פעילות ביוני יולי לכל המשפחה

מרכז

שבוע הספר 2019 בראשון לציון כולנו חלק מהסיפור 16-21 ביוני 2019  א-ה 18:00-22:00 ו' 9:00-14:00 מדרחוב רוטשילד, היכל התרבות מאיר ניצן ראשון לציון, מוזיאון ראשון לציון, יד לבנים, בית העם ובשכונות ברחבי העיר

חגיגות "שבוע הספר" בראשון לציון יתקיימו השנה בסימן קהילה ויאפשרו לראשונה לכל תושב ליהנות ממגוון פעילויות:

 • יריד ספרים ענק ממגוון הוצאות הספרים השונות של חברת "סטימצקי" במדרחוב רוטשילד, בו יתקיימו פסטיבלי קונספט לכל המשפחה, עם דמויות מהספרים הידועים והאהובים. הקהל לוקח חלק פעיל במגוון פעילויות אינטראקטיביות
 • דוכנים של משוררים וסופרים מקומיים במדרחוב רוטשילד
 • בוק טראק – ספרייה ניידת מיוחדת שתגיע לשכונות ותלווה בפעילויות חווייתיות ובשוק ספרים "קח ותן": מביאים ספר ומתחדשים בספרים של אחרים עם המלצה אישית!
 • פעילויות מוזיקליות ייחודיות – "שירה להשכיר", "סלאם ספרים" ועוד

* "ברית עם מילה" – ערב לימוד ועיון בארון הספרים הישראלי עם מיטב הכותבים, האמנים והיוצרים אשר יחשפו את סודות כתיבתם

 ומקורות השראתם. מפגשים ספרותיים מרתקים רבי עוצמה ואהבה למילה, לספר ולצליל.

ועוד ועוד…

שבוע הספר ראשון לציון מציע מגוון רחב של אירועי תרבות וחוויה לכל המשפחה שיתקיימו בכל רחבי העיר:

לצד יריד הספרים המסורתי, יתקיימו במשך שבוע הספר פעילויות לילדים ומבוגרים במדרחוב הכוללות: "פסטיבל פנטזיה", הפנינג "דמויות מהאגדות" ועוד. בפסטיבל מגוון פעילויות אינטראקטיביות בהם הקהל הופך למשתתף בתוך הסיפורים השונים, פעלולי להטוטנות ואקרובטיקה, סדנאות יצירה, עמדות איפור, הצגות ילדים ומספרי סיפורים.

ב"בר-רחוב" ינגנו וישירו מדי ערב הרכבים מבית ה"פואטרי סלאם", יחד עם ג'ימבו ג'יי, אריק אבר והלהקה ויוצרים מקומיים.

בהיכל התרבות יתקיימו יומיים של הקרנות סרטים המלוות בשיחה אישית עם היוצר יאיר קדר בנושא "נשים גדולות בספרות העברית":

"לבדיתי – האגדה על מרים ילן שטקליס"

"7 הסלילים של יונה וולך"

"ברית עם מילה" ערב לימוד ועיון בארון הספרים הישראלי עם מיטב הכותבים, האמנים והיוצרים אשר יחשפו את סודות כתיבתם ומקורות השראתם יתקיים במוזיאון ראשון לציון. מבין הסופרים, היוצרים והזמרים שייקחו בו חלק: מירה מגן, יעל נאמן, סי היימן, שהרה בלאו, רועי זו ארץ, אגי משעול, לי גאון, מיכל חכם, מאיה משעול ודקל טוביה.

במיוחד לשבוע הספר השנה: בוק טראק – ספרייה ניידת שתסייר ברחבי שכונות העיר ותאפשר לתושבים ליהנות משבוע הספר קהילתי גם מתחת לבית. בבוק טראק תוכלו ליהנות מחוויית ספרים ייחודית: שוק "קח-תן" בו התושבים מוזמנים להביא את הספרים שלהם ולהתחדש בספרים של אחרים עם המלצה אישית! לצד הבוק טראק יפעל בית קפה באווירת פריזאית וכן פעילויות חווייתיות לילדים ולמבוגרים.

באולם מופת ייערך טקס זוכי תחרות הכתיבה הארצית ע"ש הסופרת ריקה ברקוביץ ז"ל מטעם "אגודת הסופרים", בו יקחו חלק 71 תלמידים זוכים מבתי ספר יסודיים מרחבי הארץ.

ריקה ברקוביץ ז"ל, סופרת ומשוררת, תושבת העיר ראשון לציון אשר כתבה את המנון העיר, הלכה השנה לעולמה.

רז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון: "אירועי שבוע הספר – 'כולנו חלק מהסיפור' שיחולו השנה בעיר ראשון לציון ועומדים בסימן קהילתיות, יאפשרו לכל תושב ליהנות ממגוון רחב של אירועים, שמתכתבים עם עולם הספרים בדרכים חווייתיות בהן הקהל משתתף ולוקח חלק פעיל, אירועים המתאימים לרוח התקופה. אני מזמין את כולם להגיע."

ליאל אבן זוהר, מ"מ ראש העיר ומחזיקת תיק תרבות וחינוך: "השנה בשבוע הספר הספריות ייצאו אל הקהילה – הספריות ייצאו לרחובות, יהיו פתוחות לתוך הלילה והפעילויות יתקיימו בשכונות ברחבי העיר. אני מזמינה את ילדיי והוריי העיר להשתתף בחגיגת הספר העירונית ומודה לכל העוסקים במלאכה".

לו"ז אירועי שבוע הספר ברחבי העיר:

אירועי התרבות שיתקיימו במדרחוב רוטשילד ראשון לציון בכניסה חופשית:

16.6.19 "פסטיבל פנטזיה" 18:00-20:00

חוויה מגבשת לכל המשפחה! הרפתקה המשלבת מופעים אינטראקטיביים, הפעלות ויצירה והופכת את המשתתפים לגיבורי היום, בשילוב עמדות איפור, תאורה מכושפת ופסקול מיוחד!

18:00 בניין העירייה הישן: מספר סיפורים "הפנטזיה פה"  

18:30 פינת הבאר: הצגה "המשפחה בממלכת החלומות" מבית JOVLE. האביר, הפיה והשדון יוצאים עם כל המשפחה לארץ החלומות כדי לנצח את המכשף הרע, כאשר הקהל לוקח חלק פעיל. ההצגה מעודדת עבודת צוות, יצירתיות ומעניקה כלים להתגברות על הפחד.

20:00 בר רחוב: "סלאם ספרים" משוררי ספוקן וורד יחד עם מוזיקאי מבצעים גירסאות חדשות ופרשנות מעודכנת לספרים הגדולים בלייב. 

