצוב אדריכלי ייחודי ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות.

היכן: רחוב יואל משה סולומון 10 נחלת שבעה.

מתי:  2-11.12.2018  בין השעות 09:30-20:00 שישי בין 09:30-13:30 שבת – סגור.  יש לתאם סיורים מראש.

עלות: כרטיס רגיל 50 ₪ אזרח ותיק/ ילד מגיל 5 ומעלה – 40 ₪ סטודנט 35 ₪ חייל 30 ₪.

מתאים לכל המשפחה

לפרטים נוספים ותיאום הגעה מראש בלבד בטלפון 02-5406505 או באתר המוזיאון http://hebrewmusicmuseum.com/

'מעלית הזמן בירושלים'  

מה בתכנית? האטרקציה הייחודית לכל המשפחה מזמינה את כולם ליהנות בחנוכה ממסע חדשני ורב חושי הכולל 4 מיצגים ייחודים המוקרנים באולם מעוצב חדשני וטכנולוגי שלא נראה כמותו בירושלים.

ארבעת המיצגים החדשניים המשלבים אפקטים ייחודיים כוללים: מסע במעלית הזמן אל סודות ירושלים, מסע מרתק אל החלל, מסע בקפסולה זעירה אל תוך גוף האדם ומסע מרגש אל נפלאות העבר, ההווה והעתיד של בירת ישראל.

האולם בו מוקרנים המיצגים כולל 250  מ"ר של מסכי לד היקפיים העוטפים את הקהל ב-180 מעלות, מערכות שמע ותאורה מהמתקדמות בעולם, 104  מושבים, 98 מהם נעים על 6 צירי תנועה ו- 6 מהם נייחים (כאשר עפ"י דרישה מראש ניתן לקבע מספר מושבים רב יותר).

היכן:  יצחק קריב 6 שד' ממילא ירושלים

מתי? 3-10.12.2018 בין השעות 10:00-20:00 שישי 10:00-14:00  שבת סגור.

מתאים לילדים מגיל 5 ומעלה בלבד ובתיאום מראש.  

עלות: 54 ₪ ברכישת כרטיס בקופת האתר. 46 ₪  לרוכשים דרך האתר. הנחות לתושב ירושלמי/חיילים/סטודנטים

לפרטים נוספים: 02-6248381 ובאתר www.time-elevator.co.il

טעימות שמן זית וסיורים בבית הבד בטורא

מה בתכנית? לרגל עונת המסיק וייצור שמן הזית מזמין לראשונה בית הבד של טורא את הקהל הרחב להכיר את שמן הזית המופק במקום ולהצטרף לסיורים בתיאום מראש במהלכם יוכלו המבקרים לטעום שמן זית איכות ויינות היקב. יקב טורא נודע בשל איכות היינות שלו ועתה החליטו ארז וורד בן סעדון, בעלי היקב ובית הבד לחשוף את ייצור שמן הזית ולהזמין את המשפחות להגיע בחנוכה – חג האור, ללמוד מקרוב על כל תהליך ייצור שמן הזית ולהצטרף לטעימות חינם של סוגי השמן האיכותי המופק בבית הבד של טורא מזיתים הגדלים בכרמי האזור.

מתי? 3-6.12.2018 בין השעות 08:00-17:00 היכן? טורא – יישוב רחלים כמה? ללא תשלום בתיאום מראש בלבד

לפרטים והזמנות : יקב טורא: 02-6508882 ורד 052-7966613  http://www.turawinery.com/he/

תעלומת האוצר האבוד במוזיאון מגדל דוד: מי לקח את אוצרות בית המקדש? בואו לפתור את התעלומה ההיסטורית. מבוסס על סיפור אמיתי! בעזרת מפות, עפרונות וטיימר, תצאו לחפש את הפתרון לתעלומה ברחבי המוזיאון והמצודה. בדרך יחכו לכם חידות ומשימות מאתגרות, אותן תצטרכו לפתור במהירות, כדי לקבל רמזים שיובילו אתכם אל הפתרון. אספתם את כל הרמזים בזמן שהוקצב? אתם קרובים אל תיבת האוצר! נותר לכם רק לפצח את החידה האחרונה ולגלות איך פותחים את התיבה. חושבים שהמשימה "קטנה עליכם"? יש גם חידת בונוס למצטיינים.

צילום ריקי רחמן

שלישי 4/12, רביעי 5/12, חמישי 6/12, ראשון 9/12, לילדים בגילאי 6-14, בין השעות 10:00-15:00, התחלת מקצה אחרון ב 15:00 משך הפעילות שעה וחצי.הפעילות לילדים ללא תשלום.

סיור עששיות מדליק

כשהערב יורד על ירושלים, נצטייד בעששיות שיאירו את דרכינו, ונצא לסיור לילי קסום במצודה ובמוזיאון. נפגוש שחקנים בדמויות מתקופות שונות, נכיר את הסיפור המרתק של ירושלים, נסייר על חומות המצודה, נשיר שירים, ונסיים בהדלקת נרות חגיגית ובסופגניות.שלישי 4/12, רביעי 5/12, חמישי 6/12, ראשון 9/12

בשעה 16:30 לילדים בגילאי 6-12 משך הסיור שעה וחצי מחיר למשתתף: 35 ₪ להזמנת כרטיסים > למשתתפי הסיור: החיזיון הלילי בתוספת 40 ₪ בלבד

לסרטון המחשה על פעילות חנוכה במגדל דוד

'מוזיאון מגדל דוד' בירושלים הוא הרבה יותר ממוזיאון. זהו אתר היסטורי וארכיאולוגי שבו מתרחשים כל העת אירועי תרבות ואמנות, תערוכות מתחלפות, פעילויות חינוך, הופעות ומסיבות.

אירועי התרבות במגדל דוד והפעילויות מיועדים לכולם – לישראלים ולתיירים בכל גיל, מכל דת ולאום. הם מחברים בין מזרח ומערב, בין קודש לחול, בין ימי קדם לימינו אנו, ומציגים את ירושלים הנצחית והעכשווית, האוניברסלית והרב-תרבותית. ייחודו של מוזיאון מגדל דוד הוא בהציגו את כל סיפורה של ירושלים, על האירועים הבולטים בתולדותיה, מראשיתה בימי קדם ועד ימינו אנו. המוזיאון מדגיש את חשיבותה ההיסטורית של ירושלים לשלוש הדתות המונותאיסטיות, ותכניו מוצגים בשלוש שפות – עברית, ערבית ואנגלית. לצד ההיבט ההיסטורי של המצודה היא משמשת גם אתר תיירותי וארכיאולוגי חשוב ובו שרידים ושכבות היסטוריות מכל תקופותיה של ירושלים. מגדל המצודה (מגדל פצאל) נחשב אתר חובה לכל תייר בעיר, וידוע בהיותו נקודת התצפית היפה והאטרקטיבית ביותר על ירושלים כולה.

צפון

לכבוד חג החנוכה מוזאוני חיפה מזמינים ילדים ומשפחות להתנסות בשלל סדנאות מרתקות ברוח החג :  סדנת פנסים יפניים, סדנת סביבונים מאוריגמי , סדנת לוחמי האור וסדנה מיוחדת המוקדשת לאימהות וילדיהן 

מוזיאון טיקוטיןסדנת פנסים יפניים תאריכים : 4.12 , 6.12, 8.12, 10.12  שעה :  11:00

בחג החנוכה הקרוב נגרש את החושך כמו שרק היפנים יודעים לעשות! בסדנה נכין פנסים בסגנון יפני ונעטר אותם בעיצוב אישי.

 • מחיר לילד: 25 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון | מבוגר מלווה: כרטיס כניסה למוזיאון | הנחות לזכאים
 • הפעילות מתאימה לגילאי 5+, בליווי מבוגר  

מוזיאון טיקוטיןסדנת סביבון אורי תאריכים :   5.12, 7.12, 9.12  שעה :  11:00

נגלה מה משותף בין חנוכה לפסטיבלי החורף היפניים ונכין סביבון לכבוד חג החנוכה בטכניקת אוריגמי של קיפולי נייר.