17.6.19 הפנינג סיפורים עם "פנפרה אספלט" 18:00-20:00

החבורה הקומית "פנפרה אספלט" מגיעה אל שבוע הספר של ראשון לציון מצ'ורבהסטן הרחוקה (והדמיונית) כדי להעתיק את השבוע למחוזם. החבורה תקבל את העוברים ושבים במופע מוסיקלי, פעלולי להטוטנות ופעלולי אקרובטיקה. ברחבי המדרחוב יפעלו בנוסף סדנאות יצירה ייחודיות.

18:00 בניין העירייה הישן: מספרת הסיפורים שני וייסמן במסע סיפורי בעקבות "חומפס הדב עם הפס" ו"חנן הגנן".

18:30 פינת הבאר: הצגה "חברים על הגשר" תיאטרון אורנה פורת. בין שני חברים הכי טובים בעולם, מתפתח ויכוח גדול המוביל לריב נוראי שבעקבותיו הם לא רוצים לדבר או לראות זה את זה. נגר חביב וחכם שמגיע לכפר מלמד אותם בדרך מפתיעה שחברות היא הדבר הכי חשוב.

20:00 בר רחוב: "סלאם עברית" יחד עם ג'ימבו ג'יי

18.6.19 "פסטיבל מהאגדות" 18:00-20:00

פסטיבל מהאגדות לכל המשפחה! פיטר פן וקפטן הוק בקרב מיוחד יחד עם דמויות מוכרות מהסיפורים האהובים על כולנו שיופיעו לאורך המדרחוב, אליהם יצטרף ה"הספרן" – אספן הספרים

החוקר ושואל את עוברי הדרך אם נתקלו בספרים שמחפש. בנוסף יכלול הפסטיבל עמדת צילום מעוצבת עם שלל תלבושות ואביזרים וסדנאות יצירה.

18:00 בניין העירייה הישן: מספר הסיפורים מ"עולם האגדות"

18:30 פינת הבאר: הצגה "הספרייה התבלבלה" תיאטרון בלבלו. ילד מגיע לספרייה כשהוא תר אחרי הסיפור "מיץ פטל". הספרן המלומד שולח אותו למסע בעקבות הספר, המוביל להרפתקה מופלאה הכוללת את "פלוטו" הכלב, "האריה שאהב תות", "דירה להשכיר" ועוד.

20:00 בר רחוב: "בין קצב למילים"

19.6.19 הפנינג "דמויות מהסיפורים" 18:00-20:00

חוויה לכל המשפחה! מופעים אינטראקטיביים, עמדות איפור, מתחמי הפעלות ויצירה ההופכים את המשתתפים לחלק מהסיפורים המוכרים והידועים. אירוע קונספט איכותי ומגובש למען חוויה חד פעמית לכל משתתף.

18:00 בניין העירייה הישן: מספרת הסיפורים נויה שטרייפלר בהפעלה תיאטרלית של ספר הילדות האהוב "קטנה גדולה" מאת אורי אורלב.

18:30 פינת הבאר: הצגה "ג'ק ואפון הפלא" תיאטרון קוקייה. ג'ק מוכר, בלית ברירה, את פרחו האהוב תמורת שק אפונים. בניגוד להיגיון ולפי חוקי הדמיון, צומח האפון אל מעבר לעננים ומזמין את ג'ק אל עולם של ענקים.

20:00 בר רחוב: "פואטרי רחוב" עם אריק אבר והלהקה

20.6.19 פסטיבל "אליס בארץ הפלאות" 18:00-20:00

פסטיבל לרגל חגיגות 80 שנה לסיפור שכולנו גדלנו עליו – "אליס בארץ הפלאות", אשר יכלול סדנת ריקוד היפ-הופ יחד עם דמויות הסיפור, מופעים אינטראקטיביים, עמדות איפור, מתחמי הפעלות ויצירה ההופכים את המשתתפים לחלק מהסיפור וסדנת הולה הופ בסגנון הזחל.

18:00 בניין העירייה הישן: מספר הסיפורים עומר ראובני על "המילה המנצחת" ו"המלך מידאס" בליווי  כלי נגינה.

18:30 פינת הבאר: הצגה "האוצר שאינו נגמר" תיאטרון אורנה פורת. סיפור אגדה מופלא העוסק באח ואחות המקבלים מאביהם במתנה שטח אדמה ומבטיח להם ש"באדמה חבוי אוצר".

בר רחוב: "שירה להשכיר" מיטב אמני השירה המדוברת מבצעים שירי משוררים בגרסה חדשה ומקורית בליווי מוזיקה חיה.

21.6.19 "רוקדים ספרים" 9:00-14:00

סדנה אקטיבית עם רקדנים מקצועיים מתחום אמנויות הרחוב יפתיעו כדמויות מהסיפורים המוכרים וירקידו את הקהל.

בוק טראק – הספרייה הניידת ברחבי שכונות ראשון לציון בכניסה חופשית:

השנה ה-בוק טראק מאפשר לתושבים ליהנות משבוע הספר בשכונה שלכם! חוויית ספרים ייחודית בשוק "קח-תן", בו התושבים מוזמנים להביא את הספרים שלהם ולהתחדש בספרים של אחרים עם המלצה אישית! לצד הבוק טראק יפעל בית קפה באווירת פריזאית וכן יתקיימו פעילויות חווייתיות לילדים ולמבוגרים: דמויות מהסיפורים שיפגשו את הילדים, חבורה קומית מוזיקלית שתפעיל את הקהל, פעלולי להטוטנות ואקרובטיקה ועוד.

בואו לקחת חלק בחוויה חד פעמית מתחת לבית מדי יום בשעות 18:00-20:00 בגינות הבאות:

16.6.2019 רמת אליהו – גן מנשה

17.6.2019 גן בעברית

18.6.2019 שיכון המזרח – ברחבת המתנ"ס

19.6.2019 נווה חוף

20.6.2019 נחלת יהודה 360

אירועים שיתקיימו בהיכל התרבות, ראשון לציון בכניסה חופשית:

"נשים גדולות בספרות העברית"

מסע קולנועי אחרי יוצרות בספרות הישראלית

הקרנה של סרטי תעודה ביוגרפיים על משוררות בולטות בשדה התרבות העברית – מרים ילן שטקליס ויונה וולך, המפגישים בין שירה וספרות, לבין תעודה וקולנוע, ולאחריהם שיחה אישית עם יאיר קדר, יוצר מיזם "העברים"

18.6.19 בשעה 19:00 הקרנת הסרט "7 הסלילים של יונה וולך"

מסע קולנועי אל עולמה של יונה וולך – משוררת אגדית ופורצת גבולות, שמתה בגיל צעיר, מותירה אחריה מיתוס ושובל מעריצים. יותר מ-25 שנה לאחר מותה, מתגלים שבעה סלילי הקלטה מהריאיון שהעניקה וולך לעורכת הלית ישורון לפני מותה.

19.6.19 בשעה 19:00 הקרנת הסרט "לבדיתי – האגדה על מרים ילן­ שטקליס"

בדירה קטנטנה בירושלים, מוקפת בובות וחתולים, כתבה מרים ילן שטקליס את שירי הילדים שכבשו לבבות של דורות שלמים – "הבובה זהבה", "הסבון בכה מאוד", "מיכאל" ואחרים. הבמאי ראובן ברודסקי צילם, ערך, עיצב, ביים וכתב אגדה רוסית שמספרת באמצעות המיניאטורות שנוצרו במיוחד לסרט וראיונות עם מכריה – את סיפורה של מרים ילן שטקליס, כלת פרס ישראל הראשונה לספרות ילדים, גדולת משוררי הילדים הישראלית.

אירועי התרבות שיתקיימו במוזיאון ראשון לציון:

בשל הביקוש הרב מומלץ להזמין כרטיסים מראש: 85 ₪ בערב המופע, 75 ₪ למזמינים מראש. טל: 9650494, 9537000 – 03

20.6.19 "ברית עם מילה 2019" 18:00-22:30  

ערב לימוד ועיון בארון הספרים הישראלי עם מיטב הכותבים, האמנים והיוצרים אשר יחשפו את סודות כתיבתם ומקורות השראתם. מפגשים ספרותיים מרתקים רבי עוצמה ואהבה למילה, ספר וצליל.

"נשים כותבות" 18:00-19:45

"מיכאלה" – מירה מגן על המחיר שגובה ילדות אומללה ועל ההתמודדות עם בחירות הרות גורל בחיים.

"אישה מעבר לים" – שרית ישי לוי רומן מסעיר על שלוש נשים הקשורות בנימים של אהבה, שנאה, שברון לב,דם ודמעות.

"היה הייתה" – יעל נאמן סיפור על גיבורה אלמונית. במפגש נדון בזכות להישכח, ובבחירה להנציח את זו שביקשה להישכח.

"האחרות" – שהרה בלאו מותחן פסיכולוגי המעמת את אתוס האימהות עם המיתוס היהודי. יצירה מקורית ורבת מעוף.

"שפת אם – "מופע מוסיקלי.  דיאלוג מרתק בין מוסיקה למילים המבוסס על שיריה של אגי משעול. משתתפים:  אגי משעול, לי גאון, מיכל חכם, מאיה משעול ודקל טוביה.

"יצירה משפחתית מוסיקלית" 19:45-22:30

"בלוז לנעמי" – תמר גלעדי מביאה אל הבמה את מיטב שיריה של נעמי שמר בביצועים אישיים המאירים אותם באור חדש. פסנתר: רמי הראל.
"שירים מבית אבא" – הזמרת סי היימן בביצועים מחודשים לשירי אביה, נחום היימן, וסיפורים נדירים מהחיים לצדו. מוסיקאי: אלעד שודלר.
"ליבי הפנימי" – מסע מיוחד המבוסס על שירתו האהובה של יהודה עמיחי, עם

עמנואלה עמיחי.

"בית אבי" – רועי זו-ארץ במופע אישי, שירים ומנגינות מהבית, מסע מוסיקלי שמאגד  בתוכו פיסות של רגעים מהילדות ועד לבגרות. 

"ניגון משפחתי" – סיפורים אישיים, מרגשים ומשעשעים. מסופרים ע"י איתמר, בנו של סשה ארגוב. בהשתתפות: כלתו גבי ארגוב והנכדה נועה ארגוב.

ירושלים

פסטיבל "אור ירושלים 2019"  החוגג 11 שנה בסימן הפצת האור , חיבור בין אנשים, שבירת חומות ויצירת אחדות, יציג השנה  יצירות אומנות אור חדשות וטכנולוגיות שהתפתחו בשנה האחרונה בעולם,  לאורך שלושה מסלולים  ברחבי העיר העתיקה. המסלולים  יובילו את המבקרים לעולם שבו האור בורא יצירה חדשה בכל ערב מחדש.  שלושת המסלולים הצבעוניים המתחברים זה לזה, מזמינים את הקהל ליהנות מכל יצירות האומנות המוארות, להשתתף בהפעלתן ולרקוד לצלילי ה- VJ במסיבה רב-חושית מהפנטת הממזגת צלילים ואורות לאורך כל שעות הפסטיבל, על גבי חומות העיר

האירוע הבינלאומי הגדול והמרתק בתחום אמנות האור, יתקיים ברחבי העיר העתיקה בירושלים בין התאריכים 26.06.19-04.07.19 (כ"ג בסיון – א' בתמוז) צפויים להגיע אליו למעלה מרבע מיליון מבקרים, המצטרפים לכ 10 מיליון מבקרים מהארץ ומכל העולם, אשר נהנו מהפסטיבל, במהלך השנים האחרונות. 

הפסטיבל השנה , יהיה בסימן 'להפיץ את האור' ויבטא את הרצון לחוויה משותפת והדדית, חוצת  מגזרים ודתות,  השוברת את החומות ויוצרת אחדות בין כולם.

פסטיבל האור יציע לקהל המבקרים, כ- 30 יצירות אומנות וטכנולוגיות חדשות של אמנים מובילים מהארץ ומהעולם, אשר ישתרעו על פני העיר העתיקה:

ה-VJ Visual Jockey, מסיבת ענק רב- חושית , מיצג ויזואלי ואקוסטי המשלב סגנונות שונים, צבעים וקולות למופע לייב מהפנט על גבי חומות העיר העתיקה, הקרנה אינטראקטיבית המתרגמת את תנועות הקהל לתמונת אור אבסטרקטית,  15 עמודי אור קמאים  וקולונועיים יוצרים מסך אחד הנראה מופרד לרסיסים ומאפשר לקהל לעבור בין השברים, 25 מנסרות אינטראקטיביות מסתובבות שמפיצות אור למרחקים, מזרקת המוריסטאן הופכת לנווה מדבר, אלפי מראות ומיליוני השתקפויות במסיבת מראות שבמרכזה כדור דיסקו מואר וגדול, מבנה מתנפח המוסיף רקמה חדשה לבניין ישן, מכונות זעירות ודגמים אופטיים של ציוד מעבדה, מוצרי חשמל וציוד חשמלי הנעים במהירויות שונות ויוצרים סיפור מהפנט של אור וצל במערת צדקיהו, מבנה בגובה 10 מטר המציג את המגוון האנושי של העיר העתיקה ויוצר את "המסה המופלאה" של ירושלים, מיצג אינטראקטיבי המאפשר לקהל הרחב לנגן בפסנתר ולראות כיצד צליל הופך לאור, עבודת אור סולארית המציגה אלף צנצנות  מחוברות לנורות הנטענות באופן סולארי המחברת בין קהילות שונות בעולם, פסלים בגובה 7 מטרים ההופכים לזיקוקים עם רדת הערב, הקרנת המילים "אור ירושלים" בשער הברוסקאים עושה שימוש בגופן "ערברית" ומשלב בתוכו את שתי השפות.