 • מחיר לילד: 25 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון | מבוגר מלווה: כרטיס כניסה למוזיאון | הנחות לזכאים
 • הפעילות מתאימה לגילאי 5+, בליווי מבוגר  

המוזיאון הימי/ סדנת אור במעמקים תאריכים: 4.12.18, 7.12.18 שעה:  11:00

יצורי המעמקים ריתקו את בני האדם מאז ומתמיד. נסייר בתערוכות המוזיאון בעקבות תיאורי יצורי הים כפי שראו אותם אמני העת העתיקה: בציורי כלים, בפסיפסים, במפות ועוד. נצפה במצגת על יצורי ים מסתוריים אשר חיים במעמקים בחשיכה מוחלטת ומייצרים בגופם אור וזוהרים בעצמם, ובסדנה נכין בעצמנו דג מאיר תלת מימדי מבריסטול בתוספת נורה מאירה.

 • מחיר לילד: 25 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון | מבוגר מלווה: כרטיס כניסה למוזיאון | הנחות לזכאים
 • הפעילות מתאימה לגילאי 5+, בליווי מבוגר  

המוזיאון הימיגם אני גיבור-על ימי! תאריכים :   8.12.18, 10.12.18 שעה :   11:00

לכבוד החנוכה נתחקה אחר הגיבורים לוחמי האור הנלחמים בכוחות החושך. נבקר בתערוכת גיבורי-העל הימיים בה נפגוש דמויות אותן יצרו והעריצו בני אדם מתרבויות ותקופות שונות כאשר המכנה המשותף ביניהן הוא הושטת יד לנזקקים לעזרה ושליטתם בים באמצעות כוחות על טבעיים הקשורים לים ומים. נחשוב אלו

כוחות-על היינו רוצים לעצמנו, לו היו ניתנים לנו כאלה, ומה היינו עושים באמצעותם כדי לעזור לעולם ולהילחם בחושך.

בסדנה נעצב וניצור לעצמנו אביזרי גיבור-על – מסיכה, מגיני יד וסמל לחולצה – בהתאם לכוחות-העל שדמיינו.

 • מחיר לילד: 25 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון | מבוגר מלווה: כרטיס כניסה למוזיאון | הנחות לזכאים
 • הפעילות מתאימה לגילאי 5+, בליווי מבוגר  

מוזיאון העיר/  יום האם החיפאי – כ"ז כסלו תאריך :  6.12.18  שעה : 11:00

פעילות מיוחדת לילדים ואימהות: נספר את סיפור התפתחותו של יום האם החיפאי ונקיים סדנה ליצירת שי מאיר לאימהות. נופו הירוק של הכרמל, בתי המגורים ומבניה הציבוריים של העיר שנולדה מן הים יהוו השראה ליצירת בתי נר מנצנצים בשלל צבעי הקשת. להבות הנרות הצבעוניים ירצדו מבעד לפתחי הבתים המאוירים ויאירו את קסם החג. בסדנה נעטר את צנצנות הזכוכית והנרות באיורים עדינים בטכניקות שונות ונהפוך אותם לבתי נר מרהיבים ביופיים, אותם נעניק באהבה בצירוף איגרת ברכה לאמא.

 • מחיר לילד: 25 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון | מבוגר מלווה: כרטיס כניסה למוזיאון | הנחות לזכאים | ביום זה הכניסה לאימהות למוזיאון העיר ללא תשלום!
 • הפעילות מתאימה לגילאי 5+, בליווי מבוגר  

רזי העיר כורזים
הנכם מוזמנים למסע בזמן, לביקור בעיירה היהודית כורזים. לסייר בין בתי המגורים, בתי הבד, מקווה הטהרה ובית הכנסת המפואר! העיירה שנצמאת בגן לאומי כורזים, בנויה באבן הבזלת, משמרת את הסגנון של כפרי היהודים בגולן. שרידי תעשיית שמן הזית וטחינת החיטה המיוחדת הקנו לה עושר ופאר. חיטת כורזים הייתה באיכות מעולה, הראויה לבית המקדש!
הסיורים בהדרכת מתנדבי גן קהילה – מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
מתי: ימי שבת בחודשים נובמבר דצמבר, בשעות 10:00-14:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים של רשות הטבע והגנים.

ציפורי עיר המשנה
בואו להלך ברחובות הקארדו והדקומנוס  בגן לאומי ציפורי ולחזות בעושר הפסיפסים המספרים לנו על חיי תושבי העיר בעבר. על מסך ענקי נצפה בסרט על העיר ועל פועלו של רבי יהודה הנשיא, חותם המשנה.
הסיורים בהדרכת מתנדבי גן קהילה – מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
מתי: ימי שישי בחודשים נובמבר דצמבר, בשעות 11:00  ימי שבת בחודשים נובמבר דצמבר בשעות 11:00 ו-13:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


בואו לסייר במעיינות המרפא העתיקים בגן לאומי חמת טבריה, שאליהם ירד רבי שמעון בר יוחאי להירפא. נבקר בחמאם התורכי ובבית הכנסת הקדום בעל רצפת הפסיפס מהיפות בארץ.
המטיילים מוזמנים לשכשך רגליים במי המעיינות החמים. הסיורים בהדרכת מתנדבי גן קהילה – מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
מתי: ימי שישי בחודשים נובמבר דצמבר, בשעות 11:00, 12:00 ימי שבת בחודשים נובמבר דצמבר, בשעות 11:00, 12:00 ו-13:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


מקצה מצוק הארבל נצעד במסלול לתצפיות עוצרות נשימה על בקעת כנרות והרי הגולן והגליל. נשמע על הקרב בין הורדוס למתנגדיו היהודים, שהסתתרו במערות הארבל, וניהנה מיופי הטבע.
הסיורים בגן לאומי ושמורת טבע ארבל יתקיימו בהדרכת מתנדבי גן קהילה – מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
מתי: ימי שישי ושבת בחודשים נובמבר דצמבר, בשעות 10:00 – 13:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


בואו להכיר את חיי התושבים הרומיים בגן לאומי בית שאן. נבקר בתיאטרון המפואר, נהלך ברחובה הראשי של העיר, הקארדו, נסייר בבית המרחץ ונתוודע אל טיכה – אלת המזל של העיר.
הסיורים בהדרכת מתנדבי גן קהילה – מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
מתי: ימי שישי ושבת בנובמבר דצמבר, בשעות 10:30 ו-11:30. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

כרמל

עששיות בקיסריה העתיקה
סיור ערב חווייתי בעתיקות קיסריה שבגן לאומי קיסריה, בליווי עששיות, כולל מעבר סתרים סודי המוביל אל העיר העתיקה, ביקור בנמל העתיק ובהיפודרום. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר.
מתי: ימי שישי בחודשים נובמבר ודצמבר, למעט יום שישי ה 7.12
בהרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639* מחיר: מבוגר 50 ₪, ילד 40 ₪; מנויים: מבוגר 45 ₪, ילד 35 ₪.

רוב פאר והדר בקיסריה העתיקה
סיור בן 45 דקות הכולל טעימה היסטורית וארכיאולוגית מהעיר המפוארת קיסריה. נסייר בעיר הצלבנית, נשמע על עלילות המלך הורדוס, ונחווה את הבריזה של הים המפואר של קיסריה. את הסיורים ידריכו מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים ויצאו במקביל משער הנמל (השער הצלבני) ומשער התיאטרון (השער הדרומי). הסיורים יודרכו על ידי מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
מתי: ימי שבת בנובמבר ודצמבר, בשעות 11:00, 12:00 ו-13:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים של של רשות הטבע והגנים..

פעילויות חנוכה לכל המשפחה בגולן

אתר מורשת לאומית עין קשתות –

 מה? האתר אשר נפתח לאחרונה והוכר כאתר מורשת לאומית ע"י המדינה, מזמין את המבקרים לצאת למסע אל העבר. באתר יתקיימו סיורים מודרכים הכוללים סרט המציג את תהליך קימום בית הכנסת בן 1,500 שנה. כחלק מפעילויות מיוחדת לחנוכה, במקום יתקיימו הפעלות מיוחדות לחג (בתשלום סמלי). הסיור באתר יחשוף בפני המבקרים את בית הכנסת העתיק, בן 1,500 שנה, ששוקם ונבנה מחדש ע"י טכנולוגיה חדשנית, לצד בתים סורים נטושים שנבנו על הכפר היהודי העתיק. באתר נמצאות הקשתות המפורסמות על שמן נקרא המקום, מעל מעיינות ששוקמו ושופצו. באתר שבילים מסודרים, מקומות ישיבה ופינות צל רבות. האתר נגיש לנכים, אך אינו מתאים לעגלות תינוקות.

מתי? 2-10.12.2018, 9:00-16:00, יום שישי 7.12.2018, 9:00-14:00, שבת 8.12.2018 9:00-16:00. הסיורים מתקיימים בימי חמישי-שבת (6-8.12.2018), בשעות 11:30 ו-13:00. הדלקת חנוכייה מיוחדת 6.12.18, בשעה 16:30.

כמה? 23 שקלים למבוגר, 15 ₪ לילד (מגיל 5), סטודנטים וגמלאים – מחיר מוזל לתקופת הרצה עד ינואר 2019. לפרטים: 04-6851002

תופעת טבע בפארק ירדן –

מה? אגף התיירות בחברה הכלכלית גולן ופארק הירדן מזמינים את הקהל הרחב להגיע וליהנות מחוויית לילה ייחודית בפארק הירדן. מסלול מואר ע"י מנורות קטנות, אשר מתחיל בעץ השקמה העתיק. המסלול מורכב משבע תחנות בהן לומדים על הגחליליות, מקבלים טיפים לחיים טובים על ידי צב, רוקדים עם זיקית ושומעים את החוויות הקסומות של אבני הבזלת העתיקות. לכל אורך המסלול שומעים את נחל הירדן שוצף וקוצף ומוסיף לחוויה החושית.

מתי? ב' 3/12/18 עד ה' 6/12/18 בשעה 18:00 עד 21:00, במוצאי שבת ה-8/12/18 18:00 עד 21:00 (סיור אחרון). כמה? 25 ₪ לילד מגיל 3 | 20 ₪ למבוגר | למשפחות של מעל 5 נפשות- ילד אחד חינם. לפרטים: yarden@megolan.org.il | 04-6962885 (תיירות גולן)

טיול עששיות בפארק הירדן –

מה? טיול עששיות לאור ירח האורך כקילומטר, בו צופים בכוכבים, מאזינים לירדן השוצף, שומעים סיפורי לילה ליד עץ השקמה העתיק. בסוף המסלול תתקיים פעילות חנוכה – הדלקת נרות ואכילת מרשמלו על האש.

מתי? כל ערב בשעה 17:30 בתיאום מראש. כמה? עד חמישה נפשות 250 ₪. לפרטים: 050-4040535 (ענת) | 050-4000779 (ירון) | יש להצטייד בנעליים סגורות ובגדים נוחים.

לול ארט, מושב רמות –

תחם חוויה יצירתית המורכב ממתחם חיצוני שמשקיף על נוף הכנרת, שנקרא "יארד גיים", בו יש משחקי ענק לדוגמה סנוקר רגל, דמקה, ג'נגה (בניית מגדל עם קרשים) ועוד ומתחם פנימי מגוון במשחקים ו-14 ערכות יצירה בשיטת "עשה זאת בעצמך", שניתן בעזרתם להכין תיקים, לוח מודעות, מריונטה וכ'ו (יש אפשרות להזמין ערכה בהזמנה אישית). במקום פינת ליטוף ועמדת שתייה חמה וקרה. במהלך חג חנוכה, בכל יום ייערך טקס הדלקת נרות וסיפורי חנוכה בשעה 16:00. בתאריך ה-7.12, יתקיים הפנינג חנוכה עם דוכני מזון וערכות יצירה מיוחדות לחנוכה.

מתי? א'-ד' (בתיאום מראש) | חמישי, שישי ושבת מהשעה 10:00-20:00. מחיר: מגיל שלוש 20 ₪ כניסה למתחם, ערכות יצירה בתוספת תשלום. פרטים נוספים: 052-3301222 אור

מתי? א'-ד' (בתיאום מראש) | חמישי, שישי ושבת מהשעה 10:00-20:00. כמה? מגיל שנתיים. לפרטים: 052-3301222 אור.

הרפת הרובוטית באבנ"י אית"ן –

מה? סיור של כשעה ורבע הכולל צפייה ברובוט החולב ובפרות המחליטות מתי מתאימה להן חליבה, מאכילים עגלים מבקבוק יונקים וחובצים חמאה בעקבות סיפורים על חריצות והתמדה. הסיור ברובו מתנהל באולמות ממוזגים.

מתי? 3-10.12 (פרט לשבת) מ-10:00-16:00, תיאום מראש. כמה? 33 ₪ (החל מגיל 3).  לפרטים: 050-4060311

סטודיו מנדרינה –

מה? סדנאות זכוכית לכל המשפחה. הדגמות ניפוח ופיסול בזכוכית. סדנת מבערים לילדים (ומבוגרים, ברור!) מעל גיל 10-12. כל סדנא מתמקדת ביצירה מסוג אחר: הכנת חרוזים צבעוניים, יצירת זר פרחי זכוכית או פיסול פרצופים וחיות שונות. לצעירים סדנאות פסיפס מתאימות מגיל 3 ומעלה. מגיל 10 ומעלה ניתן לעבוד עם מבער פרטי.

מתי? 4-10.12.2018 (סגור בשבת). כמה? החל מ-50 ₪ לאדם. לפרטים: 04-6763619

בשביל היער – טיול עששיות ביער אודם –

מה? סיור עששיות בין עצי האלון ביער אודם השופע בחי וצומח. במהלך הסיור ייהנו המבקרים מהסבר על הכוכבים, החיות הסקרניות ביער וישמעו סיפורי יער עם מוסר השכל. כחלק מהסיור הייחודי לגולן, מגלים תופעות טבע נדירות כמו הג'ובה הגדולה, מכתש געשי בקוטר 250 מטרים ובעומקו של כ-60 מטרים המוקף קירות תלולים המשווים לו צורה של מכתש ובסביבתו עוד כ-19 בורות נוספים קטנים יותר.

מתי? הסיור יוצא כרבע שעה לפני השקיעה ואורכו כשעה וחצי של הליכה איטית בתוך תוואי היער. כמה? 45 ₪ לאדם, החל מגיל 3. לפרטים: מומלץ להצטייד בלבוש חם | נעליים סגורות | מנשא לילדים מתחת לגיל 3 | מיכל: 050-6894560.

סיור במרכז המבקרים "קול שופר" –

מה? קול שופר הוא מפעל משפחתי לייצור שופרות. המפעל הוקם על ידי שמעון קינן, בעל תקיעה ותיק ובקי ברזי השופר. במפעל מיוצרים כל סוגי השופרות הקיימים, לפי כל הסגנונות של העדות השונות. במרכז המבקרים הקהל, ילדים ומבוגרים, מתנסים, מתרשמים ובעיקר לומדים על תהליך ייצור השופרות על כל היבטיו.

מתי? א'-ה' 08:00-16:00 (בתיאום מראש) כמה? 30 ₪ לאדם מעל גיל 6 לפרטים: 04-6763307 | 050-3732459 | www.kolshofar.co.il/site

דה קרינה מפעל לשוקולד, עין זיוון –

מה? בוטיק השוקולד "דה קרינה", בקיבוץ עין זיוון, רמת גולן מזמין את המבקרים לסיור במפעל הבוטיק וצפייה בתהליך ייצור השוקולד והמקופלת הידועה, בעבודת יד, בילוי מתוק בבית הקפה שבמתחם, עם גלידה תוצרת  עצמית ומשקאות שוקולד קרים. במקום סדנאות ויצירה בשוקולד המתאימות לכל המשפחה. במסגרת הביקור והסדנה יטעמו המבקרים שלל שוקולדים, וגם ייצרו טבלאות ומוצרי שוקולד שייקחו הביתה איתם.

מתי? א'-ה' 9:00-17:00, ביום שישי 9:00-13:00. (בתיאום מראש) כמה? סיור: ילד מגיל 3 / מבוגר 25 ₪. סיור וסדנת שוקולד: ילד  64 ₪ / מבוגר 69 ₪ לפרטים: 04-6993622 יש לתאם הגעה מראש.