הפסטיבל מתקיים ביוזמת משרד ירושלים והמורשת, עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים ומורשת, ובניהול והפקת החברה העירונית אריאל.

הפסטיבל בניהולם האומנותי של מירב איתן וגסטון צהר.

הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 26.06-04.07 (למעט שישי) בין השעות 20:00-23:00  / במוצאי שבת עד שעה 24:00  הפסטיבל מיועד לכל הגילאים- הכניסה חופשית

למידע נוסף  www.itraveljerusalem.com  אתר האינטרנט של הפסטיבל www.lightinjerusalem.org.il

יוני בגן הבוטני: מפגש על שירי נוף;  פרויקט "משוררים בגן" אירועי שירה ומוסיקה * סדנאות כתיבה * מפגשים עם אמנים * סיורי שירה עם משוררים

נעילת הפרויקט 13/6/2019

חודשי האביב הינם החודשים היפים ביותר בגן הבוטני בירושלים, הכל פורח ומלא צבעים.

כתב העת מַשִּׁיב הָרוּחַ והגן הבוטני בירושלים מזמינים את הקהל הרחב לקחת כמה שעות של שקט ממרוץ-החיים ולשאוף רוח מרעננת והשראה חדשה ולהגיע לחגיגת "משוררים בגן" בחודשי האביב בו לחגוג את החיבור שבין השירה העברית והטבע בשלל אירועים והתרחשויות ויתבוננו בנופי הגן דרך שירי טבע עבריים.

בחודש יוני מוצגת במרחבים המרהיבים של הגן ובפינותיו הקסומות תערוכת שירים מכל מרחבי השירה העברית, המחברים טבע ואדם ויתקיימו פעילויות רבות ,אירועי שירה ומוסיקה, סדנאות ומפגשים אינטימיים עם משוררים, סיורי  שירה מיוחדים בשבילי הגן ובעקבות השירים והמשוררים.

הפרויקט בתמיכת הקרן לירושלים, משרד התרבות ועיריית ירושלים.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם, הגדול ביותר בישראל משתרע על שטח של כ-150 דונם בלב ירושלים ונחשב לפנינת טבע בלב העיר. האוסף המגוון של צמחים מכל העולם המצויים בגן הופכים אותו למרכז חינוכי, הדרכה ומחקר לצד אתר תיירותי ותרבות מובהק. בגן אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון: גדלים בו ותר מ-6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות פריחות מרהיבות לאורך כל השנה.

שעות וימי פעילות

ימים ראשון עד חמישי בין השעות 09:00 -19:00

ימי ו' 09:00 – 17:00

שבת: 09:00 -18:00

הכניסה לאירועים בחול המועד פסח חופשית! העלות לאירועים אחרי חול המועד פסח:

–       20 ₪ בקנייה מראש.

–       25 ₪ בכניסה לגן.          

מחיר מנוי לגן הבוטני:

 • כרטיס מנוי לגן הבוטני לכל השנה 120 שח ליחיד
 • כרטיס מנוי זוגי לגן הבוטני לכל השנה 180 ₪.
 • כרטיס מנוי משפחתי לגן הבוטני ( זוג + 3 ילדים) 240 ₪.

לפרטים נוספים: הגן הבוטני 02-6794012


צפון

פסטיבל הדובדבן בגולן  – מאי-יוני 2019 הפנינג לכל המשפחה ומגוון פעילויות מיוחדות באתרי הקטיף העצמי בצפון הגולן

חוגגים שבועות בקטיף עצמי של דובדבנים בחוות הסוס והדובדבן באודם

פירות הקיץ בגולן, ובראשם הדובדבנים הם אטרקציה תיירותית מהנה בפני עצמה  למעשה, חגיגת הדובדבן מתחילה בדרך כלל כבר בחודש אפריל, עת מקשטת הפריחה היפהפה את צפון הגולן בלובן מלכותי, וממשיכה במהלך מאי ויוני עם הבשלת הפרי והקטיף.

השנה, החל מה- 20.5 ובמהלך חודש יוני יתקיים "פסטיבל הדובדבן בגולן" עם מגוון פעילויות מיוחדות באתרי הקטיף העצמי בצפון הגולן. בפסטיבל ייקחו חלק הקטיפים: בוסתן בראשית בגולן, חוות הסוס והדובדבן, קטיף עצמי אודם, קטיף עצמי אל רום, הבוסתן של מוטי, קטיף עצמי משק לוי וקטיף עצמי הדובדבן שבגולן.

 בביקורכם תוכלו ליהנות, לצד הקטיף העצמי, ממגוון פעילויות לכל המשפחה – הפעלות, יצירה, הופעות ועוד…  במהלך תקופת הפסטיבל יתקיימו באתרי הקטיף השונים אירועי שיא שונים, בניהם:

31.5 – יריד אומנים ותוצרת מקומית בקטיף עצמי משק לוי, שעל

9.6- חגיגת שבועות עם יהודה קיסר בחוות הסוס והדובדבן, אודם

14.6- חגיגת דובדבן בבוסתן בראשית בגולן, עין זיוון

14.6- קטיף עצמי אודם ו-Let's Gigi במשחק קטיף משפחתי 15.6- הפנינג לכל המשפחה בקטיף עצמי הדובדבן שבגולן, שעל

15.6- שבת מלכה עם "יובל מלכה והנסיכים" בחוות הסוס והדובדבן, אודם

15.6 – סיורי תיירות חקלאית והרצאה בנושא גידול דובדבנים בבוסתן של מוטי

21.6- סיורי משפחות מלאי תוכן וערך בקטיף עצמי אל-רום

22.6- "הידועים בציבור" במסיבת עברית בחוות הסוס והדובדבן, אודם

22.6- סיורים עם קלאב-קאר ורינג׳רים ואפיית פיתה בטאבון בבוסתן של מוטי

28.6- סיורי משפחות מלאי תוכן וערך בקטיף עצמי אל-רום

29.6- "תוצרת הארץ" בחפלה ישראלית בחוות הסוס והדובדבן, אודם

*בנוסף, בתאריכים 6.8,14.6,21.6,28.6 תיערך מסיבת ריקודים  בחוות הסוס והדובדבן

#טיפ_לקוטפיםשעות הבוקר עדיפות שכן אז הפרי טרי על העץ/שיח לאחר מנוחת לילה וחידוש כוחות וגם יותר נעים לטייל במטע כשעוד קריר, לפני החום של הצהריים….מידע נוסף על אירועי הפסטיבל ואתרי הקטיף ניתן למצוא באתר תיירות גולן בכתובת: www.tourgolan.org.il או בפייסבוק "פסטיבל הדובדבן שבגולן 2019"