 פיינטבול הגולן, מושב נוב:

מה? השטח משתרע על ארבעה דונם של מתחם מגודר עם מגננים של חביות ומכוניות, הפעילות היא עד גמר הכדורים, בסביבות השעה. 150 כדורים וציוד מגן. מתי? 8:00-16:00 א'-ו' בתיאום מראש בלבד. כמה? החל מ-65 ₪ לאדם, משתנה בהתאם לכמות האנשים. לפרטים: 053-8829245 (אורי)

טיולי ג'יפים –

חברת סוף הדרך:

 מה? טיולי שטח מאתגרים בג'יפים פתוחים/סגורים סיור האורך שעתיים, עם מורה דרך מוסמך. הטיול יוצא מצומת רמות לתצפית על הכנרת, חוזרים לשמורת הטבע של בית ציידה, טיול בין מסלולי המים ונחלים. ישנה אופציה לארוחות בתשלום נוסף. מעל גיל שנה. מתי? ימים א'-ה' בתיאום מראש, סגור בשבת. כמה? 740 ₪ ל-7-8 אנשים. לפרטים: 054-6883939 (נוי)

ג'ימי ג'יפ:

מה? במושב גבעת יואב, טיולי ג'יפים במצוקי הגולן היורדים אל הכנרת בג'יפים פתוחים עד שבעה אנשים בג'יפ. הסיור עובר בטבע הפראי של הגולן, מצפים ונחלים. בעלי החיים המשוטטים בשטח הם חלק מהחוויה, חלק גדול מהמסלולים עוברים בשטחי מרעה בקר.

מתי? כל ימות השבוע, בתיאום מראש. כמה? 800 ₪ עד 7 אנשים. לפרטים: 052-4204222 | 052-2543323

חדש! מסעדת אל פואבלו:

מה? בכפר האמנים באניעם, נפתחה לאחרונה מסעדה חדשה המגישה המבורגרים ומזון על טהרת המטבח המקסיקני. בימי חג החנוכה, ארוחות הילדים במבצעים מיוחדים. הדלקת נרות עם צ'ורוס מדי ערב ב-18:00. לא כשר. מתי? שני-חמישי: 18:00-22:00, שישי: 17:00-22:00, שבת: 12:00-17:00. לפרטים: 052-3881929 | 04-8335533

פארק התיירות "דרך העץ" מזמין את כל המשפחה לפעילות מיוחדת לכבוד החנוכה:

בחנוכה תאיר את ימי החג חנוכיית ענק , כמו כן, תתקיים  סדנת חנוכיות יצירתית במיוחד בה יתנסו המשתתפים במגוון חומרים ושיטות ליצירת חנוכיות – הסדנה כלולה בעלות הכניסה.


עוד בפארק,  סרט המספר את סיפור העץ המיוחד והמקום, מבוך ענק, סדנת תיפוף שמחה במיוחד, מיני גולף ובאולינג, קארטינג פדלים במסלול חוויתי ועוד..
**רכבת התבור תחכה למשפחות – נסיעה חוויתית בקרוניות אל מול נופי התבור  הפעילות בתוספת תשלום של 15 ₪ לאדם

מתי:  2.12.18-9.12.18 שעות:  10:00-16:00,  ( כניסה עד שעתיים לפני הסגירה), שיש סגור מחיר: 59 ₪ לילד מגיל 2-13 , 25 ₪ למבוגר   איפה: פארק התיירות דרך העץ מושב שדמות דבורה – 04-6620606

ניסים ונפלאות סביבונים וחנוכיות בשוקולד דה קרינה מה: חנוכה מדליק ומתוק בבוטיק השוקולד "דה קרינה" בעין זיוון. בסדנת השוקולד ייצרו  ויעטרו, הילדים והילדים בנפשם סביבונים וחנוכיות. המשתתפים בסיור ובסדנה יוכלו להשתתף ללא תשלום, גם בחידון "ידע שוקולד" נושא פרסים! תתקיים הדלקת נרות עם משקה שוקולד חם ומפנק, כיבוד חגיגי וסדנאות שוקולד ברוח החג, ביום א' 2/12/18 בשעה 16:30 ללא תשלום למגיעים למרכז המבקרים!!! ניתן לרכוש במרכז המבקרים מוצרי שוקולד ייחודיים כגון חנוכיות משוקולד וסביבונים שמסתובבים באמת-עד שנותנים בהם ביס….  

כמה: מחיר סיור: 25 ₪. ילד מגיל 3 סיור + סדנת שוקולד: ילד 64 ₪ מבוגר 69 ₪ איפה: בוטיק השוקולד "דה קרינה", עין זיון

מתי: 9:00- 17:00 יום שישי 9:00- 15:0. מרכז המבקרים 'דה-קרינה' סגור בשבתות וחגים, מוצרי 'דה-קרינה' בכשרות מהודרת, חלב ישראל. לפרטים: 04-6993622 יש לתאם הגעה מראש  http://www.de-karina.co.il

חנוכה למרגלות החרמון

כפר הנופש רימונים נווה אטי"ב, המקום האידיאלי לחופשה משפחתית בחג האור, בבקתת עץ אלפינית מול נוף צפוני מרהיב, רגע לפני השלג. טיולי כוכב ברחבי הגליל והגולן, שלל פעילויות לכל המשפחה: חנוכיות וסופגניות, סרט ופופקורן לילדים, שחייה לילית בבריכה המקורה, מופע ליצנות, מסיבת קריוקי, סדנת קערות טיבטיות, פיסול בבלונים, מסיבת ריקודים וציורי פנים. טיפולי ספא ואווירה של אירופה בנווה אטי"ב.

כמה : מגוון חבילות אירוח.איפה: כפר הנופש רימונים נווה אטי"ב. מתי: 2-8.12.18 לפרטים: www.rimonim.com  מרכז הזמנות  6333*

במהלך שמונת ימי חג החנוכה, חווית מגה אקסטרים בצוק מנרה, פעילות משפחתית שוברת שגרה, במחיר מיוחד לחג. נהנים במתחם הטרמפולינות באנג'י ובמגלשות ההרים וחוזרים הביתה עם תמונה למזכרת. מומלץ לשלב לינה משפחתית במנרה לודג'. 55 חדרים למטיילי האקסטרים, הפזורים על-פני חמישה מבנים, חדר אוכל, לובי, אולם כנסים ובית כנסת. במרום הצוק, בקיבוץ מנרה, גובה 900 מטר. קבלת פנים חמה עם סיידר חם, טקס הדלקת נרות משותף יתקיים מידי ערב לאורחי הלודג'.(הפעילות מותנת בתנאי מזג האוויר. יש להצטייד בלבוש חם)

כמה: כרטיס משולב מגלשות, טרמפולינה ותמונה למזכרת – 69 ₪. מחיר מדליק לאורחי מנרה לודג' – החל מ 600 ₪ לזוג , ילד במחיר מוזל. איפה: צוק מנרה ממוקם על כביש 90, בין ראש פינה לקריית שמונה. מתי:  שעות פעילות האתר –  10:00-15:00 לפרטים: www.cliff.co.il  04-6905830

קניון נחמיה בקרית שמונה, יואר לרגל חג החנוכה בשלל פעילויות לכל המשפחה, הצגות מוסיקליות, סדנאות יצירה ברוח החג והפניניג בריאות בשיתוף מכבי שירותי בריאות.

הפנינג בריאות בשיתוף מכבי שירותי בריאות, הפעלה עם דורין, סביבון הבריאות של מכבי ומגוון סדנאות, הזדמנות נפלאה לחיסוני שפעת (4.12, 10:30 – 12:45).

"נרות וצבעים" הצגת ילדים מוסיקלית על נרות החנוכיה הלבנים שהפכו לצבעוניים, סדנאות יצירה והפתעות. (5.12 12:00 – 15:00). הצגה מוסיקלית לילדים "גברת קרש ומר מערוך", גברת קרש מחפשת חבר לטיול ונעזרת בקהל להכיר את כלי המטבח השונים, סדנאות יצירה בררוח החג והפתעות (4.12 12:00 – 15:00)

כמה : ללא תשלום איפה: קניון נחמיה קרית שמונה, רח' הנשיא 4, קומה 2. מתי: 4-6.12.18 ימים ג' – ה'. לפרטים:  6905555 – 04 www.nehemia.co.il

בחנוכה יתקיימו סיורי עששיות ליליים באתר התיירות ראש הנקרה. בין היתר כולל הסיור- נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות, סיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות, נלמד כיצד נוצרו הנקרות, נעלה על הגשר המפורסם שעליו עברה הרכבת המנדטורית שאף הובילה לארץ מעפילים, נשמע את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבת ונצפה במייצג האור קולי. בסיום הסיור – הדלקת נרות חנוכה עם שירים וסופגניות. כל זאת בנוסף לפעילות היום באתר התיירות ראש הנקרה הכוללת נסיעה ברכבל, מיצג אור-קולי וכמובן – ביקור בנקרות היפהפיות. (הפעילות תלויה במזג האוויר)

כמה: מחיר הסיורים הליליים  – 52 ₪ למבוגר, 47 ₪ לילד (3-18),איפה: אתר התיירות ראש הנקרה.