בין האתרים הלוקחים חלק בפסטיבל:

בוסתן בראשית בגולן

מה? הבוסתן הגדול ביותר לקטיף עצמי של דובדבנים, פירות יער, נקטרינות, אגס אסייני ותפוחים (כל פרי בעיתו), אכילה חופשית במקום לצד תערוכת כלים חקלאים, מתקנים מתנפחים עם מים, בועות סבון, סדנאות לילדים, פארק חבלים, פינת חי, שזירת זרים, צמות וקעקועים טרקטורונים לילדים, טיולי קטיף על טרקטור ועגלה ומבחר דוכנים של תוצרת הגולן. מקום קסום, נעים וכיפי לכל המשפחה לצד עצי הפרי יש פינות ישיבה מוצלות ונעימות ועשרות ערסלים המפוזרים בין האורחים, בימי שישי קבלת שבת עם הופעות/ושירה בציבור.

מתי?  הבוסתן פתוח בימים א'-ה' ושבת בין השעות 9:00-17:00 וביום שישי בשעות 9:00-16:00. במהלך הפסטיבל בכל שישי ושבת יהיה הפנינג קטיף ואטרקציות לכל המשפחה בבוסתן.

 כמה? מחיר: מבוגר/ ילד  35 ₪ המחיר כולל כניסה לקטיף עצמי בשיטת "אכול כפי יכולתך", קניית פרי או סלסלות למילוי – בתשלום נוסף במקום.

איפה?  בוסתן בראשית בגולן  + קיבוץ עין זיוון ("כפר הנופש עין זיוון" ב-waze)

לפרטים: 04-6993610/12  | res@ein-zivan.co.il | www.enzivan.co.il

חוות הסוס והדובדבן

מה? קטיף דובדבנים ופירות יער במקום פסטורלי ומיוחד. ניתן לקטוף 4 סוגים של דובדבן מתוק (סטלה, בינג, צ'יאנוק ולאפינס), דובדבן חמוץ (וישנייק) ופירות יער (פטל אדום, אוסנה, תות שדה, תות פקיסטני, אוכמניות, דומדמניות ועוד…) במקום ישנן מגוון של אטרקציות למשפחות, אפשרות לעשות פיקניק, שירותים מסודרים ועוד, בסופי שבוע, אירועי שיא הכלולים במחיר כניסה.  אז איך זה עובד? משלמים מחיר כניסה ויכולים ליהנות מאכילה חופשית ללא ריסוס של הפירות, ניתן ליהנות מאטרקציות נוספות ללא תשלום, לאחר מכן, במידה ורוצים לקחת הביתה פירות, משלמים בקופות לפי משקל.

 מתי? א'-ה' 9:00-17:00, ו'- 8:30-17:00, ש'- 8:30-18:00 (כניסה אחרונה שעה לפני סגירה). פתיחה רשמית ביום שבת ה-8.6.19.

איפה: מושב אודם ("חוות הסוס והדובדבן" ב-waze)

לפרטים: 1-700-707-180 | Iritmz8@walla.co.il |www.cherry-farm.co.il/CHERRY-FARM/ | בפייסבוק "חוות הסוס והדובדבן"

קטיף עצמי אודם

מה? בלב יער אודם ולמרגלות ההר, שפע של פירות לקטיף עצמי .מגוון זני דובדבנים מתוקים וחמוצים ופירות יער יפים ובריאים כמו פטל אדום ושחור, אוכמניות, דומדמניות, חזרזר, תותי עץ, תות שדה ועוד. כל פרי לפי מועד הבשלתו. כל הפירות ללא חומרי הדברה וניתן לאכול ישר מהעצים והשיחים. המטע מעוצב כך שכל אחת ואחד בכל גיל יוכלו לקטוף וליהנות .

 מתי? החל מה 1/6/2019 ולאורך חודש יוני (בהתאם למצב הפרי) עונת הדובדבנים ותחילת עונת פירות היער. הקטיף פתוח בכל יום , כולל שבת, בשעות 08:30-15:30.

בחודש יולי  יתקיים קטיף של פירות יער, בימים א' עד ו' (סגור בשבת) בשעות 08:30-15:30.

כמה?  25 ₪ למבוגר ו-20 ₪ לילד (3-12) בפנים אוכלים חופשי ומה שלוקחים הביתה בתשלום לפי משקל.

איפה? מושב אודם, צפון הגולן ("קטיף עצמי אודם" ב-waze)

לפרטים: 0542600130 | 0508450962 | www.katifodem.co.il | בפייסבוק: קטיף עצמי אודם

 הערות: המקום מתאים למשפחות וכן ערוך לקבלת קבוצות . במקום המון פינות ישיבה לפיקניק (ללא אש), בית קפה ואוהל מנוחה עם מזרנים וכן חנות קטנה מלאה בכל טוב מקומי עם ריבות הבית , יין משובח, שמן זית , דבש טהור ועוד. ממליצים תמיד ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק שלנו ולהתעדכן על מצב הפרי לפני הגעתכם.

קטיף עצמי משק לוי

מה? קטיף עצמי של דובדבן, פירות יער ופירות אקזוטיים. במקום תוכלו למצוא קטיף, קפיטריה עשירה, שולחנות ופינות ישיבה, פינת חי ופינת משחקים לילדים, חניה מסודרת ושירותים.

מתי? בימים א'-ו' (לא כולל שבת), בשעות: 8:30-15:00. מאמצע מאי ועד סוף ספטמבר (מגוון משתנה של פירות וירקות בהתאם לעונה)

כמה?  30 ש"ח לאדם מגיל שנתיים.

איפה? כביש 978 צומת ווסט לכיוון צפון ("משק לוי- קטיף עצמי" ב-waze)

לפרטים: 052-8633143 | rabet10@gmail.com | בפייסבוק "משק לוי- שעל"

הבוסתן של מוטי

מה? חוויה לכל המשפחה. קטיף עצמי דובדבנים אדומים, צהובים ושחורים. שלל פירות יער: פטל אדום, פטל שחור (אסנה), אוכמניות, תות עץ פקיסטני מתוק, שזיפים ותאנים. ניתן לאכול חופשי במקום מכל סוגי הפירות, וניתן לרכוש סלסלת פירות ולקחת הביתה.

באתר פינות ישיבה מוצלות, שירותים נקיים, המקום מונגש לנכים ולעגלות ילדים. באתר תמצאו דוכן לממכר מוצרים מהגולן: שמן זית, ריבות, זיתים, ממתקים ושתייה קרה. האתר מתאים לכל גיל, לבודדים, למשפחות ולקבוצות.  במקום חנייה בשפע.

 מתי? האתר פעיל בחודשים יוני יולי (כדאי להתעדכן מראש). באמצע השבוע רצוי לתאם מראש. שעות הפעילות : בין השעות 10.00-16.00 גם בשבתות.

כמה? מבוגר 30 ש"ח, ילד\גלמאי 25 ש"ח (לקבוצות- המחיר 25 ש"ח לאדם כולל סלסלת דובדבנים- המחיר כולל מע"מ)

איפה? עמק הבכא, מול קיבוץ אלרום(" הבוסתן של מוטי" ב-waze)

 לפרטים: 054-2600160 | moti.zabatani@gmail.com | http://www.habustan-moti.co.il

חפשו בפייסבוק "הבוסתן של מוטי"

קטיף עצמי אל רום

מה? הקטיף ממוקם באזור עמק הבכא ומציע קטיף עצמי חוויתי של מגוון זני דובדבן. בנוסף המקום מציע מכירה של מגוון פירות כגון: דובדבנים, אוכמניות. אסנה. פטל. 

מתי? האתר פתוח לקהל הרחב בימי שישי ושבת בין השעות 9:00- 16:00. 

באמצע שבוע הקטיף פתוח לקבוצות בלבד ובתיאום מראש בלבד ומומלץ לשלב עם פעילויות נוספות : ארוחות, סיורים ועוד.

*במסגרת פסטיבל הדובדבן שבגולן יתקיימו סיורי משפחות מלאי תוכן וערך במרחב הצפון גולני בתאריכים 21.6 ו-28.6 (בעלות סמלית לאורחי הקטיף).

כמה? מבוגר 25 ₪ , ילד (עד גיל 12) 20 ₪

איפה? מטעי קיבוץ אל-רום באזור עמק הבכא

לפרטים: ערן לוי 054-2600408 | 04-6838016 | havayaelrom@gmail.com

הערות: ניתן לרכוש כרטיס משולב לכניסה לקטיף + צפייה במיצג עמק הבכא החדש

קטיף עצמי הדובדבן שבגולןעידו

מה? בדובדבן שבגולן אנו מגדלים באהבה מגוון פירות ביניהם דובדבנים, תות שדה, פירות יער, תפוחים, אפרסקים, נקטרינות ועוד. המשק המשפחתי שלנו הוקם לפני למעלה משלושים שנה, מתוך חלום לעסוק בחקלאות ברמת הגולן. אנו מזמינים אתכם לקחת חלק פעיל בחוויה החקלאית וליהנות מקטיף עצמי של פירות טריים, טעימים ובריאים, באווירה נעימה ונוף מרהיב של הרי הגולן. במקום פינות ישיבה מוצלות, מזנון המציע שתיה חמה, שתיה קרה וגלידות. מה קוטפים אצלנו? דובדבנים מתוקים אדומים ולבנים, ויג'ניה,  פטל, אוסנות, תות שדה. הביקור כולל הדרכה, סלי קטיף, סולמות ואצלנו תוכלו למצוא עצים נמוכים ונגישים לילדים.  

 *במסגרת אירוע השיא של הקטיף בפסטיבל הדובדבן שבגולן יתקיים ביום שבת ה-15.6 יריד דוכנים והפעלות לילדים.

מתי? א'-שבת, בשעות: 9:00-16:00

איפה?  במטעי מושב שעל, כביש 978 אחרי הכיכר בצומת וואסט, לכיוון צפון ("קטיף עצמי הדובדבן שבגולן – עידו" ב-waze)

לפרטים: 054-7515166 | hadoovdevan@gmail.com | Facebook "קטיף עצמי הדובדבן שבגולן"

הערות: ישנה נגישות לנכים. מומלץ להצטייד בכובע, מים ונעליים סגורות.

בנוסף לאתרי הקטיף אתרי תיירות נוספים יציעו הנחות למבקרים:

 • 10% הנחה וטעימות על ליקר דובדבנים ביקב הר-אודם במושב אודם.
 • 20% לכרטיס כניסה לסיור במרכז מבקרים "בראשית" באתר "פירות גולן" במרום גולן
 • 15% הנחה לכרטיס כניסה למיצג "עמק הבכא" בקיבוץ אל-רום
 • 15% לטיולי חמורים והשכרת אופניים בחאן אל-על במושב אבני איתן
 • 10% על השתתפות בסדנאות או על רכישה בחנות מפעל של בוטיק השוקולד "דה קרינה" בעין זיוון

פסטיבל ערבסק, פסטיבל עכו הבין-לאומי למוסיקה ערבית קלאסית ואנדלוסית, יתקיים זו השנה השנייה ברציפות בנופי העיר היוצרים תפאורה מגוונת והיסטורית בת אלפי שנים לצד נוף מודרני וחדש. במשך חמישה ימים, 11-15 ביוני, יציג הפסטיבל מוסיקה ערבית ואנדלוסית אותנטית ויאפשר לקהל הצצה לשורשיה ולמקורותיה לצד סיפורה של עכו ותושביה – יהודים וערבים, חילוניים ודתיים, עולים חדשים וותיקים שחיים יחד בקיום משותף.

הפסטיבל, בניהולו האמנותי של מאסטרו תום כהן, יארח במצודה הצלבנית בעכו העתיקה אמנים מובילים מהארץ ומהעולם, עם מוסיקה מגוונת המגשרת על חילוקי דעות וקונפליקטים ונותנת מקום לשיח פורה ומעשיר המתמקד בשכבה התרבותית ובשורשים המשותפים.

התזמורת הירושלמית "פירקת אל נור", המורכבת מחרדים וערבים, תארח בערב הראשון של הפסטיבל (שלישי, 11.6, 20:00) את הדיווה הגדולה של השירה המרוקאית בישראל, ריימונד אבקסיס, הזוכה להערצה גדולה במרוקו ובקהילות המרוקאיות ברחבי העולם, את מייק קרוצ'י, מגדולי הזמר המרוקאי בישראל, שזכה לאות הוקרה ממלך מרוקו ואת הפייטן משה לוק שעושה חיל ברחבי העולם. ביחד יבצעו ממיטב הזמר העממי ממרוקו.

תזמורת "אלמאסיה" בת 20 הנגנים מנצרת, בניצוחו של הכנר הוירטואוז כמיל שג'ראווי, המנגנת עיבודים חדשניים למוסיקה ערבית קלאסית עם אלמנטים מעולם הפופ והרוק, תקיים בערב השני של הפסטיבל (רביעי, 12.6, 20:00) מופע מחווה לגדולי הזמר הלבנוני והסורי עם הזמרים הפופולאריים במגזר הערבי– אליאס ג'וליאנוס, לואי סארוג'י, ווידא טבר, היית'ם ג'ישי וננסי חווא.