מתי: הסיורים יתקיימו בימי החנוכה 4-6.12, 9.12, החל מהשעה 17:15 ובכל 45 דקות לפרטים: בהרשמה מראש באתר www.rosh-hanikra.com  בטלפון: 073-2710100

המשפחה הקסומה במעיינות חמת גדר. המלצה חמה לבילוי משפחתי- מרגיע במעיינות המים הטרמו מינרליים החמים עד 22:00 בלילה כל יום, עונת החורף, היא הזמן האידיאלי לבילוי בטבע, ביקור בחוות התנינים ומפגש עם נין התנין, מופע תוכים מרהיב בהשתתפות התוכי האקרובט. לוקחים פסק זמן מעומסי התנועה, והמופעים ויוצאים לחופשה בכפר האוהלים שהשנה הוכשר לשהות חורף, עם גג מקורה ומיזוג באוהלים. מרכז טיפולי גוף וספא, עם צוות מטפלים מיומן ומוביל, פיטו סאונה, מסעדות, מפלים, ומיטות רביצה במים, ניתן גם להזמין חופשה זוגית במלון הספא וילג'(ללא ילדים). חנוכה יוצא מגדר הרגיל בחמת גדר.

כמה:  99 ₪ באמצ"ש – 109 ₪  סופ"ש, לאדם לבילוי יומי מלא.

מתי: כל השבוע 9:00 – 22:00 (יציאה מהמים 21:30)

לפרטים : 6393*   באתר www.hamat-gader.com  דף הפייסבוק "חמת גדר"

חנוכה בגן השלושה-סחנה

מה: חוגגים חנוכה בגן הלאומי 'גן השלושה' (סחנה) בו זורם נחל האסי – עם טמפרטורת מים קבועה של 28 מעלות (נעים גם כשבחוץ קריר), בריכות טבעיות ומתקני משחקים, לצד מוזיאון 'עקבות בעמק' על שני אגפיו – אגף מורשת באתר 'חומה ומגדל' המשוחזר המזמין אתכם להשתתף בפעילות עצמאית למשפחות, והאגף הארכיאולוגי המציג פריטים רבים מתקופות שונות ביניהם גם כלי חרס מתרבות יוון – אותה תרבות שנגדה התקוממו ונלחמו החשמונאים – מנורות ונרות שמן מתקופות עתיקות.  במיוחד לימי החנוכה יתקיימו במוזיאון סדנאות מיוחדות ליצירת נרות חרס ופנסי רוח. בימים אלו גם ייפתח למשפחות מיצג המולטימדיה החדש בחומה ומגדל עם שלוש הקרנות מדי יום (בתיאום מראש). המיצג מדמה עלייה לקרקע והקמת יישוב חומה ומגדל, כאשר המבקרים לוקחים חלק בחוויית העלייה אל הקרקע של היישוב, מרגע ההתכנסות, הנסיעה במשאיות, בניית נקודות הישוב החדשות ועד היום.

כמה: מחיר כניסה לגן – 39 ₪ למבוגר, 24 ₪ לילד (5-14). סדנאות בתוספת 10 ₪, יתר הפעילויות כלולות במחיר

מתי: שעות פעילות הגן בימי החג – 08:00-16:00. סדנאות: יצירת נרות חרס 5-6.12, בין השעות 11:00-13:00 ויצירת פנסי רוח 4-5.12 בין השעות 11:00-13:00. מיצג:  4-6.12 בשעות 11:00, 12:00, 13:00

לפרטים: http://www.gan3.co.il/  

חנוכה ועששיות בפארק המעיינות:

מה: לכבוד חג החנוכה פארק המעיינות מזמין את הציבור לחוויה ייחודית של סיור מודרך לאור עששיות בשעות הדמדומים, המזמנים הצצה אל מגוון התנהגויות ופעילויות של בעלי החיים. במסגרת הפעילות תיערך גם סדנה להכנת עששיות מחומרים ממוחזרים.

כמה: עלות השכרת רכב ירוק – מ-210₪ לארבעה ועד 300 ₪ לששה לשעתיים (הפעילות נכללת במחיר).

מתי:  יום חמישי 6.12 בין השעות  16:30-19:00.

לפרטים: הסיור מותנה במינימום משתתפים ובהרשמה מראש בטלפון: 04-6488060.

חנוכה בנהריים בגשר –

מה: באתר פעילויות מיוחדות לציון 70 לקרבות בגשר – ביניהן משחק משפחתי בשילוב כתבי חידה בו נעזור לחברי הקיבוץ לחלץ את הנשקים מ'הסליקים' הפזורים ברחבי האתר להגנה על היישוב; צפייה במיצג מרהיב המספר את סיפורו של "הסטארט-אפ" הישראלי הראשון – תחנת הכוח שהקים 'הזקן מנהריים'; סיור אל מעבר לגדר המערכת הכולל הכרות עם סיפור גבורתה ועיטור המופת לו זכתה אסתר ארדיטי חובשת בחיל האוויר; סדנת קישוט סופגניות ועוד שלל פעילויות נוספות.

כמה: 39 ₪ מבוגר,35 ₪ ילד (5-13); סדנת קישוט סופגניות – מותנה בהרשמה מראש ובתוספת 25 ₪ למשתתף.

מתי: הפעילות תערך בכל ימי חופשת החג. הסיורים ייצאו בשעות: 11:00, 12:30, 14:00. סדנת קישוט סופגניות בכל יום בשעה 12:00 (מלבד שישי ושבת 7-8.12). בתאריכים 4.12, 6.12, יתקיים גם סיור עששיות בשעה 16:00 – בהרשמה מראש.

לפרטים: 04-6752685 ובאתר  www.naharayim.co.il

רשת מלונות אוליב החופש לבחור ולזכות בדמי חנוכה

מה: הלנים במלונות צפת ורמות נפתלי, יוכלו להצטרף לסיורי חנוכיות חינמיים מדהימים המתקיימים בצפת ללא תשלום, הלנים במלונות אוליב בגלבוע ואוליב אקוודוקט, ייהנו מסיורי עששיות מיוחדים. ביתר המלונות אירוח חגיגי עם הדלקת נרות, סופגניות, מעות חנוכה-מטבעות שוקולד ועוד… רשת אוליב הפיקה חוברת טיולים ייחודית, הממתינה למגיעים, בכל חדר ומציעה מסלולים, אטרקציות ובילויים בקרבת כל מלון ובהתאם לעונות השנה.

איפה: בכל אחד ממלונות ומתחמי האירוח של הרשת (הפעילות בהתאם למלון)

כמה: מבצעים מיוחדים לחנוכה-לינה עם ילדים- מחיר לינת ילד בחדר הורים כמספר הנר! בליל נר ראשון התשלום עבור ילד 1 ₪, בליל נר שני-2 ₪ וכך הלאה- המבצע בכל מלונות הרשת למעט ליל שישי. בנוסף 20% הנחה לפעם הבאה לעונים נכונה על החידון. ללנים ומשתתפים בחידון חנוכה- כל המשתתפים יכו בשקית מטבעות שוקולד והעונים נכונה יזכו בהנחה בגובה 20% בבילוי הבא ברשת!

מתי: בחג החנוכה 2-10/12/18 (לא כולל ליל שישי ה10/12/18) לפרטים: מרכז הזמנות רשת מלונות אוליב: 04-9531153 בשעות 09:00-18:00

דרום

פסטיבל ירוחנוכה -חוויה תיירותית מיוחדת במינה בירוחם – יומיים של סדנאות, פעילויות וסיורים באווירה מדברית בפורמט "חווה כפי יכולתך". ימים רביעי-חמישי, 5-6.12.18, בין השעות 10:00-21:00

בימים רביעי – חמישי, 5-6.12.18 יתקיים בירוחם אירוע חנוכה גדול למשפחות בו תוכלו בכרטיס אחד לחוות כפי יכולתכם מגוון סדנאות ופעילויות לכל המשפחה. מסדנאות אמנות לציור אריחים מרוקאים, קליעת סלים, אמנות בדואית ועיצוב תמונות דרך סדנאות אוכל להכנת בירה, שוקולד, לחם פרנה, מופלטות וספינג' ועד לטיולי אופניים וסיורים עירוניים וחקלאיים באזור ירוחם.