תזמורת ירושלים מזרח ומערב בניצוחו של תום כהן תארח בערב השלישי של הפסטיבל (חמישי, 13.6, 20:00) מופע שירת נשים עם שרית חדד, מירי מסיקה, ויולט סלאמה – מהמבצעות הנחשבות של אום כולתום בעולם הערבי כיום, והזמרת המרוקנית האהודה סנעה מחראטי שתגיע במיוחד לפסטיבל. ארבע כוכבות הענק ישירו כולן בעברית, ערבית קלאסית, ערבית מרוקאית ועוד.

עוד תתקיים במסגרת הפסטיבל כיתת אמן לילדי הקונסרבטוריון העירוני בעכו עם אמן הקמנז'ה הבינלאומי אלעד לוי, נגן הכינור הבכיר פאדל מנאע והצ'לנית מאיו שבירו. כמו כן, יתקיים סימפוזיון תחת הכותרת ״מוסיקה ותרבות משותפת״ בהנחיית תום כהן ובהשתתפות פרופ' תייסיר אליאס, פרופ' יוסף שטרית ופול דהאן. בכל אחד מערבי הפסטיבל יתקיימו מופעי רחוב של הרכב מוסיקה ברברית אותנטי ממרקש, ובשבת קבלת שבת מפוארת ושבת של תפילות ופיוטים עם הפייטנים ליאור אלמליח, יניב מדאר, סיני אדרי, מרדכי אלחרר ומשה לוק בבתי הכנסת השונים בעיר.

מידע נוסף על המופעים באתר הפסטיבל – בלחיצה כאן.

סופ"ש סגול: בעקבות פריחת הלוונדר בגולן מרכז המבקרים עזיזו לוונדר במושב כנף בגולן מזמין אתכם ליהנות ממרבדי הלוונדר

צילום רינה נגילה

מתי? חמישי 9:00-14:00 | שישי 9:00-14:00 | שבת 9:00-14:00.

מה? מרכז המבקרים עזיזו  במושב כנף, פורח במלוא תפארתו. המטיילים יגיעו לשדה הלוונדר הגדול, שם דן החקלאי יסביר על תהליך הגידול של הלוונדר, כיצד הוא הופך לשמן במזקקה הביתית שלו, ועל הכוורות הפזורות בשדה והדבורים העומלות על הדבש. ניתן לרכוש במקום שמנים אתריים סבונים טבעיים, חליטות ושקיות רחי, שמן לוונדר ועוד, ביצור עצמי.

לצד שדה הלוונדר ניתן לבקר גם ביקב טרה נובה שמייצר יין משובח עטור פרסים, שמן זית איכותי וגידול של פירות יער משובחים ממינים שונים.

כמה? ללא עלות.

לפרטים: בתיאום מראש בלבד –  050-5871515 (דן).

מסלול טיול:

דיר עזיז (מעיין כנף) – במתחם שלוש בריכות האוגרות את מי המעיין, הנובע במקום וניתן לתצפת משם על נופו המרהיב של נחל כנף. במסגרת הנגשת אתרי תיירות, מועצה אזורית גולן, ביצעה לאחרונה עבודות תשתית בהם שופץ המעיין והונגש לבעלי מוגבלויות. בית הכנסת העתיק באתר עבר גם הוא סדרת חפירות ושיקום. דרכי הגעה: מכביש סובב כנרת (כביש 92) עולים בצומת מעלה גמלא (כביש 869) מזרחה ולאחר 9 ק"מ פונים ימינה למושב כנף. כ-100 מטר לפני שער המושב פונים שמאלה בדרך עפר וממשיכים כ-2 קילומטר עד לחניה המסודרת במקום. הכניסה ללא עלות.

מידע נוסף:

תיירות גולן 04-6962885 |  www.tourgolan.org.il


דרום

"שבועות בטעם של פעם" במרכז לחקלאות מדברית (מו"פ רמת הנגב) – רק 20 דקות מבאר שבע יום שני, 10 ביוני 2019, איסרו חג שבועות 15:00-19:00

הופעת להקת זמר וריקודי עם, טקס ביכורים מסורתי, תצוגת כלים חקלאיים וחיות משק  ועוד. הכניסה חינם! (מותנה ברישום מראש)

ב"שביל הידע במדבר" מבית "נגב ברמה אחרת", המתמחים בסיורים ואירועי תוכן באזור רמת הנגב, החליטו להרים השנה את הכפפה ולפתוח לקהל משפחות, את פסטיבל  "שבועות בטעם של פעם" שיתקיים ב-10 ליוני , על טהרת המסורת וטקסי הקיבוץ הידועים , במרכז לחקלאות מדברית (מו"פ) ברמת הנגב (שעה וחצי מת"א).  הפסטיבל בשיתוף מועצה אזורית רמת הנגב וקק"ל.

צילום נורית גיא

אם בשנים האחרונות טקסי הביכורים היו סגורים רק לתושבי הקיבוץ, הרי שפסטיבל "שבועות בטעם של פעם" שיתקיים ב-10 ליוני יאפשר לכל המשפחות באשר הן, לחוות את שבועות על פי המסורת. לדברי דורית קוראין מיוזמות הפסטיבל ובעלת "נגב ברמה אחרת": "המרכז לחקלאות מדברית , מהווה מקור גאווה ישראלית על ההישגים פורצי דרך  בתחום החקלאות המדברית. ולכן, אך זה טבעי להציג בפני הילדים והמשפחות את מסורת שבועות במקום שבו בא לידי ביטוי החדשנות הטכנולוגית במדבר.

"שבועות בטעם של פעם"

הפעילויות ותצוגת הכלים החקלאיים יחלו מהשעה 15:00, כאשר שיאו של הארוע הינו טקס השבועות המתוכנן לשעה 18:00 לצד תכנית אמנותית הכוללת: מופע של חבורת הזמר רמת הנגב,  ריקודי עם, טקס הבאת ביכורים,  תאטרון קהילתי והמחזת מקור הלחם .  כמו כן, משפחות שיש להם תינוקות שנולדו השנה יוכלו אף הן להשתתף בטקס הביכורים ולקבל מזכרת מהארוע (מותנה בהרשמה מראש באתר www.moprn.co.il)

הכניסה ללא תשלום אך נדרש רישום מראש באתר (מסיבות בטיחות ורישוי מוגבל מספר המבקרים ומומלץ לשריין מקום מראש).