צילום אבי בן זקן

בחורף הנגב מתעורר. מכתש ירוחם, הלא הוא "המכתש הגדול", החולות הצבעוניים, שבילי האופניים, אגם ירוחם ומצפה הציפורים הם רק חלק מהאטרקציות ומנקודות הבילוי שתוכלו לחוות בחוויה יוצאת דופן ומיוחדת בחופשה חלומית בירוחם. השנה, בפעם הראשונה לרגל חג החנוכה מזמינה תיירות ירוחם את הקהל הרחב למגוון פעילויות אטרקטיביות ביותר לכל המשפחה כאשר הקונספט הוא שרוכשים כרטיס כניסה ליום פעילות והכרטיס מקנה השתתפות בסדנאות והפעילויות בפורמט "חווה כפי יכולתך". (חלק מהסדנאות מוגבלות לסדנה אחת ביום). ירוחם מציעה מגוון רחב של אפשרויות אוכל, מפרויקט "מבשלות ירוחם" ועד מסעדות ובתי קפה ואתרי לינה רבים, מצימרים בוטיקיים מפנקים ועד למלונות ואכסניות למבלים בפסטיבל ירוחנוכה ולמטיילים באזור.

המרכז לחקלאות מדברית רמת הנגב מזמין אתכם המשפחות לחגיגת שמן מדברית ולהכרות עם שמני החוחובה, זית וארגן לצד חידונים, יצירה, טעימות וניסוי מדעי מפתיע!

בחוה"מ חנוכה – 7-9/12 בין השעות 10:00-14:00 שביל הידע במדבר מזמין  אתכם המשפחות לחגיגה חקלאית אשר במרכזה – שמנים מן המדבר! הפסטיבל כולל פעילויות מיוחדות ומגוונות לחנוכה.

צילום נורית גיא

פעילויות ללא תשלום:

סרט על המו"פ החקלאי רמת הנגב ועל תחנת הכוח הסולארית, סיור עצמאי והסבר על התחנות הפרוסות במקום, משחק סביבונים חקלאי משפחתי (עם מתנה פורחת לכל משפחה) , דפי צביעה וחידונים לחנוכה, טעימת ירקות מתוצרת המקום, טעימות סוגים שונים של שמן זית וזיתים, ניסוי מדעי מפתיע בשמן ומים.

מגוון פעילויות נוספות בתשלום:

סיור מודרך בחממות המרכז לחקלאות מדברית, מסיק זיתים אישי, וגם מתנה! צנצנת לשימור הזיתים ומתכון לכבישתם. משך הסיור: 45 דקות – 35 שקלים לאדם.

סיור מודרך הכולל תצפית על העמק הסולארי והסבר על המגה פרויקט הסולארי הגדול ביותר בארץ ועל המגדל הסולארי הגבוהה בעולם. משך הסיור: :40 דקות – 20 ₪ לאדם.

סדנאות מיוחדות לחנוכה – הכנת נר משמן החוחובה – 15 ₪ / הכנת בקבוק זמן זית בטעמים –  15 ₪

במקום: חנות תוצרת הנגב, כריכים ושתיה קלה.

הסיורים והסדנאות יתקיימו כל שעה עגולה.

מומלץ להרשם מראש לסיורים: www.moprn.co.il

באר שבע, המטרופולין הגדול של הנגב, הפכה בשנים האחרונות למוקד תיירותי המציע מגוון רחב של פעילויות. לקראת חג החנוכה, עיריית באר שבע באמצעות החברה הכלכלית – מינהלת העיר העתיקה והתיירות, מזמינות אתכם ליום טיול בבאר שבע עם שפע פעילויות לכל המשפחה.

במהלך חנוכה הקרוב אתם מוזמנים לעיר העתיקה בבאר שבע בה תוכלו למצוא עולם מלא של תיירות, היסטוריה, תרבות, צבעים, סיפורים, ריחות וטעמים. העיר מציעה למבקרים הרבים שמגיעים אליה מרחבי הארץ והעולם, שלל אטרקציות תיירותיות ותרבותיות ליום טיול שלם בבירה הדרומית ברוח החג – ממסע היסטורי העוקב אחר סיפורו של אברהם אבינו, דרך פעילויות אינטראקטיביות מוארות במתחם הקטר, התנסויות מדעיות באור בפארק קרסו למדע ועד להצגות ילדים איכותיות במוקדי התיאטרון של באר שבע.  

מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם
חנוכה בבאר אברהם |  מסע היסטורי מרתק

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים לשמוע את סיפורו של אברהם אבינו, שהוא אבן הפינה של ההיסטוריה היהודית ושל העיר באר שבע. מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם מעניק הזדמנות בלתי רגילה  להתחבר חזרה לשורשים  ולהכיר את אברהם מבראשית. הצטרפו אלינו, גם בחנוכה, למסע מרתק המספק הצצה מיוחדת להיסטוריה  ונותן לכם הזדמנות להיות חלק מהסיפור. ניתן להזמין את המקום לאירועי בר מצווה ולטקס קבלת ספר תורה, שמקבלים בבאר אברהם משמעות חזקה ומספקים חוויה בלתי נשכחת.

 • שעות פעילות: ימים א – ה: 9:00 – 17:00 , יום ו: פתוח לקבוצות
 • הגעה בתיאום מראש
 • הזמנת המקום לאירועים מעל 25 מבקרים בלבד
 • העיר העתיקה, דרך חברון 2, באר שבע
 • לפרטים והזמנות 08-6234613 (שלוחה 1)

מתחם הקטר 70414
חנוכה במתחם הקטר |  פעילויות לכל המשפחה

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים להצטרף אלינו למגוון פעילויות לכל המשפחה, במתחם בילוי ופנאי יפיפה וייחודי בעיר העתיקה ב"ש, שהוקם על תילה של תחנת הרכבת העות'מאנית משנת 1915.

"תעלומה בקטר"- הדור הבא של חדרי הבריחה, לכל המשפחה: קווסט בלשי ומאתגר בו יצטרכו המשתתפים לגלות סוד כמוס ומסתורי אודות המתחם שלנו. את הסוד יגלו דרך חידות ומשימות הדורשות ריכוז, קשב וגם קצת מזל.

פעילות חנוכה מדליקה– המירוץ לכד השמן: מירוץ אתגרי לעבר כד השמן שיציל את עם ישראל וידליק את מנורת בית המקדש, בסופו יקבלו הילדים האמיצים את הכד אותו יעצבו בקרון סדנאות אותנטי.

 • הפעילויות כוללות כניסה למוזאון ולמיצגים השונים.
 • במקום קפיטריה לרשות המבקרים.
 • לפרטים נוספים ויצירת קשר: :08-6234613 , rsv@katar70414.org.il

המרכז להנצחת חיילי אנז"ק
שעות פעילות: א'-ה' | 09:00-16:00

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים לבקר במרכז אנז"ק, החושף נדבך חשוב ומספר את הסיפור של שחרור העיר באר שבע על ידי הצבא הבריטי במלחמת העולם הראשונה ובשיאו הסתערות פרשי אנז"ק על באר שבע.

המרכז להנצחת חיילי אנז"ק ממוקם בסמוך לבית הקברות לחללי מלחמת העולם הראשונה בבאר שבע. המרכז נחנך במסגרת חגיגות 100 שנים לכיבוש באר שבע על ידי כוחות אנז"ק בתאריך ה -31.10.17, י"א בחשוון תשע"ח, במעמד ראש ממשלת ישראל, מושלת ניו זילנד וראש ממשלת אוסטרליה. המרכז להנצחת חיילי אנז"ק הוא מקום ייחודי בארץ המספר באופן חווייתי את סיפורם של חיילי אנז"ק ואת סיפור כיבוש באר שבע. המבקר במרכז עובר מסע ליבשת אחרת, עובר מסע בזמן ומסע אל עצמו.

 • שעות פתיחה: ימים א'-ה' בין השעות 09:00-16:00
 • ניתן לפתוח את המקום בימים ו'-ש' לקבוצות בתיאום מראש בלבד.
 • לפרטים נוספים: 08-6205004 או anzac.co.il

תאטרון הפרינג' בעיר העתיקה באר שבע 
הצגות חנוכה לילדים בתאטרון הפרינג' | 3-5.12.18

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים לצפות בהצגות ילדים מצחיקות ומדליקות בתאטרון הפרינג' בעיר העתיקה באר שבע.

בובו ולוסינדה

בובו ולוסינדה הם שני פועלי במה שחולמים להיות שחקנים. יום אחד באמצע הצגה, השחקנים עזבו במפתיע ועכשיו פועלי הבמה יעשו הכול כדי להציל את ההצגה .בובו ולוסינדה היא קומדיה מטורפת שופעת דמויות צבעוניות, בה אגדות הילדים המוכרות מקבלות תפניות חדשות, מרעננות, מעוררות מחשבה וצחוק גדול.

 • תאריך: 3.12.18
 • שעה: 17:00
 • לגילאי 4 ומעלה
 • לפרטים ורכישת כרטיסים: 08-6466657 (שלוחה 1) או באתר www.fringeb7.co.il

העכברה שיצאה למסע

העכברה יוצאת לחפש את היצור החזק ביותר בעולם, היא פוגשת בדרכה דמויות שונות ומשונות, ומגלה שמה שחיפשה רחוק כל כך נמצא כל הזמן בכפר הקטן שלה. זהו מופע מלא הומור, שירים וצלילים, שעשוע ודמיון בשיתוף הילדים.

 • תאריך: 4.12.18
 • שעה: 17:00
 • מתאים לגילאי 4-8
 • לפרטים ורכישת כרטיסים: 08-6466657 (שלוחה 1) או באתר www.fringeb7.co.il

האביר והגבירה המכושפת

מתוך אגדות המלך ארתור המופלאות מתגלים יחסי הכוחות בין אבירים וגבירות והרצון לשינוי חדש בתוכם. לקונפליקטים המוכרים מתגלים פתרונות יצירתיים במיוחד מלאי הומור המאפשרים חירות חדשה לשני הצדדים. הצגה מופלאה שחוזרת לימי הביניים עם הרבה הומור.

 • תאריך: 5.12.18
 • שעה: 17:00
 • מתאים לגילאי 5 ומעלה
 • לפרטים ורכישת כרטיסים: 08-6466657 (שלוחה 1) או באתר www.fringeb7.co.il

מוזאון הנגב
סיורי חנוכה במוזאון הנגב | 3-6.12  | "חלונות מבטון: הסגנון שבנה את באר שבע"

במסגרת יום טיול בבאר שבע אתם מוזמנים למוזאון הנגב לאמנות, בו מוצגות תערוכות מתחלפות שלוש פעמים בשנה של אמנים ישראלים ובינלאומיים. זהו המוזאון המוכר היחידי באזור הדרום, הנמנה עם 10 המוזאונים המומלצים בישראל של אתר התיירות של CNN.

בחופשת חנוכה המוזאון יעבוד במתכונת ייחודית וכל יום בשעה 11:00 יתקיים סיור מודרך לילדים ולמשפחות במוזאון הנגב ובמוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח ללא תוספת תשלום. כמו כן, כל משתתף ומשתתפת יקבלו גלויות הפעלה ייחודיות של המוזאון ויגלו פינות ומוצגים נסתרים. המוזאון ייפתח בשבוע של חג החנוכה כל יום משעה 10:00 (חוץ מיום ראשון).

בנוסף לאירועי חנוכה, מוזאון הנגב לאמנות מציג בימים אלו את התערוכה "חלומות מבטון: הסגנון שבנה את באר שבע". בתאריכים 14.1, 23.12, 19.11 יתקיימו מפגשים בסדרת הרצאות מוזאון הנגב לאמנות לרגל התערוכה "חלומות מבטון" עם אוצרי התערוכה, ההרצאות יתקיימו בימי שני בשעה 10:30 בבוקר. מחיר כל הרצאה: 40 ₪, כולל כניסה לתערוכה.

 • שעות פתיחת המוזאון:
  ימים שני, שלישי, חמישי:  16:00-10:00
  יום רביעי:                       19:00-12:00
  ימים שישי ושבת:            14:00-10:00
  יום ראשון:                     סגור
  אתר המוזאון: http://www.negev-museum.org.il
 • רחוב העצמאות 60, באר שבע | טלפון:   08-6993535

מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע
סיורי חנוכה במוזאון הנגב | 3-6.12  | "בסוף מערב- אמנות ואומנות מארצות המגרב: מרוקו, אלג'יריה, תוניסיה".

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים למוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח, השוכן במבנה היסטורי וכולל חצר ציורית בה תערוכת קבע של ממצאים ארכיאולוגים ומזרקות קרמיקה צבעוניות. בנוסף ישנן תערוכות מתחלפות המוקדשות לנושאים מתחום מסורת האסלאם בתוספת אמנות עכשווית רלוונטית. כל התערוכות ייחודיות ונוצרו במיוחד למוזאונים בבאר שבע. בימים אלו מוצגת התערוכה "בסוף מערב- אמנות ואומנות מארצות המגרב: מרוקו, אלג'יריה, תוניסיה".

בחופשת חנוכה המוזאון יעבוד במתכונת ייחודית וכל יום בשעה 11:00 יתקיים סיור מודרך לילדים ולמשפחות במוזאון הנגב ובמוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח ללא תוספת תשלום. כמו כן, כל משתתף ומשתתפת יקבלו גלויות הפעלה ייחודיות של המוזאון ויגלו פינות ומוצגים נסתרים. המוזאון ייפתח בשבוע של חג החנוכה כל יום משעה 10:00 (חוץ מיום ראשון).

 • שעות פתיחת המוזאון:
  ימים שני, שלישי, חמישי: 16:00-10:00
  יום רביעי:                      19:00-12:00
  ימים שישי ושבת:            14:00-10:00
  יום ראשון:                     סגור.
 • רחוב העצמאות 60, באר שבע | טלפון: 08-6993535|
 • אתר המוזאון: www.ine-museum.org.il

גלריית טרומפלדור

"לב סרקין: את קשתי נתתי" | תערוכה חדשה בגלריית טרומפלדור

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים לצפות בתערוכה החדשה של גלריית טרומפלדור. החל מיום חמישי 22.11.2018 תוצג בגלריה תערוכת "לב סרקין: את קשתי נתתי" והגלריה תפעל  כרגיל.

התערוכה "את קשתי נתתי" היא תערוכת יחיד של האמן לב סרקין. עיקר יצירתו של סירקין בישראל הייתה בתחום הפסיפס המונומנטלי, שאותה בחר למקם במרחבים ציבוריים. הוא יצר למעלה מ-25 עבודות קיר גדולות הממוקמות בכל רחבי הארץ, בין השאר על חזיתות של בניינים, במבואות של מוסדות להשכלה גבוהה, על קירות של מפעלים ובבתי כנסת. סירקין יצר פסיפסים מקרמיקה צבעונית והשתמש בצורות גיאומטריות המייצגות אלמנטים בטבע. היצירות ברובן אינן תחומות בקווי מסגרת ברורים – הן פורצות מהשוליים ומוסיפות דינמיות וחיות לפסיפס.

 • ביום חמישי 22.11.2018 בשעה 18:30 יתקיים אירוע פתיחה חגיגי לתערוכה.
 • שעות פתיחה: ד' בין השעות 17:00-10:00 ה', 18:00-11:00, ו' 13:00-09:00
 • הכניסה חופשית
 • "גלריית טרומפלדור: מרכז אמנות", רחוב טרומפלדור 19, באר שבע
 • לפרטים נוספים: דוא"ל: Trumpeldor.gallery@gmail.com
 • טלפון:  08-6247706

השער לנגב – המרכז להתיישבות
חנוכה בשער לנגב | פעילויות לכל המשפחה

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים לבקר במרכז להתיישבות בנגב- השער לנגב. בבניין בית בלומפילד של תנועת "אור" נמצא המרכז להתיישבות בנגב- מרכז הסברה, חשיפה ושיווק של מרחב הנגב והגליל. מרכז המבקרים החדש מספק הצצה לנגב מנקודת מבט מרעננת. באמצעות מיצגים אינטראקטיביים ומשחקים תחרותיים, המבקרים יכירו את ההתפתחות וההיסטוריה של הנגב ובעיקר יתנסו בסימולטור מנהיגות, לבניית עתיד הנגב ומקומו החשוב בעתיד המדינה. בחנוכה – ניפגש לשלל פעילויות מסקרנות למשפחות ולקבוצות.