סדנאות ופעילויות במחיר סמלי

בנוסף במסגרת הפסטיבל יוצעו לילדים ולמשפחות פעילויות בתשלום סמלי ביניהם: שוק איכרים מהחקלאי לצרכן, עמדת צילום עצמי – כחקלאי, עמדת משחקי מים, הכנת פיתות על הסאג', סיורים וטעימות  בחממות הירקות, סדנאות לילדים ברוח החג. כל זאת לצד דוכנים של יינות ממגוון יקבים ומבחר גבינות משובחות.

* מחירים מוזלים לנרשמים מראש לפעילות בתשלום .

לפרטים מלאים: 08-8528852 www.moprn.co.il

שישי בעתיקה – סיורי בוטיק עם אנשי מפתח בעיר וסיורים חווייתיים לכל המשפחה שיעברו ברחובותיה הקסומים של העיר העתיקה החדשה בבאר שבע. בואו לשמוע סיפורים שטרם סופרו וזוויות שלא הכרתם במוקדי התיירות והתרבות של העיר העתיקה, בכל יום שישי בבוקר בחודשים יוני ויולי 2019

עיריית באר שבע באמצעות החברה הכלכלית, מינהלת העיר העתיקה והתיירות ו"כיוונים" מזמינות אתכם לסיורים מודרכים חווייתיים בהם תוכלו להכיר מקרוב את תנופת הפיתוח של העיר העתיקה, הסצנה התיירותית, תרבותית והאמנותית הפורחת ואת מוקדי התיירות המרכזיים בעיר העתיקה. בכל חודש – סיורי קונספט בנושאים שונים עם מיטב המרצים ואנשי מפתח בעיר

צילום דיאגו מיטלברג

יוני 2019 – סיורי בוטיק בעיר העתיקה באר שבע

מינהלת העיר העתיקה ותיירות באר שבע ו"כיוונים" מזמינות אתכם בכל יום שישי בחודשים מאי-יוני לסיורי בוטיק היסטוריים מודרכים בעיר העתיקה בבאר שבע. הסיורים יצאו ממתחם הקטר 70414 בעיר העתיקה, שהוקם בשטחה של תחנת הרכבת התורכית שהוקמה בשנת 1915. המתחם עבר תהליך חידוש ופיתוח וכיום מהווה מתחם תיירות, תרבות, מורשת, פנאי, ובילוי ייחודי. שם ייחשפו המבקרים לסיפור תולדות התחנה התורכית וגלגולה דרך סיפורה של העיר באר שבע והתפתחות הרכבות בארץ ישראל. בהמשך יעברו דרך מוקדי התיירות שמספרים את ההיסטוריה של העיר באר שבע מזוויות שונות וייחודיות עם מיטב המדריכים. בכל שישי יתקיים סיור בוטיק שיועבר על ידי וותיקי העיר ואנשי מפתח שיציגו את ההיסטוריה של העיר העתיקה בצורה חווייתית ומרתקת.

סיור בירה, היסטוריה ואוסטרליה בהדרכת ניצן דיין- יתקיים בתאריך 28.6.19. סיור חווייתי שיעסוק בהיסטוריה של העיר באר שבע בזמן מלחמת העולם הראשונה, יציג את חשיבות הבירה בתרבות האוסטרלית ויסתיים בטעימות בירה בבית מלאכה לייצור בירה. הסיור ייצא ממתחם הקטר 70414, יעבור דרך בית העלמין הבריטי ובמרכז להנצחת חיילי אנז"ק ומשם לגן אלנבי ולבית המלאכה לייצור בירה. הסיור מיועד למשתתפים מגיל 18 ומעלה בהצגת תעודת זהות בלבד.

סיפורים שטרם סופרו בהדרכת העיתונאי רמי שני – יתקיים ב14.6.19. הסיור יחשוף את סיפורי ההיסטוריה המרתקים של העיר באר שבע שטרם סופרו, יצא ממתחם הקטר 70414 ויעבור דרך גן אלנבי, פסאז' אוניקו ומדרחוב קק"ל.

העיר העתיקה בצילום ותמונות בהדרכת גואל דרורי – יתקיים ב21.6.19. הסיור יעסוק בתמונות וצילומים של העיר העתיקה בבאר שבע לאורך ההסטוריה. הסיור יצא ממתחם הקטר 70414 ויעבור דרך אבני דרך בעיר ביניהן המרכז להנצחת חיילי אנז"ק, פארק קרסו למדע, הצלמנייה, בית האמנים בנגב, המרכז לאומנויות ותאטרון הפרינג'.

חודש יולי 2019 – סיורי משפחות בעיר העתיקה בבאר שבע

מינהלת העיר העתיקה ותיירות באר שבע ו"כיוונים" מזמינות אתכם בימי שישי בחודש יולי לסיורי משפחות חווייתיים בעיר העתיקה בבאר שבע. סיורי המשפחות יתחילו בסיור מודרך בימי אברהם אבינו במרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם, אתר תיירותי – מורשתי ייחודי, המספר את סיפורו המקראי של אברהם אבינו ובאר המים העתיקה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. באתר תכנים ייחודיים וסרט תלת ממד מרהיב. משם יצאו המשפחות במיניבוסים לסיור בין מוקדי התיירות הבולטים בעיר העתיקה וישמעו על אטרקציות התיירות הרבות שיש לעיר העתיקה להציע לקהל המשפחות. הסיור המודרך יעבור במרכז המבקרים השער לנגב, המיועד לכל הגילאים, משפחות ותיירים כאחד המציג באמצעות מיצגים טכנולוגיים מגוונים את מסע התפתחותו ועוצמתו של הנגב כיום עם פנים אל ההיסטוריה והעתיד. במרכז המבקרים פעילות אינטראקטיבית ומהנה לכל המשפחה. הסיור האחרון של חודש יולי יעבור במוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח.

 • זמן יציאה- בשעה 09:30 בבוקר, יש להגיע כמה דקות קודם.
 • סיורי הבוטיק בחודשים מאי-יוני יצאו מרחבת מתחם הקטר 70414.
 • סיורי המשפחות בחודש יולי יצאו מרחבת מרכז המבקרים באר אברהם.
 • עלות הסיור: 40 ש"ח למבקר/ת. העלות כוללת כניסה לאתר אחד בחודשי מאי ויוני, וכניסה לשני אתרים בחודש יולי.
 • בהרשמה מראש- מספר המקומות מוגבל.
 • יש להצטייד במים וכובע.
 • לפרטים נוספים ולהרשמה: 08-6464978
 • לרישום במייל:  officeatika@br7.org.il
מודעות פרסומת

אודות juli1974

אקדמאית, אמא ל-3, יחצנית מסיבות לשעבר, עוסקת בתחום בקרת פרויקטים
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.