 • ההגנה 30, העיר העתיקה באר שבע.
 • לפרטים נוספים: 1-800-215-216

בית האמנים בנגב
חנוכה בבית האמנים בנגב | 5.12 | מסיבת חנוכה

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים לבקר בבית האמנים בנגב, המופעל על ידי עמותת “היוצרים בנגב”, ומתקיימות בו מגוון פעילויות וגלריות מתחלפות. לכבוד חנוכה, תתקיים מסיבת חנוכה מיוחדת בבית האמנים המתחדש. במסגרת מסיבת החנוכה תיפתח תערוכת "בין חושך לאור" המציגה יצירות של אמני הבית, תתקיים הדלקת נר רביעי של חנוכה בליווי שירי חנוכה מסורתיים ויערך קונצרט חגיגי – אוסף שנסונים צרפתיים בביצועם של קתרין סטורא ועמנואל שרלה, יחד עם שני אמנים צרפתיים מתזמורת  הסינפונייטה הישראלית  באר שבע.

 • הכניסה לבית האמנים חופשית
 • המסיבה תתקיים ביום רביעי 5 בדצמבר בשעה 17:30
 • הכניסה לקונצרט 25 ₪ , מחיר מיוחד לחנוכה
 • פרטים בטלפון : 08-627-3828 או באתר  www.negevarts.com
 • האבות 55, העיר העתיקה.

פארק קרסו למדע
הפנינג חנוכה | מסע בעקבות האור | 4-6.12 | בין השעות 09:00-17:00

במסגרת יום טיול בבאר שבע, פארק קרסו למדע מזמין אתכם למסע מרתק בעקבות האור. המבקרים בפארק ייהנו מפעילות מעשירה, מדעית, אינטראקטיבית ופעילה שתחבר בין המדע לחיי היום יום ותחשוף את המבקרים לעולם שכולו ניסים בלבוש מדעי.

בהפנינג תתקיים פעילות מדעית רחבה: מה משותף לסביבון, מזלות וכוכב הצפון? סיבוב של כדור הארץ ועל תחזיות אסטרולוגיות – נכון או לא? מה זוהר בחושך? האם חשבתם שאבקת כביסה או ווזלין יכולים לזהור בחושך? יצירה מדעית – ייצור והכנה של נרות ריחנים ומקושטים. הדפסת סביבונים  בתלת ממד – פעילות מעבדת פאב לאב, סדנאות צילום במייקר ספייס החדש, פלנטריום, תערוכת הממותה האחרונה ועוד.

בנוסף ייהנו המבקרים מהצגה מבית תיאטרון הפרינג' שתוצג 3 פעמים בכל יום – "מסע בעקבות האור?" ומסרט 3D "חולמים לעוף".

 • הפעילות מתאימה למשפחות וילדים החל מגיל 4
 • הכניסה בתשלום
 • לפרטים נוספים www.sci-park.co.il
 • טלפון ,08-6252600 פקס: 08-6252607
 • כתובת: רחוב העצמאות 79 
 • פעילות מעבדת פאב לאב כרוכה בתשלום נוסף של 10 ש"ח.

לונדע
8 ימי פעילות לכל המשפחה | "משחקים באור" – משחק המשפחות הגדול בנושאי החג

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים לבקר במוזאון הילדים של באר שבע – הלונדע, מוזאון חוויתי לכל המשפחה המעודד למידה באמצעות משחק. במוזאון כ 50 מתקני משחק הפזורים ב 4000 מ"ר ומחולקים למתחמים בנושאים שונים: אומנות, מוזיקה, כדור הארץ והעולם, רגשות, שפות ועוד. במוזאון שתי חצרות פעילות מרהיבות, קפיטריה וסדנאות יצירה.

 • הזמנת כרטיסים מראש באתר: www.lunada.co.il
 • שעות פעילות: ימים א'-ה ' ושבת 09:30-18:30, ימי שישי 09:30-14:00

נגב ZOO
חוויית חושים בנגב זו |  8 ימי חופשה בלתי נשכחים

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים לבקר בנגב ZOO. במשך כל ימי החופשה אתם מוזמנים לחדד איתנו את החושים ולצאת למסע בעקבות בעלי החיים הליליים והמרתקים. בנגב ZOO יתקיימו במהלך חופשת החנוכה הדרכות מיוחדות, הפעלות ונשנושים באווירת החג ועוד המון הפתעות שיעבירו לכם יום שלם בלי שתשימו לב. ההפעלות יעסקו בחוש הטעם, חוש המימוש, חוש השמיעה, חוש הראייה וערך שיתוף הפעולה.

 • לפרטים נוספים חפשו אותנו בפייסבוק NEGEV ZOO

גודמן, בית הספר למשחק של תיאטרון באר שבע
חנוכה בבית הספר למשחק גודמן | 4-10.12  | סינדרלה

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים לבקר בגודמן, בית הספר למשחק של תאטרון באר שבע ולצפות במגוון הצגות ילדים. ההצגה "סינדרלה" מאת אורי אוריין/ בימוי גמא פריד, מספרת את סיפורה של סינדרלה, שמתגוררת עם אמה החורגת ושתי אחיותיה המרושעות. היא מבלה את כל זמנה בניקיונות ובעבודות בית עבור האחיות והאם, וחולמת שגם היא תקבל פעם הזדמנות לבלות בנשף מלכותי אמיתי. הכל משתנה כשנסיך הממלכה מחליט יום אחד לפתוח את דלתות הארמון שלו כדי לחפש כלה.

 • ההצגה מתקיימת בכל יום בין 4-10.12
 • מתאימה לילדים מגיל 5 ולכל המשפחה.
 • משך ההצגה: כ- 60 דקות
 • לרכישת הכרטיסים :  08-6464940

תאטרון הילדים והנוער
חנוכה בתאטרון לילדים ונוער | מעשה בכוכב שנפל לשלולית 

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים לבקר בתאטרון לילדים ולנוער בבאר שבע ולצפות במגוון הצגות ילדים. ההצגה "מעשה בכוכב שנפל לשלולית" היא מחזה מקורי מאת אורי אוריין / בימוי טולה דמארי.  הצגה פיוטית המבוססת על ספרה האהוב והמוכר של שלומית כהן אסיף, המספרת את סיפורם של כוכב ושל ילד, שנפגשים בלילה אחד. הכוכב זרח מפחד להיות כוכב נופל, והילד נולי מפחד מהחושך, אך כשהם נפגשים קורה המופלא מכל והשניים נוסכים אומץ זה בליבו של זה.  

 • משך ההצגה: כ- 45 דק'
 • ההצגה מיועדת לגילאים:3-6
 • ההצגה מופיעה בתאריכים : 4-6.12  ו 9.12  בשעות : 11:30 ו17:30 (שתי הצגות כל יום) בבית ספר למשחק גודמן .
 • לרכישת כרטיסים https://goo.gl/dLKtov או 08-6464940

המשכן לאומנויות הבמה
חנוכה במשכן לאומנויות הבמה | סטטיק ובן אל תבורי וסטפן לגר | הצגות ילדים ומופעים לכל המשפחה

במסגרת יום טיול בבאר שבע, אתם מוזמנים לצפות בהצגות ומופעים במשכן לאומנויות הבמה. המשכן לאמנויות הבמה בבאר-שבע הוקם על מנת להעשיר את חיי התרבות בעיר באר-שבע ובנגב כולו. המקום משמש מוקד לעיצוב חיי התרבות בבאר-שבע והנגב באמצעות הצגות, מופעי מוסיקה וסדרות מופעים מהארץ ומחו”ל.  האירוע המרכזי של חנוכה 2018- מופע ענק של סטטיק ובן אל תבורי וסטפן לגר – שני מופעים באירוע אחד, חגיגה מטורפת של הלהיטים הכי חמים.

צילום דיאגו מיטלברג

בנוסף בחג החנוכה יתקיימו מופעים נוספים לילדים כמו "קרקס על הקרח- מלכת השלג", "אגם הברבורים", "הקוסם מארץ עוץ", "לה באיידר" מתוך סדרת המחול שיתקיים בביצוע של תיאטרון אופרה ובלט רוסי, ומופע חדש של אמנית החול הבינלאומית אילנה יהב (כוכבת תכנית הטלוויזיה גוט טאלנט) וזמר הטנור הישראלי הבינלאומי יותם כהן שיעלו במופע " אמנית החול והטנור".

אודות juli1974

אקדמאית, אמא ל-3, יחצנית מסיבות לשעבר, עוסקת בתחום בקרת פרויקטים
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.